Opinia starego wyjadacza poszukiwana :)

Pytania i porady, poradniki i wszystko, co związanie z tworzeniem napisów do filmów i seriali.
innkaust
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2016, 5:10

Opinia starego wyjadacza poszukiwana :)

Post autor: innkaust » 19 mar 2016, 19:19

Hej,
Stawiam pierwsze kroki w tworzeniu napisów. Od lat robiłam to w głowie - nie specjalnie, ale uczę angielskiego i to taki odruch. Postanowiłam zacząć od jednego z moich ulubionych seriali "Elementary". Wiem, że ktoś już go tłumaczy i nie mam zastrzeżeń, po prostu łatwiej mi zacząć z czymś, co już znam. Poszukuję kogoś, kto mi doradzi, oceni moje wypociny i konkretnie powie "Kochana, tu, tu i tu zrobiłaś źle. Popraw. Tu dobrze." itp. Nie obiecuję ślepego posłuszeństwa, ale będę słuchać, znaczy czytać uważnie :)
Szukam kogoś naprawdę doświadczonego, serio, nie kogoś, kto uważa, że wszystko wie, bo tak; nie kogoś, kto lubi krytykować na forum, zamiast odważnie napisać do kogoś osobiście, co chciałby, żeby było inaczej. Jeśli masz chwilkę czasu, olej w głowie i cierpliwość, proszę o wiadomość :)
Ink

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Opinia starego wyjadacza poszukiwana :)

Post autor: Vieslav » 19 mar 2016, 19:27

Może ktoś się zgłosi indywidualnie, ale Elementary ma dużo fanów, więc jeśli zrobisz napisy i zamieścisz je na n24, to na pewno wiele osób w komentarzach do napisów zamieści swoje uwagi, sugestie i poprawki.

Tutaj masz kilka wskazówek na początek.
viewtopic.php?f=12&t=24

innkaust
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2016, 5:10

Re: Opinia starego wyjadacza poszukiwana :)

Post autor: innkaust » 19 mar 2016, 21:19

Dzięki za odpowiedź :)
Wątek czytałam, bardzo pomocny.

#12jojko
Posty: 134
Rejestracja: 16 lis 2014, 21:39

Re: Opinia starego wyjadacza poszukiwana :)

Post autor: #12jojko » 22 mar 2016, 13:12

Warto też zajrzeć na serwistlumacza.com i przeczytać książki Belczyka "Poradnik tłumacza" i "Tłumaczenie filmów" - mogę Ci je udostępnić.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa