Propozycje ulepszeń

Uwagi i sugestie na temat działania aplikacji Napisy24.
nexces
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: nexces » 20 lis 2014, 20:49

A jest jakaś szansa na przyspieszenie startu programu pod Wine? :D
Gad wisi z 30 sekund zostawiając w konsoli kolejno co sekundę

Kod: Zaznacz cały

fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
Poniżej cały log startu

Kod: Zaznacz cały

$ time wine "C:\\Program Files (x86)\\Napisy24\\napisy24.exe"
fixme:wtsapi:WTSRegisterSessionNotification Stub 0x10094 0x00000000
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 109d wp=00000000 lp=00000000
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10a3 wp=00000000 lp=0033fa00
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10ab wp=00000000 lp=00000000
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10aa wp=00000000 lp=00ffffff
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 109d wp=00000000 lp=00000000
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10a2 wp=00000000 lp=0033fd2c
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
fixme:systray:wine_notify_icon unhandled tray message: 4
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 109d wp=00000000 lp=00000000                                                                                                                                                                                                      
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10a3 wp=00000000 lp=0033f858                                                                                                                                                                                                      
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10ab wp=00000000 lp=00000000                                                                                                                                                                                                      
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10aa wp=00000000 lp=00ffffff                                                                                                                                                                                                      
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 109d wp=00000000 lp=00000000                                                                                                                                                                                                      
err:listview:LISTVIEW_WindowProc unknown msg 10a2 wp=00000000 lp=0033fd2c                                                                                                                                                                                                      
fixme:ieframe:PersistStreamInit_Load (0x16fcd8)->(0x1a3cf8)                                                                                                                                                                                                                    
fixme:ieframe:navigate_url Unsupported args (Flags 0x33f648:10; TargetFrameName 0x33f648:10)                                                                                                                                                                                   
fixme:ieframe:navigate_url Unsupported args (Flags 0x33f85c:10; TargetFrameName 0x33f85c:10)                                                                                                                                                                                   
fixme:urlmon:URLMoniker_BindToObject use running object table                                                                                                                                                                                                                  
fixme:ras:RasEnumConnectionsW (0x16e090,0x192d7f0,0x76c623e4),stub!                                                                                                                                                                                                            
fixme:ras:RasEnumConnectionsW RAS support is not implemented! Configure program to use LAN connection/winsock instead!                                                                                                                                                         
fixme:service:EnumServicesStatusW resume handle not supported                                                                                                                                                                                                                  
fixme:ras:RasEnumEntriesW ((nil),(null),0x1b4db0,0x192e020,0x19d7b4),stub!                                                                                                                                                                                                     
fixme:urlmon:SecManagerImpl_ProcessUrlAction Unsupported arguments                                                                                                                                                                                                             
err:secur32:SECUR32_initSchannelSP TLS library not found, SSL connections will fail                                                                                                                                                                                            
fixme:iphlpapi:NotifyAddrChange (Handle 0x254e8a0, overlapped 0x254e8ac): stub                                                                                                                                                                                                 
fixme:imm:ImmReleaseContext (0x10132, 0x22df9f0): stub                                                                                                                                                                                                                         
fixme:ole:RemUnknown_QueryInterface No interface for iid {00000019-0000-0000-c000-000000000046}                                                                                                                                                                                
fixme:ntdll:NtLockFile I/O completion on lock not implemented yet                                                                                                                                                                                                              
fixme:ieframe:BrowserService_GetTravelLog 0x1a7570 0x33f0f8                                                                                                                                                                                                                    
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 84 of CGID_ShellDocView                                                                                                                                                                                              
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_QueryStatus (0x16fd8c)->((null) 1 0x33f0f0 (nil))                                                                                                                                                                                             
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_QueryStatus command_0: 27, 0x0                                                                                                                                                                                                                
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 25                                                                                                                                                                                                                   
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 26                                                                                                                                                                                                                   
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 37 of CGID_ShellDocView
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 84 of CGID_ShellDocView
fixme:mshtml:nsHttpChannelInternal_SetDocumentURI (0x22cdfa0)->()
fixme:ieframe:ClientSite_GetContainer (0x16fd8c)->(0x33f0b8)
fixme:mshtml:nsChannel_GetContentDisposition (0x22cdfa0)->(0x33e89c)
fixme:mshtml:nsChannel_IsNoCacheResponse (0x22cdfa0)->(0x33e56b)
fixme:ieframe:DocHostUIHandler_GetDropTarget (0x16fd8c)
fixme:advapi:RegisterTraceGuidsW (0x6ad1b4b0, 0x2178d28, {509962e0-406b-46f4-99ba-5a009f8d2225}, 3, 0x2178be0, (null), (null), 0x2178d58,): stub
fixme:mshtml:nsHttpChannelInternal_SetDocumentURI (0x2440668)->()
fixme:jscript:JScriptProperty_SetProperty Unimplemented property 70000001
fixme:jscript:JScriptProperty_SetProperty Unimplemented property 70000002
fixme:mshtml:HttpNegotiate_GetRootSecurityId (0x24243f0)->(0x33f24c 0x33ee34 0)
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 69 of CGID_Explorer
fixme:ieframe:PropertyNotifySink_OnChanged unimplemented dispid 1005
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 69 of CGID_Explorer
fixme:ieframe:ClientSite_GetContainer (0x16fd8c)->(0x33f728)
fixme:win:EnumDisplayDevicesW ((null),0,0x33d804,0x00000000), stub!
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 25
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 26
fixme:mshtml:HttpNegotiate_GetRootSecurityId (0x2440ae8)->(0x33f5cc 0x33f1b4 0)
fixme:urlmon:SecManagerImpl_ProcessUrlAction Unsupported arguments
fixme:resource:GetGuiResources (0xffffffff,0): stub
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 28
fixme:mshtml:nsChannel_IsNoCacheResponse (0x2440668)->(0x33eae4)
fixme:mshtml:nsChannel_GetContentDispositionHeader (0x2440668)->(0x33ebb4)
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 26
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 103 of CGID_ShellDocView
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 2315 of group {de4ba900-59ca-11cf-9592-444553540000}
fixme:ieframe:ClOleCommandTarget_Exec Unimplemented cmdid 35
fixme:mshtml:nsChannel_IsNoCacheResponse (0x22cdfa0)->(0x33f3eb)
fixme:ieframe:ControlSite_OnFocus (0x16fd8c)->(0)
fixme:ieframe:InPlaceSite_OnInPlaceDeactivateEx fNoRedraw (1) ignored
fixme:mshtml:HlinkTarget_SetBrowseContext (0x19dbe0)->((nil))
fixme:jscript:JScript_SetScriptState unimplemented state 3
fixme:wtsapi:WTSUnRegisterSessionNotification Stub 0x10094

real    0m37.393s
user    0m0.435s
sys     0m0.222s
A poza tym to wszystko idzie w dobrą stronę :D

MarioP
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2014, 18:13

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: MarioP » 22 lis 2014, 18:18

Super sprawa z tym programem, długo czekałem na coś takiego od was. Propozycje:

- jeżeli mam zaznaczony checkbox "Preferuj napisy z serwisu Napisy24.pl" to dobrze by było żeby program nie ściągał mi napisów z napisy info. Obecnie niestety tak mam :( - nie ma żadnych napisów na napisy24.pl a program informuje mnie że pobrał napisy.
- opcja "śledzenia" katalogu. Czyli dodaję katalog do śledzenia i program wczytuje sobie automatycznie nowe pliki, które w tym katalogu się pojawiły.

MarioP
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2014, 18:13

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: MarioP » 22 lis 2014, 18:32

punkt pierwszy z mojego poprzedniego posta można też rozwiązać inaczej: checkbox ("Preferuj napisy z serwisu napisy24.pl") dodać również do listy w programie i wtedy domyślnie będzie tak jak w ustawieniach, ale zawsze będzie możliwość zmiany (bo przecież nie wszystkie seriale tłumaczycie).

mjmartino
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2014, 18:46

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: mjmartino » 22 lis 2014, 19:17

1. Instalka możliwość wskazania innego katalogu niż domyślny.
2. Wersja portable
3. Menu podręczne (pobierz parametry filmu) na co to ? :?
4. Skoro program działa w trayu to gdzię jest np automatyczne sprawdzanie napisów co x czasu
5. hash hashowi nie równy do dopasowanych napisów powinno być sprawdzenie czasu trwania oraz ilość klatek. (hash+czas+klatki=99,9% pewności że napisy będą ok)
6. Jeśli to ma być konkurencja dla napiprojket (to owszem preferuj napisy z n24 jest ok ale program powinien ściągać również napisy z innych baz lub np informować że są dostępne napisy ale nie z n24)

Mike56
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:35

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Mike56 » 22 lis 2014, 23:18

Witajcie :) Chciałem się dowiedzieć,jak zdobyć kod do sms-a? Nie widzę nigdzie miejsca by wpisać wiadomość sms-a i na jaki numer,by wygenerować kod,no chyba,że ta funkcja jeszcze nie działa,jeżeli tak,to napiszcie gdzieś o tym,dobrze? ;) A poza tym,świetny pomysł z tym programem i też świetny pomysł,że wychodzicie z tym do ludzi,czuje się jakbym to ja wniósł cząstkę swojej pracy do tego programu :roll:

Mike56
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:35

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Mike56 » 22 lis 2014, 23:48

:lol: Ten mój post,napisany piętro wyżej,już jest nieaktualny,znalazłem informację o sms-ach.Aktualne jest oczywiście ostatnie zdanie tego postu :)

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: KaweX » 23 lis 2014, 0:48

- w nowości jak się kliknie zobacz więcej to otwiera się IE a nie domyślna przeglądarka (dla mnie to np. chrome)

- po kliknięciu guzika powiększenia mam tak: http://www.imgbox.de/users/public/images/YE64hSkMG1.png , czyli pokazany jakby info o 1-wszym pliku z góry... a nie mam go zaznaczonego.... proponuje zrobić tak żeby jak się kliknie na powiększenie żeby jakby oznaczało 1-wszy plik z góry jako selected to wtedy to będzie miało sens

- http://www.imgbox.de/users/public/images/YE64hSkMG1.png - mam tutaj np. serial Greys Anatomy 11x08, w tłumaczeniach jest http://napisy24.pl/tlumaczenia/#seriale już jako 15% a u mnie tego nie pokazuje

- proponuje dodać coś w konfiguracji czegoś w stylu "szukaj jedynie z pewnego źródła - napisy24.pl" bo zauważyłem, że często ściąga jakieś napisy, które są tłumaczone translatorem i tyle, a jak wybiore napisy24.pl to wiem, że tam takiego czegoś nie będzie. No i takie napisy są oznaczone jako 1 gwiazdka i nie wiem kiedy dostane lepszej jakości skoro ciagle tam są.

- zauważyłem parokrotnie już, że dostaje np. na mejla informacje że są już jakieś napisy do danego filmu/serialu, wchodze w program i klikam szukaj napisy, a tam nic nie znajduje...

- najlepiej żeby było coś w stylu checkboxów z jakich baz napisów szukać.. bo nie wiem jak to teraz działa (z jakich baz szuka). napisy24.pl , napiprojekt, opensubtitles itd. i wtedy można będzie samemu wybrać skąd chcemy.

sluzu
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:53

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: sluzu » 16 gru 2014, 10:56

Program mi się podoba, jednak brakuje mi jednej rzeczy. Nie wiem czy jest to możliwe technologicznie zgodnie z twoim pomysłem z hashami. Mianowicie, niestety z powodu ograniczeń internetowych jestem zmuszony przy serialach korzystać z mocno enkodowanych wersji web-dl. Zapewne niewielu ludzi korzysta z takich wersji jak ja, więc rzadko mogę dopasować swoje pliki do tych zamieszczonych z hashem.
Stąd moja propozycja: Czy istniałaby możliwość ręcznego dopasowania swoich plików z trwającymi tłumaczeniami? Bo z tego co rozumiem, żeby to zadziałało, tłumacz musiałby mój hash dopisać do swojego tłumaczenia, tak?

Ponadto sam tworzę dopasowania kilku seriali do wersji web-dl i wtedy taka możliwość byłaby fajna.

whozdat
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2015, 12:09

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: whozdat » 17 sty 2015, 12:13

Witam,

Odinstalowałem program tylko z jednej przyczyny, brak możliwości wyboru co ma się znajdować w menu kontekstowym.

Pozdrawiam.

sluzu
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:53

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: sluzu » 27 sty 2015, 20:36

Mnie tam te pozycje w menu nie przeszkadzają (zawsze można pokombinować, żeby je wyłączyć), ale mam jedną propozycję. Można dodać jeszcze jedną opcję: Dodaj napisy do programu. Chodzi o to, żeby przypisać hash. Tak trzeba wrzucać do programu, później dodać do programu 2 klikami i jeszcze usunąć z programu, a tak będzie pod ręką. (Chyba, że jest prostszy sposób ;D) Oczywiście najlepiej jakby to było opcjonalne, bo nie każdemu będzie to potrzebne.

Smartek
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2015, 13:41

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Smartek » 31 sty 2015, 9:58

Wiem, że da się ściągnąć masowo napisy do np. serialu przez program wybierając "dodaj katalog", ale dlaczego nie działa zaznaczenie wszystkich plików filmu -> PPM -> pobierz napisy? Moim zdaniem skoro już widnieje pozycja w menu kontekstowym (a której przy okazji, jak już wspominano, nie da się modyfikować) to powinna działać również tak, jak "dodaj katalog" w programie.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Arczi » 31 sty 2015, 14:52

tak, do poprawki

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Chamelleon » 08 lut 2015, 17:15

Nie wiem czy już ktoś proponował ale na pewno parę osób dalej korzysta z programu konkurencji, jak i ja ale tu znalazłem kilka rozwiązań, których brakuje u konkurencji. Dlatego też chcę sobie potestować, porównać itd ale mając konkretną bazę i do części filmów/seriali pobrane już napisy napisy24 i tak mi je nadpisuje. Tak więc moja propozycja to żeby nie pobierał napisów do plików, które posiadają już napisy.

Awatar użytkownika
wareczek
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:34

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: wareczek » 10 mar 2015, 19:52

Co jaki czas program sprawdza czy są już dostępne napisy do filmów dodanych na liście?

Moja propozycja: możliwość zmiany tego interwału.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Arczi » 10 mar 2015, 19:59

15 min

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: KaweX » 13 mar 2015, 22:04

co w nowerj wersji 0.97 bo nic nie pisze o zmianach

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Arczi » 14 mar 2015, 11:04


Awatar użytkownika
nkate
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2014, 0:43

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: nkate » 30 mar 2015, 22:43

Proszę o dodanie do programu ustawienia "nie pobieraj automatycznie napisów". Używam programu tylko do sprawdzenia parametrów filmu lub dodania napisów i jak zapomnę usunąć filmów z listy program ściąga mi niepotrzebnie napisy.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Arczi » 31 mar 2015, 14:04

program służy do automatycznego pobierania napisów więc niestety przykro mi ale nie mogę dorobić takiej opcji :-(

generalnie aby nie przeładować programu opcjami trzymam się zasady że jeżeli coś jest dla mniej niż 10% użytkowników to nie powinno tego w programie być - inaczej powstaje super kombajn którego przestają lubić userzy...

Awatar użytkownika
nkate
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2014, 0:43

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: nkate » 31 mar 2015, 20:10

Rozumiem, że dodawanie napisów jest niepotrzebne. Tłumacze to zbędny balast. Mi nie zależy, mogę nie dodawać hasha.
Na starej stronie przy dodawaniu napisów był chociaż program wczytujący dane pliku, teraz nawet tego nie ma.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Arczi » 01 kwie 2015, 0:05

nie chodzi kompletnie o to - przecież opcja w programie jest do dodawania napisów i przecież jest też opcja tylko sprawdzenia parametrów bez dodawania filmu do listy - wystarczy kliknąc na pliku prawym klawiszem myszki i wybrać "Pokaż parametry filmu z Napisy24.pl" - jaki jest sens dodawania i powielania tego co już jest?

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Chamelleon » 07 kwie 2015, 19:09

Dziękuję za dodanie opcji wyszukiwania plików w podkatalogach - działa super ale obawiam się, że bez zablokowania pobierania napisów do plików już posiadających napisy ta opcja jest bezużyteczna. Program uporczywie po każdym kliknięciu np. na folder z serialami za każdym razem pobiera nowe napisy do każdego pliku. Dodaję 3 nowe seriale do folderu, klikam na folder żeby nie dodawać do listy każxdego z osobna a program i tak pobiera nasty już raz napisy do każdego pliku w folderze z serialami.
Jak tylko to zostanie poprawione i samo działanie programu będzie lepsze (znaczy mniejszy procent błędnie dopasowanych napisów) to dla mnie bomba.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Arczi » 07 kwie 2015, 19:34

bedzie opcja monitorowania katalogów, czyli jeżeli dojdzie nowy film do danego katalogu sam się doda.

Odpalony jest już też skrypt autohashujący napisy, czyli powoli wszystkie napisy z serwisu będą połączone z filmami, a złe napisy z poza serwisu są wywalane.

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Chamelleon » 07 kwie 2015, 20:05

Też jest wyjście, o tym nie pomyślałem. Co natomiast w przypadku kiedy do filmu zostaną pobrane złe napisy, trzeba będzie go ręcznie ponownie do listy dodać??

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Propozycje ulepszeń

Post autor: Arczi » 07 kwie 2015, 21:11

1. najnowsza wersja 0.98 jeżeli napisy są w tłumaczeniach nie pobiera wcale nic dopuki ktoś nie przetłumaczy (opcja ustawiana w ustawieniach)
2. coraz mniej będzie złych napisów do pozostałych filmów bo baza serwisu powoli wypełnia baze programu wypierając śmieciowe napisy

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa