Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Awatar użytkownika
zbiczek
Project Haven
Posty: 25
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: zbiczek » 17 lis 2015, 14:33

W związku z problemami z logowaniem chciałbym o coś zapytać: dlaczego w ogóle zmusza się użytkowników do logowania, kiedy chcą tylko pobrać napisy? Jest to niewygodne i zniechęcające. Żadne inne znane mi serwisy z napisami w ten sposób nie działają i założę się, że być może wpływa to jakoś pozytywnie na liczbę założonych kont, ale zdecydowanie bardziej negatywnie na ogólną liczbę pobrań.

Jako że moje poprzednie pytanie z tego wątku nie doczekało się odpowiedzi, to przy okazji pozwolę sobie je powtórzyć: czy planowane jest umożliwienie wrzucania napisów w .srt?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 18 lis 2015, 12:36

wyszukiwanie poprawione - sprawdźcie i dajcie znać.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 18 lis 2015, 12:37

zbiczek pisze:Jako że moje poprzednie pytanie z tego wątku nie doczekało się odpowiedzi, to przy okazji pozwolę sobie je powtórzyć: czy planowane jest umożliwienie wrzucania napisów w .srt?
tak, ale nie szybko, kolejka rzeczy do zrobienia jest bardzo długa + nie każdy chce aby to wprowadzać...

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Nazgul » 18 lis 2015, 16:56

Arczi pisze:wyszukiwanie poprawione - sprawdźcie i dajcie znać.
No niestety, wciąż coś nie gra: tym razem, gdy wyszukuję Jonathana Strange'a, wyskakuje Scorpion. Wpisując takie Midwinter of the spirit - wyszukuje jedynie pierwszy odcinek, a - po kliknięciu - wyskakuje jakiś serial zupełnie od czapy.
Darkness there, and nothing more.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 20 lis 2015, 11:25

OK, teraz już powinno śmigać.

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Nazgul » 20 lis 2015, 22:38

Za to zepsuło się identyfikowanie seriali - czy jak to nazwać. Dodaję [z moich tłumaczonych] napisy, konkretnie "The Man in the High Castle", na głównej stronie napisy mają graficzkę Midwinter of the spirit [i nagle inne id serialu, choć wpisywałam dobre].
Darkness there, and nothing more.

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Nazgul » 21 lis 2015, 20:40

Dziś znowu to samo.
Darkness there, and nothing more.

elru
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2014, 22:55

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: elru » 22 gru 2015, 9:45

dawniej bywało, że wchodził wystrój świąteczny na n24, myślę, że można by zmienić logo i emotki. zawsze to milej przez te parę dni :) wesołych świąt

Awatar użytkownika
peciaq
Project Haven
Posty: 42
Rejestracja: 24 paź 2014, 6:50

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: peciaq » 07 sty 2016, 23:53

Kiedy przewidujecie implementację innych skórek strony? Głównie chodzi mi o coś jaśniejszego.

Awatar użytkownika
stingwood
Rebel Sub Team
Posty: 89
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:45

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: stingwood » 08 sty 2016, 13:25

peciaq pisze:Kiedy przewidujecie implementację innych skórek strony? Głównie chodzi mi o coś jaśniejszego.
+1

Z tego, co pamiętam wersja testowa była okej, a nie sądzę, żeby CSS itd. były czymś wielce skomplikowanym. ;)
http://test.napisy24.pl/ Wygląda spoko.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 08 sty 2016, 14:15

nie było by kłopotem przełączenie na białą wersję dla wszystkich, ale chcemy aby użytkownik mógł sobie wybrać skina (black or white) i to nam sprawia spory problem...

...ale mam nadzieję już niedługo będzie :-)

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 08 sty 2016, 22:03

Śmiało mogę stwierdzić że nie ma sensu zgłaszać literówek, by napisy były lepsze a nie gorsze, albowiem tłumacze mają to w doopie. :D

Awatar użytkownika
stingwood
Rebel Sub Team
Posty: 89
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:45

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: stingwood » 08 sty 2016, 22:53

GieKa pisze:Śmiało mogę stwierdzić że nie ma sensu zgłaszać literówek, by napisy były lepsze a nie gorsze, albowiem tłumacze mają to w doopie. :D
Zgłaszaj, zawsze chętnie poprawię. :D

Awatar użytkownika
peciaq
Project Haven
Posty: 42
Rejestracja: 24 paź 2014, 6:50

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: peciaq » 09 sty 2016, 16:00

Też poprawiam :) tylko jakoś nikt nie zgłasza... :/

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 09 sty 2016, 16:18

Zgaduję że duża część poprawek po prostu ginie w gąszczu "dziękuję" i być może ktoś nie zauważa tych postów.
Gdyby powiadomienia o poprawkach były jakoś osobno, to pewnie wszyscy by uaktualniali napisy, bo przecież każdemu powinno zależeć, żeby miały jak najmniej błędów.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 10 sty 2016, 20:17

Już to kiedyś sugerowałem że poprawki powinny lądować w PW tłumacza a nie komentarzach. Raz że niepotrzebnie je zaśmiecają, najczęściej drobnymi literówkami. A dwa że tłumacz byłoby o nich poinformowany w widoczny sposób. Jeśli skrypt jest na tyle mądry by wygenerować komentarz to pewnie po drobnych przeróbkach byłby w stanie i wygenerować PW :) No i ważne by można dodawać poprawione napisy w formacie .srt. Nie wiem czy są jakieś administracja ma jakieś dane ale wydaje mi się że teraz, w dobie telewizorów które potrafią odtwarzać filmy, napisy .srt są bardziej pożądane.

A propos danych, nie tak dawno widziałem na FB podsumowania poprzedniego roku przez tłumaczy. Szkoda że N24 nie zrobiły jakiegoś zestawienia typu 10 najbardziej oczekiwanych, najchętniej pobieranych, najwyżej ocenianych, najczęściej komentowanych napisów 2015 roku. 10 najaktywniejszych tłumaczy. I coś tam jeszcze można by wymyślić. I tak co roku.

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Nazgul » 11 sty 2016, 22:47

GieKa pisze:Śmiało mogę stwierdzić że nie ma sensu zgłaszać literówek, by napisy były lepsze a nie gorsze, albowiem tłumacze mają to w doopie. :D
Może nie dostają powiadomień o komentarzach? A codziennie wchodzić i przeglądać po kolei wszystkie komentarze to tak jakby hmmm... kijowo ;)
Darkness there, and nothing more.

Awatar użytkownika
zbiczek
Project Haven
Posty: 25
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: zbiczek » 20 sty 2016, 15:12

Da radę zrobić powiadomienia mailowe o wiadomości prywatnej?

Awatar użytkownika
Brunsiaczek
Polish Team
Posty: 14
Rejestracja: 18 sty 2015, 11:07

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Brunsiaczek » 24 sty 2016, 18:54

Takie pytanie mam, a nie wiem, czy już nie padło- jeśli tak, to wybaczcie i zignorujcie. Czy w tłumaczeniu nie można by dodać takiej opcji wyboru drugiego tłumacza przy jednej pozycji? Czasem film tłumaczy kilka osób, względnie dwie, a jako użytkownik chciałabym o tym wiedzieć. Jeśli tłumacz nie napisze tego w uwagach, to do chwili "wypuszczenia" napisów nie można tego sprawdzić - a może się mylę?
I jeszcze jedno pytanie: fajna ta opcja "Zgłoś", ale czy musi być jako pierwsza z brzegu, gdzie wcześniej było skomentuj? Użytkownik, poruszający się po serwisie intuicyjnie, pewnie nie raz ją kliknie przypadkowo- tym bardziej, że nie ma żadnego okna dialogowego - typu "Czy na pewno chcesz zgłosić, z jakiego powodu" itp. Moim skromnym zdaniem ta funkcja powinna być na końcu.

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 27 sty 2016, 8:28

Brakuje spacji po dwukropku ;)
Obrazek

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 30 sty 2016, 18:18

Już o to pytałem, bez odpowiedzi. Czy dodanie możliwości wgrywania poprawek z .srt to aż tak duży problem? Skoro konwertowanie działa w jedną stronę to nie powinno być problemu i w drugą. Wypisywanie osobno prawie 30 literówek jest mocno zniechęcające.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 30 sty 2016, 20:08

pomysł możliwości wgrywania srt był przedyskutowany i na razie upadł...

czemu piszesz o ręcznym zmienianiu czegoś (30 literówek)? - konwerter jest poprawiony i poprawnie konwertuje raczej wszystkie znaki i kody sterujące?

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 30 sty 2016, 22:08

Pobierałem .srt bo to dla mnie wygodniej. Od razu mogę sobie zrobić .mkv z wmuxowanymi napisami i mieć gotowca dla rodziny, znajomych czy na ponowne oglądnięcie za 10 lat :) Moje poprawki, z reguły nikt ich nie zauważa w komentarzach, wyglądają mniej więcej tak
http://napisy24.pl/komentarze?napisId=91366
ctrl+c z pliku .srt,ctrl-v do notatnika, sugestia i po oglądnięciu odcinka wklejam jako komentarz. Literówek w tej serii jest na tyle dużo że teraz ściągam .txt, nanoszę poprawki, wgrywam poprawki a u siebie w subedicie robię .srt. W sumie chyba łatwiej niż copypaste :)

Czy tłumacz dostaje jakieś powiadomienie o wgraniu poprawek? Czy przez takie wgranie ma łatwiej nanieść poprawki czy musi wszystko wprowadzać ręcznie?

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 31 sty 2016, 15:19

@Arczi, można by usunąć ten napis "pokaż profil".
Jest niepotrzebny. Nick sam w sobie odnosi do profilu.
Zamiast tego dodać to co było na starej wersji, nazwa grupy tłumaczącej, data dołączenia lub inne info.
Obrazek

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 01 lut 2016, 10:31

Czy z konwersją do .srt jest wszystko OK? Np. w tych napisach
http://napisy24.pl/komentarze?napisId=91826
Linijka ma na początku ma <i> ale już nie jest zakończona </i> a chyba tak powinno być? Widzę że playery komputerowe, VLC, MPC-BE/HC, SMPlayer, nie mają z tym problemów ale wielu ludzi pobiera .srt by odtwarzać je na tv czy innych tego typu urządzeniach i tam już może być problem. Możliwe że to problem z napisami wejściowymi bo przy kilku wcześniejszych odcinkach też tak było.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa