Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Uwagi na temat działania serwisu.
Pitreck
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, 1:34

Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Pitreck » 13 wrz 2015, 14:35

Witam,

Od 4 sierpnia nie otrzymuję od was powiadomień e-mail o nowych napisach, do których zapisałem się przez tabelkę na stronie. Mam ustawione, by maile przychodziły na adres w domenie neo.pl
Do spamu nic nie trafia. Sprawdzałem u dostawcy e-mail, nie zarejestrowali żadnego maila od was po 4 sierpnia o godzinie 15:18.

CMP
Grupa Hatak
Posty: 19
Rejestracja: 27 paź 2014, 15:55

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: CMP » 14 wrz 2015, 19:14

Mam tak samo :/

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Vieslav » 15 wrz 2015, 17:44

Przekazałem wiadomość o problemie dalej.
Czekamy na fix.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Arczi » 17 wrz 2015, 10:44

testowałem wszystko i na maje 3 konta przychodzą, a na serwerze nie widzę w logach żadnych błędów :-( - powinno śmigać - może jednak wam gdzieś do spamu daje i wywala całkiem przez to?

Pitreck
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, 1:34

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Pitreck » 17 wrz 2015, 17:24

@Arczi
Gdyby szło do spamu, to widniało by to w logach. A u mojego dostawcy nie ma kompletnie żadnego śladu po jakichkolwiek mailach od napisy24.pl.
Oto przykłady kilku ostatnich powiadomień, które powinienem otrzymać, a nie otrzymałem:
17:44; 16-09-2015 - Gotham 2x01
16:38; 16-09-2015 - Falling Skies 5x09
19:42; 15-09-2015 - Under the Dome 3x13

Tak przy okazji, do podanych wyżej godzin trzeba doliczyć +2h. Godziny z informacji w moim profilu nie zgadzają się z godzinami publikacji na stronie. Tak jakby były w innych strefach czasowych :-P

Sprawdź proszę jeszcze raz logi. I sprawdź też skrzynkę odbiorczą dla adresu, z którego wychodzą maile. Może powiadomienia wychodzą, ale są gdzieś odbijane i przychodzi zwrotka?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Arczi » 18 wrz 2015, 0:06

@Pitreck - wysłałem ci maila z systemu - daj znać czy doszedł?

Pitreck
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, 1:34

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Pitreck » 18 wrz 2015, 19:20

@Arczi
Przykro mi, nic nie dotarło.

Awatar użytkownika
nkate
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2014, 0:43

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: nkate » 20 wrz 2015, 22:56

Ostatnio nie przychodzą maile z info o komentarzach. Przynajmniej do mojej ostatniej wstawki A place to call home 2x11 nie dostałam żadnego maila.

Yaemon
Posty: 29
Rejestracja: 01 lis 2014, 13:07

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Yaemon » 21 wrz 2015, 20:25

Nie pojawiają się również powiadomienia o nowych odcinkach do niektórych seriali, te w żółtych ramkach na stronie (jednocześnie nie przychodzą maile z info o nowych odcinkach), przykładowym serialem jest "The Strain".

PanRatio
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2015, 21:43

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: PanRatio » 21 wrz 2015, 21:46

Również doświadczyłem tego problemu. Pocztę mam w usłudze Gmail i w dniu dzisiejszym:

- Fear The Walking Dead 1x04: powiadomienia nie otrzymałem w ogóle, w spamie nic nie ma,
- The Strain 2x11: powiadomienie doszło normalnie.

Yaemon
Posty: 29
Rejestracja: 01 lis 2014, 13:07

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Yaemon » 21 wrz 2015, 23:51

PanRatio pisze:Również doświadczyłem tego problemu. Pocztę mam w usłudze Gmail i w dniu dzisiejszym:

- Fear The Walking Dead 1x04: powiadomienia nie otrzymałem w ogóle, w spamie nic nie ma,
- The Strain 2x11: powiadomienie doszło normalnie.

No to niezłe jaja, bo u mnie odwrotnie

- Fear The Walking Dead 1x04 : powiadomienie dostałem
- The Strain 2x11 : powiadomienia nie dostałem

może system sobie losowo wybiera do kogo wyśle :lol:

Pozdrawiam
Yaemon

P.S.
W spamie pusto, dodatkowo wcześniej do "The Strain" powiadomienia o nowych odcinkach dostawałem, chyba ostatnie dwa lub trzy nie dostałem, ale "The Strain" nie jest jedynym serialem.

szalimar
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2015, 20:05

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: szalimar » 22 wrz 2015, 21:46

Od jakiegoś czasu nie dostaje maili z powiadomieniami o zakończeniu tłumaczenia napisów. Napisy sa dawno w sieci a maili brak :oops:

Yaemon
Posty: 29
Rejestracja: 01 lis 2014, 13:07

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Yaemon » 23 wrz 2015, 16:37

Kolejny serial bez powiadomienia o nowym odcinku "The Bastard Executioner" 1x03 (brak powiadomienia w serwisie oraz brak powiadomienia mailem), info o napisach do tego konkretnego odcinka pojawiło się zarówno w serwisie jak i mailem.

Yaemon

szalimar
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2015, 20:05

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: szalimar » 28 wrz 2015, 14:01

Czy zrobicie coś z tym. Masakra żadne maile z powiadomieniam i od miesiąca nie przychodzą :evil:

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: dejfit » 05 paź 2015, 17:39

Dołączam się do skarg na powiadomienia. Dzisiaj nie doszedł mail o ukończeniu "Tale of tales" i "Paper towns" i chyba jeszcze ze 2 innych pozycji. Dostałem natomiast maila z powiadomieniem o "Homeland". Czyli coś tam działa, ale słabiutko...

"DOPE" też brak powiadomienia.

Tomek205
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2014, 22:06

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Tomek205 » 08 paź 2015, 22:21

A mi ostatnio Gmail postanowił dodać powiadomienia o napisach do spamu i nie wiem dla czego. Teraz nawet jak zaznaczyłem "Zgłoś jako nie spam" to i tak powiadomienia trafiają do spamu. Dodałem info@napisy24.pl do kontaktów więc chyba powinno pomóc. Spam swoją drogą ale mam też problem z powiadomieniami serialu Scream Queens, w serwisie mam zaznaczone że chcę je otrzymywać a mimo to nic nie przychodzi, w spamie sprawdzałem też nie ma.

Pitreck
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, 1:34

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Pitreck » 09 paź 2015, 19:18

Mógłby wreszcie ktoś z administracji zająć się tym problemem? To jest niepoważne. Minęły już ponad 2 miesiące od czasu, jak otrzymałem ostatniego maila z powiadomieniem o napisach.

wakdeaa
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2015, 6:05

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: wakdeaa » 07 lis 2015, 6:32

No to może ja trochę podpowiem, bo też mam z tym problem.

Przede wszystkim nie pomaga żadne wylogowywanie się, czyszczenie pamięci podręcznej ani ciasteczek. Zmiany przeglądarki, komputera i adresu IP też nie…

Ważna podpowiedź. Na stronie z wyszukiwaniem tłumaczeń (http://napisy24.pl/szukaj?send=Szukaj&search=TYTUŁ) pojawia się lista „Znalezione tłumaczenia” z kratką „Śledź tłumaczenie”. Czasem jak się kliknie w taką kratkę, to nie dość, że zrobi się zielona, to jeszcze pojawia się okienko z dodatkowymi informacjami na temat tego tłumaczenia.

Czasem jednak poza zzieleniem kratki nie dzieje się nic więcej. W szczególności: nie ma żadnego kontaktu z serwerem!

Nie wiem od czego to zależy. Kilka dni temu był ten problem, potem zniknął (uff, dodałem śledzone napisy) a teraz znowu jest.

Jakiś JavaScript szwankuje. Który? Nie ustaliłem. Jak dopadnę działający to sobie porównam.


W każdym razie teraz prośba do Szanownego Admina Grzebiącego w Kodzie: problemu proszę nie szukać w części odpowiedzialnej za wysyłkę czy wyświetlanie powiadomień, ale w części odpowiedzialnej za przesyłanie zgłoszeń o chęci śledzenia tłumaczeń.

Dziękuję ;)

Pitreck
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, 1:34

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Pitreck » 09 lis 2015, 19:55

@wakdeaa,
gdyby problem był tam gdzie mówisz, to na głównej nie pojawiały by się żółte prostokąty z info o zakończeniu tłumaczenia (czyli o pojawieniu się napisów). System jak najbardziej rejestruje kliknięcia.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Arczi » 09 lis 2015, 20:13

jeżeli chodzi o powiadomieniu o wyjściu w danym dniu odcinków seriali to był tutaj błąd i nie każdy film był w powiadomieniu ale dzisiaj ten problem został naprawiony.

jeżeli chodzi o powiadomieniu o gotowych napisach to prawdę mówiąc kilkakrotnie to sprawdzaliśmy i nie widzimy błędów, co nie znaczy że ich nie ma - najprawdopodobniej niektóre serwery mailowe wrzucają pocztę z n24 do spamu lub całkiem wywalają - nasz serwer na niektóre napisy wysyła nagle paczkę kilku tysięcy maili i to może podchodzić pod spam...

Pitreck
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, 1:34

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Pitreck » 09 lis 2015, 22:57

@Arczi
Widzisz, rzecz w tym, że mam płatne konto e-mail i to daje mi dość dobry kontakt z administracją dostawcy. Maile nie trafiają do spamu, nie są też odrzucane przez zewnętrzne filtry pokroju spamcopa, bo każda taka akcja zostawia po sobie ślad w logach. Coś jest nie tak i dzieje się to od sierpnia. Wcześniej wszystko było ok. Ostatni mail z informacją o napisach dostałem 3 sierpnia o 20:34, a następny mail miał tytuł "Napisy do filmów i seriali z Napisy24 v1.1" i jest z 4 sierpnia o godzinie 15:18. Kliknąłem w link "...zobacz więcej" i od tamtej pory ani jednego maila!

CMP
Grupa Hatak
Posty: 19
Rejestracja: 27 paź 2014, 15:55

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: CMP » 10 lis 2015, 11:49

Też nie dostawałem żadnych maili przez około 2 miesiące. Zmieniłem adres mailowy z o2 na gmail. Na gmaila maile dochodzą, ale większość ląduje w spamie, chociaż dodałem maila n24 do książki adresowej.
Dzisiaj jednak dostałem maila z info o nowej wersji programu na stary mail (o2), który przecież zmieniłem na gmaila. Zobaczyłem nagłówki wiadomości i okazuje się, że mail został wysłany z innego adresu ip serwera.

Tak więc maile z info o napisach i komentarzach są wysyłane z serwera o adresie ip 87-98-238-2.ovh.net 37.187.171.108, który jest na czarnej liście FABELSOURCES. Prawdopodobnie maile mają też źle napisany rekord SPF, bo w nagłówkach mam coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

neutral (google.com: 37.187.171.108 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of apache@87-98-238-2.ovh.net) client-ip=37.187.171.108;
Natomiast maile z info o programie, które są wysyłane z komponentu rsmail! i z innego adresu ip 87-98-238-2.ovh.net 87.98.238.2 (nie jest na żadnej czarnej liście) mają następujący rekord SPF:

Kod: Zaznacz cały

pass (mx8.o2.pl: domain of mailing@napisy24.pl designates 87.98.238.2 as permitted sender)
Więc chyba należy odbanować serwer i poprawić rekord SPF albo zastosować mechanizm wysyłania maili z rsmaila.

wakdeaa
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2015, 6:05

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: wakdeaa » 11 lis 2015, 6:07

Pitreck pisze:@wakdeaa,
gdyby problem był tam gdzie mówisz, to na głównej nie pojawiały by się żółte prostokąty z info o zakończeniu tłumaczenia (czyli o pojawieniu się napisów). System jak najbardziej rejestruje kliknięcia.
Chyba telepatycznie.

Teraz działa. Ale 4 dni temu nie było żadnego przesyłania danych z serwerem (konkretnie: brak odwołania do http://napisy24.pl/run/pages/tlumaczenia_function.php). Zaznaczone kratki po przeładowaniu strony pozostawały puste. Czyli system nie wiedział, że chcę śledzić pojawienie się napisów.

Jeśli pojawiły się nowe napisy, które wybrałem wcześniej, to myślę, że powiadomienie mogło się pojawiać bez problemów. Fakt, nie znam konkretnych przyczyn braku wysłania do serwera zamówienia na napisy.

Być może występują jednocześnie oba problemy. Czasem nie są wysyłane powiadomienia a czasem nie można włączyć śledzenia napisów. Ten drugi problem, wiem, że występuje i może pozornie powodować pierwszy. Jeśli się komuś wydawało, że zlecił śledzenie jakiś napisów to później nie dostanie powiadomienia o ich pojawieniu się. Kratkę zaznaczył, maila nie dostał, czyli nie przychodzą maile… A ja twierdzę, że skoro nie zaznaczył to nie ma żadnych powodów, żeby maile przychodziły.


Na razie porównuję działanie strony w wersji sprzed 4 dni i obecnej. Może coś znajdę.

wakdeaa
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2015, 6:05

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: wakdeaa » 11 lis 2015, 10:12

wakdeaa pisze:Na razie porównuję działanie strony w wersji sprzed 4 dni i obecnej. Może coś znajdę.
OK. Chyba już wiem o co chodzi. To nie tyle strona się zmieniła, co moja wersja strony ;)

Rzecz wygląda następująco. JavaScript wywala się czasami w pliku szukaj.js w 56. linii z błędem „Uncaught ReferenceError: powN24Id is not defined”. Konsekwencją tego jest przerwanie przetwarzania pliku szukaj.js.

Efektem finalnym: nie pojawiają się „chmurki” z informacją o liczbie oczekujących i linkiem do „Oczekiwane”. No i nie można włączyć śledzenia.

Jedyny przypadek (jak sądzę), kiedy kod działa to łączne spełnienie dwóch warunków: trzeba być zalogowanym oraz mieć powiadomienie o nowych napisach, na które się oczekiwało…

Rozwiązanie tymczasowe dla użytkowników (mało wygodne, niemniej): nie wyłączać żółtej chmurki z informacją o nowych napisach. A na pewno nie zanim się nie pozamawia oczekiwania na kolejne odcinki.

Rozwiązanie dla admina: wydaje mi się, że wystarczyło w pierwszej linijce szukaj.js wpisać coś w stylu:

Kod: Zaznacz cały

var powN24Id = powN24Id || '';
Generalnie zdefiniować zmienną powN24Id zawsze, a nie tylko w przypadkach, kiedy jest komunikat o nowych tłumaczeniach.

Pitreck
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, 1:34

Re: Nie przychodzą maile z powiadomieniem o napisach

Post autor: Pitreck » 11 lis 2015, 18:03

Coś jest na rzeczy z tym co napisał CMP, bo dzisiaj w nocy przyszedł mi mail o programie Napisy24 v1.2.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa