Napisy + Lektor PL

Uwagi na temat działania serwisu.
Neo1900
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2019, 15:22

Napisy + Lektor PL

Post autor: Neo1900 » 07 kwie 2019, 15:40

Dzień dobry,
Jestem obcokrajowcem, dlatego nadałoby mi się gdybym mógł słuchać Lekora i jednocześnie mieć napisy . (od 2 lat uczę się)
Ale zazwyczaj miałem takie doświadczenie , że to co lektor mówi i napisy nie jest to samo, bo tłumacz się dostosowywał do oryginału a nie do tłumaczenia, które czyta Lektor
Trudno znaleźć wszystko zarazem
Napisy nie są transkrypcją tego co Lektor mówi. Czy macie jednak tu takie napisy/transkrypcję ? Albo znacie inne miejsce?
Albo czy znacie jakiś program który dobrze potrafi generować napisy automatycznie ? Youtube ma takie funkcję , Czasami działo to dobrze, jednak nie mogę ciągle wszystkiego przesyłać do youtubu
Pozdrawiam,
Neo

Awatar użytkownika
buszmen201
Posty: 33
Rejestracja: 07 maja 2017, 21:58
Lokalizacja: Ciemna Strona Internetu

Re: Napisy + Lektor PL

Post autor: buszmen201 » 05 maja 2019, 15:24

W 99 przypadkach na 100 napisy będą różne od lektora, co jest dobrą rzeczą. Lektor zastępuje wszystkie teksty mówione, natomiast napisy mają oddać sens tego co jest mówione. Na polskiej scenie napisowej nie istnieją transkrypcje, nawet oficjalne wersje napisów z Netflixa, HBO, AMZN, czy też Retailowe (DVD, BD) są w jakiejś części niezgodne ze sobą.

Tak jak wspomniałeś wcześniej, najszybciej to wrzucić prywatne wideo na YouTube i wygenerować tam transkrypt, nie będą one cudowne, ale zawsze coś. Zawsze można wrzucać samo audio bez video (po więcej szczegółów zapraszam na priv).

Z drugiej strony może byłoby warto ogarnąć coś takiego jako społeczność (wiem że N24 odpadają jako miejsce umieszczania ich z powodu praw autorskich). Może kiedyś się to uda, zobaczymy ;)

Powodzenia w nauce języka polskiego. Idzie Ci dobrze z tego co widzę.
Pozdrawiam,
B201
Polecam,
乃ㄩ丂乙爪乇几201

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa