Through the Wormhole

Zaproponuj serial albo film do przetłumaczenia. Im więcej informacji podasz, tym większa szansa, że ktoś nim się zajmie!
mkkot
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2017, 20:04

Through the Wormhole

Post autor: mkkot » 19 gru 2017, 20:13

Hej,
jest sobie bardzo ciekawy serial popularnonaukowy, wygląda nawet na wysokobudżetowy, z Morganem Freemanem, muzyka Hans Zimmer. Tematyka to: powstanie wszechświata, teoria strun, istnienie Boga, czym jest czas, obserwacje planet i gwiazd, cząsteczki elementarne, oddziaływania fizyczne i wiele więcej... Serial jest robiony raczej ambitnie i przedstawia różne teorie na dany temat, często sprzeczne ze sobą. Poziom jest dosyć wysoki. Tutaj strona: http://napisy24.pl/serial/Through+the+Wormhole

Zrobiłem tłumaczenie do pierwszego odcinka pierwszego sezonu. Z tego co widzę kolega Torgop zrobił cały drugi sezon.

Tak się zastanawiam jak takie napisy powstają. Dla mnie jeden odcinek to ok. 8h niewdzięcznej roboty. Czy osoby tłumaczące całe serie House'a czy Dextera i to na kolejny dzień, otrzymują jakieś wynagrodzenie? Mnie na tym nie zależy, ale chętnie bym ten serial widział po polsku. Zastanawiam się czy istnieje tu na przykład praktyka crowdfundingu w celu zlecenia takiego tłumaczenia (wg oferty z allegro wyszło mi, że jeden odcinek kosztowałby ok. 220zł i zapewne wymagałby korekty). Pewnie będę coś dłubał przez święta, ale sam wiele nie nadłubię.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa