Ripper Street 3 sezony

Prośby o dopasowanie istniejących w bazie N24 napisów do poszczególnych wydań/release'ów.
wypzyp
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2016, 17:30

Ripper Street 3 sezony

Post autor: wypzyp » 14 kwie 2016, 17:41

Witam
Czy mozna prosic o dopasowanie napisow do:
Ripper Street Season 1 S01 1080p BluRay x264-SHORTBREHD
Ripper Street Season 2 S02 1080p BluRay x264-CREATiVE24 Tutaj brakuje dopasowanych napisow do 2 odcinkow tj e01 i e03, reszte mam.
Ripper Street Season 3 S03 1080p BluRay x264-CREATiVE24
Z gory dziekuje.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Ripper Street 3 sezony

Post autor: GieKa » 14 kwie 2016, 20:10

Może spróbuj sam zrobić dopasowanie? To nie jest trudne zwłaszcza jeśli oglądasz dany serial. Na N24 przydałyby się jakieś tutoriale, poradniki okołonapisowe. Kilka razy bawiłem się w dopasowanie i robiłem to w SubEdicie. Pewnie są lepsze programy ale robiłem to z przyzwyczajenia. W "zwykłym" serialu który na bieżąco leci w tv zmieniać czas trzeba góra 4 razy. Na początku i później kiedy podczas emisji były przerwy reklamowe. Różne grupy różnie przycinają.
Wczytuję sobie plik .txt do SubEdita. Od razu eksportuję go do .srt. Odpalam film z napisami .srt i sprawdzam pierwsze słowa które padają. Porównuję czas z playera z czasem z .srt i o tyle przesuwam czas napisów (Napisy->Przesuń czas napisów - Od aktualnej linii). Nie wczytuję filmu do SubEdit Playera bo są z tym problemy. Takie poprawione napisy znowu eksportuję do .srt. Odświeżam napisy w playerze, dalej oglądam i jeśli trafię na jakieś przesunięcie znowu koryguję wg. wcześniejszego klucza. Pewnie można to zrobić inaczej ale ja wolę ten sposób. Wersje WebRip powinny być zbliżone do BluRay i pewnie wystarczy tylko dopasowanie pierwszej linijki napisów.

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Ripper Street 3 sezony

Post autor: Vieslav » 15 kwie 2016, 6:20

Przypiąłem temat o tym, jak zrobić dopasowanie (synchronizację).
Jest to tutorial @sluzu, który robi masę dopasowań na n24, więc na pewno jego metoda jest sprawdzona i szybka.
Napiszę do niego tylko, żeby uaktualnił zdjęcia, bo już wygasły.

wypzyp
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2016, 17:30

Re: Ripper Street 3 sezony

Post autor: wypzyp » 15 kwie 2016, 6:43

GieKa: Problem polega na tym, ze podczas dopasowania napisow, nawet gdybys chcial, nie unikniesz mimowolnych SPOILEROW!!
Dopasowanie ostatniej linijki czesto wiaze sie z wiedza np kto wygral/przegral/przezyl/zginal itp A to potrafi popsuc cala przyjemnosc z ogladania filmu/serialu.
To jedyny powod aby tego nie robic samodzielnie.

E: Brakuje mi dopasowanych napisow do 2 sezonow tj 1 i 3. Ktos, cos? ;)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa