Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 21 sty 2015, 15:06

tak będzie

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 23 sty 2015, 8:30

Czy ramka "Uaktualnione" nie mogłaby być szersza tak by wyświetlało całe tytuły?

neo1989
Grupa Hatak
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: neo1989 » 23 sty 2015, 17:49

+pokazywanie szczegółów napisów - tak jak jest w starej wersji.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 23 sty 2015, 21:08

tak szczegóły w "uaktualnione" będą, mam w długiej liście todo

dreamer
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2014, 3:34

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dreamer » 25 sty 2015, 13:07

Wprowadzicie może sygnaturę, tak tak to było w starej wersji? Można było sobie tam wpisać co się chciało; mogłoby to powrócić.

techniacz
DarkProject SubGroup
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2014, 10:55

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: techniacz » 27 sty 2015, 14:03

Wczoraj wrzuciłem napisy do ABCs of Death 2, oczywiście wybierając je z listy moich aktualnych tłumaczeń. A teraz patrzę - napisy nadal widnieją w tabelce. Nie chciałbym tego usuwać ręcznie, bo osoby, które się zapisały nie dostaną powiadomienia. Da się coś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 27 sty 2015, 16:59

Miałem ostatnio to samo. Ale może wybrałem, a nie kliknąłem wybierz.
Ja po prostu dodałem napisy jeszcze raz, a dodane wcześniej usunąłem sam.
Obrazek

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 27 sty 2015, 17:16

no własnie czy to nie jest ten dokładnie problem? (że są poprostu dodane a nie wybrane wczesniej przez klawisz "Wybierz"?)
przeanalizowałem i nie widze błędu w skypcie.

techniacz
DarkProject SubGroup
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2014, 10:55

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: techniacz » 27 sty 2015, 21:56

Dodałem ponownie, teraz jest już ok, ale dam sobie rękę i głowę uciąć, że poprzednio również wybierałem z listy moich tłumaczeń. Zawsze tak robię i pamiętałbym, gdybym kopiował numer z imdb ;)

tom70
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2014, 14:52

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: tom70 » 29 sty 2015, 11:49

neo1989 pisze:Ja już dawno dodałem sobie taką regułę ukrywania elementów do Adblocka i mam spokój:
napisy24.pl#DIV(class=alert alert-message)

Do tego używam też takiej reguły na pionową reklamę z prawej strony:
napisy24.pl#DIV(class=customreklama_pionowa)

I na reklamę poziomą na górze:
napisy24.pl#DIV(class=customreklama_pozioma)

---

A tu filtr na reklamy:
|http://napisy24.pl/images/rek*

I filtr na irytujący przycisk od fejsa:

||napisy24.pl/media/mod_pwebfblikebox/

Oraz filtr z oficjalnego zestawu fltrów Adblocka:
||atemda.com^$third-party


---
Tyle się trzeba namęczyć żeby korzystać ze strony.
Czy może ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak to należy wprowadzić żeby działało .Używam Google Chromei Adblock Plus

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 29 sty 2015, 13:12

nie polecam tego:
napisy24.pl#DIV(class=alert alert-message)

to wyłączy powiadomienia o filmach i innych ze strony (wcześniej może i był problem że zaległe powiadomienia się pokazywały ze starej strony, ale wywaliłem wszystkie zaległe i teraz są na bieżąco).

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 05 lut 2015, 11:25

Może zamiast prosić o napisy na forum lepiej byłoby zrobić jakąś zakładkę "Poszukiwane" na stronie? Jakiś automat. Klikam przycisk, wstawiam link do IMDB. Jeśli są angielskie napisy to wstawiam link. Jeśli znam linka do filmu lub nazwę pliku to go wstawiam. Jeśli któryś z tłumaczy będzie miał wolną chwilkę to może rzucić okiem na taką zakładkę i jeśli coś go zainteresuje to ma praktycznie gotowca do tłumaczenia. Pewnie z tymi linkami do filmu to by trzeba to jakoś dopracować. :)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 05 lut 2015, 15:36

takie ręczne dodawanie ma wiele wad, ale mamy już cos lepszego - automatyczną listę poszukiwanych napisów:

http://napisy24.pl/oczekiwane/

z bardzo dokładnymi opisami pliku, filmu czy imdb.

Fajnie jakby Tłumacze zerkali na taką listę i dodawali napisy do tych najbardziej poszukiwanych, np. widze na pierwszym miejscu:

Nazwa Pliku: Horrible Bosses 2 (2014) HDRip HC XViD AC3-RAV3N.avi

i widze że nikt nie robi do tego napisów :-(

sluzu
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:53

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: sluzu » 05 lut 2015, 16:32

A ja mam pytanie, czy będzie coś na kształt podstrony Komentarze ze starej wersji? Albo chociaż liczba komentarzy każdych wrzuconych napisach? Bo tak będzie ciężko dostrzec czy ktoś ma jakieś uwagi odnośnie wstawionych napisów.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 05 lut 2015, 17:52

będzie

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dejfit » 05 lut 2015, 19:55

Arczi pisze:takie ręczne dodawanie ma wiele wad, ale mamy już cos lepszego - automatyczną listę poszukiwanych napisów:

http://napisy24.pl/oczekiwane/

z bardzo dokładnymi opisami pliku, filmu czy imdb.

Fajnie jakby Tłumacze zerkali na taką listę i dodawali napisy do tych najbardziej poszukiwanych, np. widze na pierwszym miejscu:

Nazwa Pliku: Horrible Bosses 2 (2014) HDRip HC XViD AC3-RAV3N.avi

i widze że nikt nie robi do tego napisów :-(
Taka wersja ma ogromną wadę, nie da się "dopisać" do danego tytułu inaczej jak tylko przez pobranie filmu z odpowiednim hashem. Już kiedyś gdzieś tu pisałem, że taka tabelka na wzór "tłumaczeń" powinna być też do oczekiwanych. Użytkownicy mogliby sobie kliknąć + przy danym tytule i dopisać się do oczekiwania. Aby uniknąć powtórzeń wystarczyłoby żeby komórka z IMDBid była unikatowa.

EDIT: Teraz takie Horrible Bosses 2 jest 6 razy w tabelce, więc 3445 szukających to nie wszyscy. W sumie jest 4334 oczekujących. Warto by było popracować nad tą tabelką...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 05 lut 2015, 20:15

Arczi pisze:Taka wersja ma ogromną wadę, nie da się "dopisać" do danego tytułu inaczej jak tylko przez pobranie filmu z odpowiednim hashem
po co sie dopisywać do pliku którego sie nie ma, a jak sie ma to jest sie dopisanym - czysta sprawa i logiczna...

Inna sprawa to nowe tytuły których jeszcze nie ma, ale niedługo wyjdą - tu będzie pomocna opcja zapisania się na serial na stronie seriali/serialu (opcja w przygotowaniu) - dzieki temu będzie widać ile osób czeka na kolejny odcinek serialu...

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dejfit » 05 lut 2015, 20:44

Arczi pisze:
Arczi pisze:Taka wersja ma ogromną wadę, nie da się "dopisać" do danego tytułu inaczej jak tylko przez pobranie filmu z odpowiednim hashem
po co sie dopisywać do pliku którego sie nie ma, a jak sie ma to jest sie dopisanym - czysta sprawa i logiczna...

Inna sprawa to nowe tytuły których jeszcze nie ma, ale niedługo wyjdą - tu będzie pomocna opcja zapisania się na serial na stronie seriali/serialu (opcja w przygotowaniu) - dzieki temu będzie widać ile osób czeka na kolejny odcinek serialu...
Ze złej strony patrzysz. Po co mieć plik skoro nie ma napisów? Czysta sprawa i logiczna. Dopisuje się bo czekam na napisy, a wersję sobie pobiorę dopiero pod dostępne napisy a nie odwrotnie. Idąc Twoim tokiem myślenia to niepotrzebnie się dopisywałem do wszystkich tych tłumaczonych napisów bo przecież nie miałem pliku na dysku...

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 05 lut 2015, 21:42

Arczi pisze:takie ręczne dodawanie ma wiele wad,
Jakie wady? Jeśli pierwszym etapem wprowadzania prośby o napisy będzie podanie numeru IMDB to wszystkie prośby o dany film będą lądowały do jednego "koszyka". Jeśli proszący o napisy wskaże napisy angielskie czy w innym języku to tłumacz kilkoma kliknięciami będzie miał i napisy i film i będzie mógł przystąpić do tłumaczenia. Jeśli ktoś by się zdecydował tłumaczyć film działu Oczekiwanych, to jednym kliknięciem mógłby wszystko przenieść do działu Tłumaczenia a później do gotowych napisów. Dodatkowo w tym dziale automatycznie dodawanych filmów Oczekiwanych można by dodać opcję współtłumaczenia. Ktoś chce przetłumaczyć ale z braku czasu może tylko 1/3. Klika i pojawia się 30% przy danym filmie. Inny tłumacz widząc że ktoś będzie współtłumaczył dorzuca swoje 30% itd.

blood
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2014, 11:17

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: blood » 06 lut 2015, 4:19

Rozumiem, że stara wersja została już permanentnie wyłączona?
Mam problem, wygląda, że na starej jestem moderatorem, na nowej nie, choć da się co nieco zmoderować poprzez Wgraj Poprawki które przenosi mnie na stary serwis. Katalogu też nie widzę, nie wiem czy to dalej istnieje w nowej wersji? Komentarzy również nie mogę moderować, poprzez katalog na starej stronce wciąż mogę. Pisano coś o oczekiwanych, gdzie to jest, nie widzę tego u siebie?
Dodam, ze adblocki, no scripty wyłączone dla pewności, że nic z tych rzeczy nie blokuje.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 06 lut 2015, 11:15

dejfit pisze:Ze złej strony patrzysz. Po co mieć plik skoro nie ma napisów?
to dobry argument, faktycznie nie każdy ma terabajtowe dyski, ale...
przy dziesiątkach tysięcy użytkowników programu statystycznie wielu ma takie dyski więc lista "oczekiwane" będzie oddawała idealnie które filmy najbardziej oczekują na napisy i nie ma sensu robić dodatkowych mechanizmów na stronie.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 06 lut 2015, 11:17

GieKa pisze:Jakie wady? Jeśli pierwszym etapem wprowadzania prośby o napisy będzie podanie numeru IMDB to wszystkie prośby o dany film będą lądowały do jednego "koszyka"....
problem z imdb jest taki że zakładając że jest zawsze dobrze podany może wskazywać nadal filmy w różnych wydaniach, o różnym FPS, nawet długości filmu i nie da sie łatwo tak tego wrzucać do jednego worka.
Tylko inne FPS to tak naprawde zupełnie inne napisy niby takie same ale kompletnie niepasujące przecież)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 06 lut 2015, 11:19

@blood - prawa moderatora nadaje admin - jeżeli miałeś na starej takie prawa to bez problemów admin ci nada znów te prawa na nowej.

blood
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2014, 11:17

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: blood » 07 lut 2015, 0:19

Rozumiem, po prostu myślałem, że przechodzą prawa z automatu. Dzięki za wyjaśnienie w czym problem.

mkz
Posty: 35
Rejestracja: 16 lis 2014, 18:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: mkz » 07 lut 2015, 11:13

Arczi pisze:(...) przy dziesiątkach tysięcy użytkowników programu statystycznie wielu ma takie dyski więc lista "oczekiwane" będzie oddawała idealnie które filmy najbardziej oczekują na napisy i nie ma sensu robić dodatkowych mechanizmów na stronie.
Czyli rozumiem, że strona N24 to już tylko strona dla użytkowników programu, a całą resztą macie gdzieś? Koledzy wyżej wytłumaczyli Ci, dlaczego zaproponowane przez nich rozwiązanie jest lepsze. Tabelka oczekiwane w obecnym kształcie ma całą masę wad, od rozbijania jednego tytułu na dziesięć pozycji, po całą masę widniejących w niej filmów, do których już dawno są napisy.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa