Napisy do seriali w 1080p

Pytania i porady, poradniki i wszystko, co związanie z tworzeniem napisów do filmów i seriali.
mavericksamsung
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2020, 10:11

Napisy do seriali w 1080p

Post autor: mavericksamsung » 16 lut 2020, 10:20

witam. na wstepie chce podziekowac za tlumaczenia ktore sa wykonywane. ten temat to nie zadne pretensje. aktualnie ogladam supernatural i hawaii five. do tych seriali (i pewnie tez do innych) tworzone sa napisy do wersji 720p (hdtv). zakladam ten temat z prosba o tworzenie napisow do wersji 1080p (webrip) poniewaz nie czarujmy sie kto w tych czasach oglada 720p na TV 55 calach. internet jest juz na tyle szybki ze chyba nikt nie bedzie mial problemu ze sciagnieciem 4GB 1080p zamiast 1,2GB 720p...takze prosze o rozpatrzenie tworzenia wersji napisow do wersji 1080p.

Awatar użytkownika
Nostalgiczny
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2020, 23:38

Re: Napisy do seriali w 1080p

Post autor: Nostalgiczny » 05 mar 2020, 20:45

Ale przecież rozdzielczość nie ma znaczenia. Pobierasz napisyw w formacie SubRip UTF-8 i wszystko działa o ile wersja się nie zgadza. A jak się nie zgadza, szybki Subtitle Edit, przesunięcie napisów do pierwszego poprawnego dialogu i "wułala" (czy jakoś tak). No chyba, że FPSy się nie zgadzają, lub jest jakiś inny problem, ale odkąd korzysta się z wersji od 720p przez 1080p aż po 4K, nie widziałem takich problemów poza różnicami filmów/seriali w wersjach theatrical, a extended.

/Edit
Teraz zauważyłem, że mowa o wersji "HDTV", więc pewnie są krótkie przerwyniki z wyciętymi reklamami lub coś w tym stylu. Nie jestem pewien czy na stronie są napisy do HDTV, ale w tym wypadku wybrałbym wersję DVD 480p czy cokolwiek tego typu - zazwyczaj jest tylko różnica czasów o czym wspomniałem wyżej, ale nie będzie "rozjechania" w dalszej części serialu. A przynajmniej nie powinno. Jak nie pomoże, proszę mnie nie bić :cry:
Obrazek

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa