Format napisów

Miejsce dla tematów, które zostały zamknięte.
Yaemon
Posty: 29
Rejestracja: 01 lis 2014, 13:07

Format napisów

Post autor: Yaemon » 01 lis 2014, 13:30

Od mniej więcej dwóch tygodni mam problem z napisami w formacie MicroDVD, zawsze używałem napisów w tym formacie, ale ostatnio jestem zmuszony do używania napisów w formacie mpl2 lub srt. Jeśli używam napisów w formacie MicroDVD to w czasie oglądania filmu jest problem z czasem wyświetlania napisów, na początku jest dobrze, ale za chwilę napisy zaczynają wyprzedzać film, po dwóch minutach filmu nie da się oglądać, jest taki rozjazd między filmem, a napisami. Jeszcze dwa tygodnie temu wszystko było OK, teraz jest lipa. Problem dotyczy wszystkich filmów nie tylko jakiś wybranych. Do oglądania filmów używam KMPlayer, ostatnio była aktualizacja programu i być może coś po tej aktualizacji się zrypało, ale ostatnio było też dużo zmian w serwisie n24.pl, więc może coś w czasie tych zmian się popsuło w konwersji napisów z jednego formatu do drugiego. Czy dałoby się wprowadzić w profilu użytkownika opcję wyboru formatu w jakim mają być pobierane napisy z serwisu n24.pl, ponieważ najczęściej pobiera mi w formacie MicroDVD, a tylko czasami w formacie mpl2 (pewnie zależy to od tego w jakim formacie wstawi je tłumacz)?

Wiem, że mógłbym zmienić odtwarzacz (jeśli to jest problem z odtwarzaczem), no ale wiecie jak to jest, człowiekowi ciężko jest zmienić swoje przyzwyczajenia, poza tym KMPlayer oferuje bardzo dobrą jakość obrazu i ma sporo ustawień.

Pozdrawiam
Yaemon

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Format napisów

Post autor: Vieslav » 01 lis 2014, 14:10

Na moje oko twój player źle odczytuje fps.
Spróbuj ten sam film i napisy mDVD odtworzyć w różnych programach, BestPlayer, WMP classic, żeby mieć pewność, czy wina na pewno leży po stronie programu.

Yaemon
Posty: 29
Rejestracja: 01 lis 2014, 13:07

Re: Format napisów

Post autor: Yaemon » 01 lis 2014, 15:19

Vieslav pisze:Na moje oko twój player źle odczytuje fps.
Też tak sobie pomyślałem. Zainstalowałem Media Player Classic Home Cinema ver. 1.7.7 i prawidłowo wyświetla napisy w formacie MicroDVD. Poczekam do następnej aktualizacji KMPlayer, być może naprawią ten błąd.

Problem rozwiązany, najnowsza wersja KMPlayer ma wbudowane LAV Codecs i domyślnie włączone, wystarczy przełączyć na wcześniejsze kodeki i jest OK.

Zablokowany
meble kuchenne na wymiar warszawa