Elementary - tłumaczenia

Zaproponuj serial albo film do przetłumaczenia. Im więcej informacji podasz, tym większa szansa, że ktoś nim się zajmie!
Leone
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2015, 12:38

Elementary - tłumaczenia

Post autor: Leone » 14 kwie 2015, 12:57

Wybaczcie jeśli wybrałem zły dział, temat nie pasował mi do żadnego innego.
Wybaczcie też, jeśli ten temat zabrzmi jak czepianie się.

Chodzi mi o serial Elementary, do którego napisy robi(ł) bad_magick.
Wykonywał świetną pracę, za którą mu bardzo dziękuję (zapewne nie tylko ja). Jednak najwyraźniej od grudnia nie miał za dużo czasu i nie mógł się zajmować tłumaczeniami. Wyszło chyba ponad 6 odcinków, a tłumaczenia dalej stały. No nic, zdarza się, chłopak i tak wykonał świetną pracę.
Zacząłem oglądać serial z angielskimi napisami, co niby było ok, ale przez wiele wtrąceń, raczej nie z prostego języka, momentami było trudno albo trzeba było sprawdzać co znaczy dany zwrot czy skrót w słowniku.
Po dłuższym czasie tłumaczeniami zajął się Anubis(1) (Anubis1), z tego co widzę, zrobił napisy do 9 odcinków. Wszystko było świetnie, myślałem że znów mogę się przenieść na polskie napisy, a angielskie wykorzystywać w serialach z prostszym językiem.

Jednak teraz widzę, że tłumaczenie znów przejął bad_magick i.. napisy znów wiszą, prawdopodobnie tłumacz nie ma czasu. Jednak już zaznaczył, że będzie się zajmował tłumaczeniem do trzech najbliższych odcinków.
W związku z tym, można by prosić o jakieś informacje jak wygląda obecna sytuacja? Skoro jeden tłumacz nie ma czasu, to czy drugi nie chciałby się tym zająć? Czy można liczyć na to, że napisy pojawią się w tym tygodniu, czy raczej znowu nic się nie będzie dziać przez kilka tygodni i lepiej oglądać serial z angielskimi?

Bardzo proszę o wyjaśnienie i, jeśli to możliwe, podawanie jakiś informacji na portalu przy tłumaczeniach, że pojawią się opóźnienia czy cokolwiek.

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Elementary - tłumaczenia

Post autor: Nazgul » 15 kwie 2015, 10:00

bad to dziewczyna :) to po pierwsze :)
Ma swoje życie, pracę, obowiązki, w tym momencie nie jest w stanie poświęcić Elementary tak dużo czasu, jak kiedyś. Nie zapominaj, że szybkość ukazywania się napisów jest mocno związana z wolnym czasem.
Z tego, co wiem, odcinki są wciąż tłumaczone.
Polecam też śledzić naszą stronę na fb www.facebook.com/ProHaven
Pozdrawiam :)
Darkness there, and nothing more.

Leone
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2015, 12:38

Re: Elementary - tłumaczenia

Post autor: Leone » 15 kwie 2015, 10:28

Mój błąd, najmocniej przepraszam :)

Rozumiem że ktoś może nie mieć czasu, ba, rozumiem że może po prostu nie mieć ochoty. Nie ma sprawy.
Tylko chciałbym wiedzieć co się dzieje.
Pojawił się nowy tłumacz tych napisów, radził sobie całkiem nieźle i nagle tłumaczeniem znów się zajęła bad_magick, a najwyraźniej nie ma czasu.
Nie wiem jakie są ustalenia pomiędzy tymi tłumaczami, ale z punktu widza wygląda to trochę tak, że Anubis(1) miał trochę więcej czasu aby tłumaczyć, a serial nagle trafił do osoby, która tego czasu nie ma. A skoro nie ma czasu - to czemu od razu zaznaczyła że będzie się zajmować następnymi odcinkami?

Byłoby świetnie, gdyby bad_magick albo Anubis(1) napisali, czego można się spodziewać w najbliższej przyszłości :)

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Elementary - tłumaczenia

Post autor: Vieslav » 15 kwie 2015, 10:31

Skontaktuj się z nimi przez wiadomość prywatną na n24.

sluzu
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:53

Re: Elementary - tłumaczenia

Post autor: sluzu » 16 kwie 2015, 20:33

Z tego co wiem Anubis(1) też nie miał zbyt dużo czasu, a poświęcając go na tłumaczenie tych 9 odcinków, zaniedbał inne sprawy, także tak to wygląda.
Jest masa innych seriali do których napisy ukazują się w miarę na bieżąco, już od początku sezonu były problemy z tempem prac do tego serialu. Zostawcie sobie Elementary, aż pojawią się wszystkie :P Ja bym tak zrobił, gdyby nie to, że współtworzyłem parę tłumaczeń i musiałem nadrobić serial :)
Mamy złote lata w telewizji, korzystajcie z tego :D

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa