Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 14 gru 2014, 17:57

zobaczcie teraz

black hole
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2014, 18:48

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: black hole » 14 gru 2014, 18:50

Stronka wygląda kiepsko ale bardziej martwi mnie brak napisów z bazy napisy.org zwłaszcza do starszych filmów. To kolejny błąd czy tak już zostanie

the_foe
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2014, 23:54

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: the_foe » 14 gru 2014, 20:04

mam nadzieje, ze testy potrwają kilka lat i stara wersja bedzie jeszcze długo działać :D

A tak serio, zasada w layoucie jest taka, ze im ciemniej tym gorzej. Serio, trudno znalezc swietne layouty w ciemnych tonacjach. Dlatego, gdyby poddac to fokusowaniu, to sadze ze 95% badanych wskazałoby stary layout za lepszy.

Dodatkowo, raczej wszyscy spodziewli się jakiejs wersji 2.0 a nie 1.1 + inna wersja obecnego layoutu. Dobre jest to, ze wyniki wyszukiwania są od najnowszych napisów, ze jest strona produkcji gdzie są napisy do wszystkich odcinków wg sezonów. Tyle, ze to są zmiany które mogłyby być na starej wersji.

Szału nie ma.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 14 gru 2014, 20:39

stara wersja generowała od 1,5 do 2GB samego loga z błędami na serwerze i była dziurawa jak ser, łatana przez 10 programistów, zapychała oprócz dysku też CPU, nic sie tam nie dało dodać bo nikt nie wiedział jakm cudem to właściwie jeszcze działa :-).

Teraz może nie widać jeszcze dużych róznic ale są ogromne, narazie chcemy odpalić to co było, a potem dopiero dodawać kolejne ulepszenia, ale już kilka widać - logowanie facebookiem, bardzo wygodne, lista seriali, będzie możliwośc pobierania napisów do całego serialu, lista najlepszych, dla tłumaczy też sporo sie zmieni, ale narazie nowy CMS obchodzi pierwszy dzień urodzin więc spokojnie...

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: KaweX » 14 gru 2014, 20:43

czemu nie mogę się zalogować na swoje stare dane

EDIT: ok juz widze... jestem zalogowany ale na str.gł. pokazuje jakbym nie był

MarioP
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2014, 18:13

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: MarioP » 14 gru 2014, 21:03

Witam,

nie ma co dyskutować o gustach (mnie osobiście się nowy wygląd bardzo podoba), tylko trzeba dodać parę skórek i sobie ludziska będą wyświetlać jak wolą (ciemne, jasne, różowe....). Generalnie fajnie ze są jakieś zmiany. Wiadomo, że początki są trudne więc nie będę się czepiał tego że coś nie działa. Co do głosów że po co wrzucono to od razu na "produkcję" wydaje mi się to w tym przypadku stosowne. n24 to nie czysto komercyjna strona i firma, więc kto ma to testować? Mogę się założyć, że 90% z tych, którzy tu się wypowiedzieli nawet by nie zajrzało na nową stronkę, albo zajrzałoby pomyślało dobra to nie dla mnie i nic na forum nie napisało. A tak jest jakiś odzew chociaż :).

Pytanie z mojej strony: Czy będzie jakieś API? Widzę że nie da rady już szukać budując sobie linka, więc podejrzewam że jakieś API już jest. Jeżeli tak to czy będzie wystawione publicznie?

mBartek
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2014, 20:59

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: mBartek » 14 gru 2014, 21:10

Po pierwsze - strona wygląda bardzo fajnie.
Po drugie - przydałaby się jedna funkcjonalność. Byłoby fajnie gdyby na takiej samej zasadzie jak teraz mogę oznaczyć, że czekam na jakieś napisy, można byłoby oznaczyć że czekam na napisy do całego serialu. Np. że czekam na tłumaczenie wszystkich odcinków serialu "Marco Polo" od tłumacza Mausner, lub że czekam na napisy do wszystkich odcinków serialu "Person of Interest" od Grupy Hatak.
I wtedy co tydzień nie musiałbym szukać i klikać, a dostawałbym powiadomienie że już są :)
Tak, taki leniwy jestem ;P

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 14 gru 2014, 21:12

tak, bedzie dokładnie taka opcja w dziale "seriale" :-)

mBartek
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2014, 20:59

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: mBartek » 14 gru 2014, 21:15

Arczi pisze:tak, bedzie dokładnie taka opcja w dziale "seriale" :-)
Jeeeeeee :D Super :)

EDIT:
A tego to chyba nie powinienem widzieć :P
Obrazek

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 14 gru 2014, 21:34

dzięki, już poprawione :-)
na szczeście narazie tam nic nie ma i nie dało sie narozrabiać jakimuś mniej przyjaznemu userowi :-)

mBartek
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2014, 20:59

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: mBartek » 14 gru 2014, 21:38

Arczi pisze:dzięki, już poprawione :-)
na szczeście narazie tam nic nie ma i nie dało sie narozrabiać jakimuś mniej przyjaznemu userowi :-)
wiem bo próbowałem :P

user
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2014, 19:19

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: user » 14 gru 2014, 21:49

czy można by dodać opcje "Zapamiętaj mnie" jak było w starym n24?
btw, wylogowanie na old.napisy24.pl padło

TomdeX
Project Haven
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:39

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: TomdeX » 14 gru 2014, 22:01

Liczę na jaśniejszy layout do wyboru.

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dejfit » 14 gru 2014, 22:12

A czy powróci tabelka "top oczekiwanych" napisów wzbogacona o opcję dopisania się do oczekujących za pomocą + (tak jak jest to przy tłumaczeniach)?

the_foe
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2014, 23:54

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: the_foe » 15 gru 2014, 1:31

fajnie by było gdyby, w przypadku seriali dany odcinek pojawiał się w wynikach zawsze tylko jako jedna pozycja, a dopiero po rozwinięciu pojawiały się wszytkie dostępne releasy. IMO to byłoby wygodniejsze, ale zapewne wiekszość wolałaby stary system więc musiałoby to się pojawić jako opcja :mrgreen: Najwyżej mogłaby by być opcja "pokaż pozostałe releasy do tej produkcji" lub coś w ten deseń.

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Nazgul » 15 gru 2014, 11:05

A jak na nowej stronce uaktualnić postęp tłumaczenia?
Nie wyświetla mi się też lista przetłumaczonych seriali oraz oczekiwanych przeze mnie.
Darkness there, and nothing more.

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 15 gru 2014, 11:26

Nazgul pisze:A jak na nowej stronce uaktualnić postęp tłumaczenia?
Nie wyświetla mi się też lista przetłumaczonych seriali oraz oczekiwanych przeze mnie.
Póki co rób wszystko na starej, old.napisy24. pl

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: KaweX » 15 gru 2014, 12:54

1. sortowanie w tłumaczeniach data nie działa poprawnie
2. jak się posortuje to kolory komórek powinny być dalej naprzemian kolorami a nie są...

Psych
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2014, 12:33

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Psych » 15 gru 2014, 17:22

Jak na razie nowa strona nie wygląda za dobrze. Po co te obrazki na stronie głównej przy dodanych napisach? Nie przy każdych to występuje, więc po prostu to dziwnie wygląda i nie wiem, czemu ma służyć. Warto by było zmienić kolor w dziale "tłumaczenia" napisom z danego dnia, tak jak to było w starej wersji. Jak już wspomniano, występuje problem z polskimi znakami w tym dziale.
Przydałoby się więcej filtrów w wyszukiwarce napisów, chociażby to, aby dało się zaznaczyć, że szuka się tylko np. polskich napisów. No i wyszukiwarka czasem niczego nie znajduje, a czasem coś zupełnie innego.
Paskudny jest ten odcień zielonego w dziale "tłumaczenia"; warto by było go zmienić.
Gdy wchodzę na jakiś serial, często brakuje wielu napisów, a przecież w serwisie są. A nawet jeśli są, to nie da się w nie z tego miejsca wejść, bo nie ma przekierowania, więc po co w ogóle ten dział "seriale"... I powinno być napisane kto tłumaczył, a nie kto wstawił, bo to raczej nikogo nie obchodzi.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 15 gru 2014, 18:25

Brak obrazków na głównej stronie i "brak napisów" w "seriale" mimo że są napisy do tego serialu to wynik tego że tłumacze nie zawsze dodają numer IMDB do napisów więc program nie wie że to są napisy do tego serialu.
Mam nadzieje że z czasem zostanie to uzupełnione.

kolorki i inne drobnostki zostają na koniec do upiekszania... :-)

neo1989
Grupa Hatak
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: neo1989 » 15 gru 2014, 18:41

Arczi pisze:Brak obrazków na głównej stronie i "brak napisów" w "seriale" mimo że są napisy do tego serialu to wynik tego że tłumacze nie zawsze dodają numer IMDB do napisów więc program nie wie że to są napisy do tego serialu.
To nie wina tłumaczy, a STAREGO buga n24. Dodaj sobie tłumaczenie do tabelki Tłumaczenia i spróbuj dodać napisy wybierając to tłumaczenie z listy - numer IMDb zniknie (nie znika tylko przy napisach dodawanych "na sucho", czyli bez wpisu w tabelce Tłumaczenia).

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 15 gru 2014, 19:33

"tłumaczenia" dla tłumaczy w nowej wersji są już robione - może to poprawi sprawę.

Ceberebek
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2014, 19:08

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Ceberebek » 16 gru 2014, 20:07

A co z subskrypcją powiadomień po RSS?
Na nowej stronce nie da się subskrybować :(

pharrell
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2014, 20:11

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pharrell » 16 gru 2014, 20:54

Jeśli nie jesteście fanami ciemnego layoutu i nie chcecie czekać nie wiadomo ile na jasny to możecie teraz przemienić go w jasny używając wtyczki do chrome Stylebot https://chrome.google.com/webstore/deta ... pgmdaleoha i mojej edycji css.

link do stylu: http://stylebot.me/styles/8027

Jeśli używacie adblocka to w edycji css zamieńcie:

section#content {
margin-left: 0px;
}

na

section#content {
margin-left: -28px;
}

Obrazek
Obrazek

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 16 gru 2014, 21:11

fajne

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa