Tłumaczenia - oczekiwanie na cały sezon + zmiany w szukajce

Miejsce dla tematów, które zostały zamknięte.
noc123
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2014, 15:49

Tłumaczenia - oczekiwanie na cały sezon + zmiany w szukajce

Post autor: noc123 » 08 lis 2014, 17:01

Witam. Często korzystam z funkcji oczekiwania na napisy w dziale Tłumaczenia, ale denerwuje mnie, że jak ktoś doda napisy, to znowu muszę wchodzić w Tłumaczenia, szukać następnego odcinka i klikać na plusik oczekiwania. I tak co tydzień. Czy jest możliwość dodania opcji automatycznego oczekiwania na wszystkie zbliżające się odcinki jakiegoś serialu? Taka subskrypcja serialu. Jak tylko w dziale tłumaczenia ktoś doda informację, że tłumaczy jakiś odcinek z listy subskrybowanych seriali, to mi automatycznie zaznacza się plusik oczekiwania w dziale tłumaczenia (bez względu na autora tłumaczenia). Nie wiem jak bardzo realna jest ta funkcja, ale myślę, że nie powinno być dużego problemu, bo dodawanie informacji o tłumaczeniu oparte jest o id z bazy imdb.

Dobrze by było też dodać funkcję szukania napisów do konkretnego sezonu. Np. szukam napisów tylko do 2 sezonu jakiegoś serialu, to w szukajce zaznaczam, że szukam 2 sezon i mogę pobrać paczkę zbiorczą z napisami to wszystkich odcinków. Coś jak na podnapisi.net

Wolfram
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2014, 13:09

Re: Tłumaczenia - oczekiwanie na cały sezon + zmiany w szuka

Post autor: Wolfram » 08 lis 2014, 19:37

Automatycznie dodawanie na oczekiwane napisy danej serii w dziale tłumaczenia jest świetnym rozwiązaniem. Popieram!

Co do funkcji wyszukiwania napisów do konkretnego sezonu, już takie coś istnieje. Wystarczy, że dodasz do wyszukiwanego tytułu np. "2x".
Pobieranie całego sezonu jednym kliknięciem to też wygodna rzecz. :)

noc123
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2014, 15:49

Re: Tłumaczenia - oczekiwanie na cały sezon + zmiany w szuka

Post autor: noc123 » 08 lis 2014, 22:06

Wolfram pisze:Co do funkcji wyszukiwania napisów do konkretnego sezonu, już takie coś istnieje. Wystarczy, że dodasz do wyszukiwanego tytułu np. "2x".
Pobieranie całego sezonu jednym kliknięciem to też wygodna rzecz. :)
O tym wiedziałem. Bardziej chodziło mi o opcję ściągnięcia całej paczki po wyszukaniu. Tak jak to jest rozwiązane na podnapisi :)

damianoos
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2014, 14:58

Re: Tłumaczenia - oczekiwanie na cały sezon + zmiany w szuka

Post autor: damianoos » 09 lis 2014, 9:18

Co do zmian w wyszukiwarce...

- Obecnie przy wyszukiwaniu napisów do poszczególnych odcinków trzeba stosować zapis: np. Suits 2x01. Dobrze byłoby, gdyby znajdywało napisy również przy zapisie: Suits s02e01.

- Denerwująca jest również sytuacja, jaka pojawia się, gdy jakiś program / serial ma kilkanaście sezonów. Chcąc sprawdzić / znaleźć napisy do całego sezonu, pojawia się problem, gdy wpisujemy: "Tytuł serialu 1x", ponieważ wyskakuje kilka stron napisów i wyszukiwarka wyświetla napisy, które w swojej nazwie mają "1" czyli wskazuje np. napisy do 1-szego sezonu, 11-stego, 21-szego itd. A najgorsze jest to, że napisy nie są ułożone chronologicznie i trzeba szukać tego pierwszego sezonu i sprawdzać, czy jest komplet napisów.

noc123
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2014, 15:49

Re: Tłumaczenia - oczekiwanie na cały sezon + zmiany w szuka

Post autor: noc123 » 09 lis 2014, 10:21

Myślę, że w kwestii wyszukiwania napisów do seriali, świetny pomysł ma też grupahatak.pl. Tam po wejściu na dany serial pojawia się lista wszystkich odcinków z podziałem na sezony. Przykład: http://grupahatak.pl/napisy/447/Game_of_Thrones/
Może coś podobnego można by było zrobić razem z opcją subskrybowania przyszłych napisów do danego serialu. Wtedy użytkownicy mieliby fajny wybór, albo szukać napisów do konkretnego sezonu, albo szukać/wybrać z listy serial i mają rozpiskę wszystkich odcinków, a link do odcinka prowadzi do wszystkich napisów dla danego odcinka. No i mogłaby też pojawić się tutaj opcja pobierania zbiorczego.

Wolfram
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2014, 13:09

Re: Tłumaczenia - oczekiwanie na cały sezon + zmiany w szuka

Post autor: Wolfram » 15 lis 2014, 17:39

Najlepiej jakby w wyszukiwarce pojawiał się tzw. podpowiadacz - coś na wzór w Filmweb. Np. wpisuje słowo kluczowe "girls" i wyskakują mi dwa seriale "2 Broke Gilrs" i "Girls". Klikam i wyskakują napisy do danej serii, a nie ponad 100 filmów i seriali, które zawierają w tytule słówko "girls". Spróbujcie znaleźć napisy do serialu "V". Masakra! Gdyby nie polski tytuł to by było nie wykonalne.

Również przydałoby się dodać kategorie wyszukiwania: filmy i seriale.

Zablokowany
meble kuchenne na wymiar warszawa