ACTA2

Uwagi na temat działania serwisu.
iskier13
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2014, 22:27

ACTA2

Post autor: iskier13 » 17 wrz 2018, 9:06

Bardzo proszę o doprecyzowanie regulaminu N24, żeby po wejściu ACTA2 nie było problemów - chodzi mi o dokładne określenie podejścia do napisów z serwisów streamingowych.

Pozdrawiam - isker

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: ACTA2

Post autor: Arczi » 17 wrz 2018, 15:04

Moim zdaniem to nas nie dotyczy z kilku powodów:
- po pierwsze nic nie sprzedajemy, napisy są darmowe, udostępniający to wiedzą i się z tym zgadzają
- po drugie:
W świetle proponowanych przepisów, wydawcy stron internetowych będą zobowiązani do wprowadzenia mechanizmów filtrujących oraz usuwających materiały udostępniane bez licencji. Jednak przepis ten nie dotyczy wszystkich. Nie są nim objęte start-upy, małe przedsiębiorstwa (zatrudniające do 50 osób lub w których roczna suma bilansowa nie przekracza 10 mln EUR), oraz internetowe encyklopedie, jak Wikipedia, repozytoria edukacyjne lub naukowe, usługi w chmurze, platformy programistyczne open source i rynków zbytu detalicznego, o czym traktuje nowy ust. 37a do art. 13.

iskier13
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2014, 22:27

Re: ACTA2

Post autor: iskier13 » 17 wrz 2018, 16:37

Uff.. :)
Może to lekko paranoiczne z mojej strony, ale ostatnią rzeczą, której życzyłabym sobie, to problemy mojego ulubionego portalu napisowego :)
Ale trzeba zachować czujność, bo unijnym dyrektywom można wierzyć jak wściekłemu psu :P

Pozdrawiam - iskier

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa