MCU - Marvel Cinematic Universe

Dyskusje dotyczące nowych i starych produkcji filmowych.
Awatar użytkownika
iboan
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:04

MCU - Marvel Cinematic Universe

Post autor: iboan » 28 lis 2014, 23:11

Chciałem rozpocząć ten wątek, albowiem jest o czym rozmawiać, a nawet jeśli ktoś uważa, że nie ma, to na pewno będzie.
To, co aktualnie Marvel wyczynia w świecie kinematografii jest wręcz niesamowite. Genialne produkcje, poważne podejście do tematu, a przede wszystkim rozmach z jakim rozkręcają swoje uniwersum. 2 faza jeszcze się nie skończyła, a sama zapowiedź tego, co się będzie działo w 3 wbija w ziemię. Osobiście uważam, że w tym momencie Marvel Studios nie ma sobie równych na rynku i z zapowiedzi wynika, że raczej nie będzie miał. Swoje uniwersum buduje już od 2008 i wcale nie zwalnia. A fakt, że studio jest w formie potwierdza ich ostatnia produkcja czyli Guardians of Galaxy, albo chociażby trailer Age of Ultron.
A na takie perełki jak Civil Wars czy Doctor Strange aż ślinka cieknie.

A co Wy sądzicie o całym uniwersum i poszczególnych produkcjach Marvela?
"Do not go gentle into that good night..."

Awatar użytkownika
owall
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2015, 12:38
Lokalizacja: Kraków

Re: MCU - Marvel Cinematic Universe

Post autor: owall » 22 lut 2015, 13:44

Odświeżam temat. Marvel jest w obecnym momencie mocno eksploatowanym Universum z dwóch powodów.

1- franczyza z której trzeba wycisnąć maksymalną kwotę $.

2- Dc Comics ( nazwijmy ich na potrzeby tej wypowiedzi Dc Universe) nie posiada aż tak "spektakularnych" postaci. Batman już się ograł, Superman miał, imo, same nieudane i sztywne ekranizacje, Arrow jak dla mnie jest nędzny, Flash'a ratuje jedynie przeciętny serial, Catwomen pomijamy milczeniem, Strażnicy bardzo niedocenieni i chłodno przyjęci w Usa (czyt.dupki) nie przebiją się na europejskim i światowym rynku, Justice League poza ciekawymi animacjami fabularnie cisza. Jedynie Lobo (pod warunkiem świetnej realizacji i reżyserii Np.Nolana lub David Twohy) miałby cień szansy na powalczenie z bohaterami Marvela.
"Mógłbym teraz popełnić samobójstwo ale...nie mam odpowiedniego stroju i dobrze się bawię"

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa