Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Awatar użytkownika
Igloo666
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:46
Grupa Hatak: Grupa Hatak
Kontakt:

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Igloo666 » 20 gru 2014, 13:21

Co do zablokowania ikony to przecież wystarczy sobie do Adblocka dodać:
||napisy24.pl/media/mod_pwebfblikebox/

Kadet
Posty: 49
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Kadet » 20 gru 2014, 15:10

Teraz zerkając na nowy serwis zauważam:
1) Uaktualnienia - w starym mogłem rozwinąć uaktualnienie danych literek i zobaczyć, kiedy zostały zmienione, jaka wersja i był link do komentarzy. Teraz tego nie ma, co m.in. uniemożliwia mi wejście do komentarzy i kliknięcie tam wersji MPL2 do pobrania, lub też jedynie zerknięcie w tenże koment. Poproszę o starą funkcjonalność. Jak i dać dłuższą listę. A i jak już się dłubie przy tym, to mogłaby być specjalna na nie strona, na wypadek, gdyby było jakieś hurtowe zmienianie literek i można by coś przegapić.

2) Komentarze - chciałem zacytować czyjś po środku koment, ale za cholerę nie wiedziałem czy mam nacisnąć przycisk na dole, czy na górze. Trzeba to koniecznie wyglądem/kolorkami odpowiednio wyróżnić.

3) Edycja profilu - czarne literki na czarnym tle - hmm, chcecie zmylić północnokoreańskich szpiegów? :)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 15:13 przez Kadet, łącznie zmieniany 1 raz.

nikita67
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014, 7:41

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: nikita67 » 20 gru 2014, 15:12

Igloo666 pisze:Co do zablokowania ikony to przecież wystarczy sobie do Adblocka dodać:
||napisy24.pl/media/mod_pwebfblikebox/
Tylko najpierw trzeba mieć Adblocka. Nie każdy ma i nie każdy chce mieć.

Awatar użytkownika
Igloo666
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:46
Grupa Hatak: Grupa Hatak
Kontakt:

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Igloo666 » 20 gru 2014, 15:19

No Adblocka podałem przykładowo, przecież na innych przeglądarkach są podobne wtyczki, a jeśli ktoś z przekonania (?) nie chce używać tego, to może ustawić w takiej wtyczce tylko ten jeden wyjątek.

Rhavir
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2014, 18:47

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Rhavir » 20 gru 2014, 15:46

Nie chcę się bawić z Adblokiem i resztą, odwiedzam strony gdzie nie ma wyskakujących czy irytujących rekalm. Te zwykłe - zamykam - a nie blokuję - dla tego, że są one źródłem zarobku.

A wystajacy PenisBook - jest denerwujący - a tworząc stronę powinno się ją zrobic tak by ona się dostosowywala do użyszkodnika a nie odwrotnie. Dlatego powinien zniknąć - zostać przesuniety do menu, pod poszczególny "artykuł" - tam nie przeszkadza. Lub powinna być opcja jego wyłączania na stałe. Nie mam konta na FB - więc dlaczego ma kłóć moje oczy?

Przed momentem odpaliłem stronę na telefonie - i jest to JESZCZE BARDZIEJ denerwujące - zasłania dużo miejsca i mocno utrudnia przeglądanie na i tam małym ekranie.

Jak zastosuję AdBlock czy coś innego, to zablokuję WSZYSTKIE reklamy - i będę miał gdzieś przychody z reklam.

Kutasik z FaceBook - DO USUNIĘCIA.

Greg
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2014, 14:46

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Greg » 21 gru 2014, 14:53

Wyszukiwarka coś słabo działa obecnie, wpisuje Star wars episode II - brak wyników dla tego filmu, muszę wpisać dokładny tytuł tj. Star wars: episode II. Druga sprawa jak nie ma wyników wyszukiwania, po cofnięciu strony nie przenosi do n24 tylko jest błąd "Potwierdź ponowne przesłanie formularza", dopiero przenosi z drugim kliknięciem. + odcinki seriali mogłoby wyszukiwać po wpisaniu s01e04, a nie tylko 1x04 :)

elru
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2014, 22:55

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: elru » 21 gru 2014, 19:19

no greg ma racje przy pierwszym znajduje tylko jekiiś robot chicken - to jest poważny błąd :? ehh już zaczynam wątpić, że kiedyś będzie OK i , że za projektowanie nowego interfejsu wziął się ktoś kompetentny :(

Awatar użytkownika
OleYek
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2014, 2:07

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: OleYek » 23 gru 2014, 2:11

Witam wszystkich i pytanie, czy ja jestem ślepy czy faktycznie w nowym serwisie na próżno szukam tytułów odcinków przy serialach?

kezsunaj
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:52

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: kezsunaj » 23 gru 2014, 7:23

Podoba mi się nowa wyszukiwarka, szczególnie to, że nowsze napisy są wyżej niż starsze. Dodałbym możliwość wyszukiwania napisów do seriali wg sezonu (chodzi o to aby móc szukać tylko napisów do określonego sezonu) oraz możliwość pobierania całego sezonu w wybranym formacie (może np poprzez zaznaczenie napisów w wynikach wyszukiwania i opcji pobierz wszystkie w formacie...).

Co do poglądu obrazkowego (zapewne okładka?) przy napisach. Mam przeczucie, że to nie jest potrzebne. Wykorzystał bym tą kolumną właśnie do zaznaczania wybranych napisów.

ps. obrazek ilustrujący powyższe: http://januszek.info/zrzut.png
Ostatnio zmieniony 24 gru 2014, 9:50 przez kezsunaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 23 gru 2014, 9:01

Zastanawia mnie jedno... Czemu nie zrobiono tego porządnie jak na dzisiejsze czasy? Mówię tutaj nie tylko o błędach, które rzucają się na pierwszy rzut oka po wejściu na stronę, ale bardziej o tym, że teraz to powinno się robić strony responsywne... Mobile first! Sporo użytkowników zapewne przegląda stronę na swoich smartfonach, w tym czasami ja i naprawdę nie jest to zbyt wygodne ;/ A w tym przypadku nie powinno być to takie trudne, bo sam layout strony, nie jest jakoś bardzo skomplikowany.

irekm
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2014, 15:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: irekm » 25 gru 2014, 15:08

Szczerze, to wolałbym żebyście wrócili do poprzedniej wersji serwisu. Nowa wygląda fatalnie (szczególnie te ponure kolory) i do tego ma mnóstwo niedoróbek.

neo1989
Grupa Hatak
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: neo1989 » 25 gru 2014, 16:39

Polecam korzystanie z http://old.napisy24.pl/ (mam nadzieję, że jeszcze długo podziała). :)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 26 gru 2014, 16:22

irekm pisze:i do tego ma mnóstwo niedoróbek.
a konkretniej np. co?

irekm
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2014, 15:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: irekm » 26 gru 2014, 17:14

Te, o których pisali powyżej inni użytkownicy, a także brak możliwości przejścia do swojego profilu z np. podstrony tłumaczeń, nachodząca prawa kolumna na "Nowe napisy" głównej stronie, rozciąganie profilowego zdjęcia i tła, brak listy zrobionych przez siebie napisów i info o nich (mi się to akurat podobało w starej wersji strony). Niby drobne rzeczy, a psują robotę.

Ale niedoróbki na drugim miejscu. Na pierwszym jest szata graficzna i układ. Tak jak pisałem, mi o wiele bardziej przypadła do gustu poprzednia wersja: wyglądała bardziej nowocześnie, była przejrzysta, kolory były optymistyczne, dobrze do siebie pasowały i do tematyki strony także.

No i dołączyłbym się do pytania, które zadał cztery posty wcześniej Lui_92.

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: KaweX » 26 gru 2014, 20:02

no arczii nawet nie poprawiłeś tych błędów, które wypisali ludzie przez te 4 strony więc jaki jest sens pisania kolejnych...

aha i co z tym stylem viewtopic.php?p=788#p788 . Jestem pewny, że on bardziej by przypadł użytkownikom. a jak nie to chociaż dać wybór stylu.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 26 gru 2014, 20:57

irekm pisze:Te, o których pisali powyżej inni użytkownicy, a także brak możliwości przejścia do swojego profilu z np. podstrony tłumaczeń, nachodząca prawa kolumna na "Nowe napisy" głównej stronie, rozciąganie profilowego zdjęcia i tła, brak listy zrobionych przez siebie napisów i info o nich (mi się to akurat podobało w starej wersji strony). Niby drobne rzeczy, a psują robotę.

Ale niedoróbki na drugim miejscu. Na pierwszym jest szata graficzna i układ. Tak jak pisałem, mi o wiele bardziej przypadła do gustu poprzednia wersja: wyglądała bardziej nowocześnie, była przejrzysta, kolory były optymistyczne, dobrze do siebie pasowały i do tematyki strony także.

No i dołączyłbym się do pytania, które zadał cztery posty wcześniej Lui_92.
1. z tłumaczeń i chyba tylko z nich fakt nie można przejść do edycji profilu i wynika to z tego że nie ma za bardzo miejsca na panel profilu bo ramka tłumaczeń jest na całą szerokość okna, a przecież jeden klik na cokolwiek innego i jesteśmy na profilu - chyba nie ma potrzeby zmienainia tego

2. nachodząca kolumna "nowe napisy" na głównej to akurat wina Waszego programu (dodatku do przeglądarki) do wyłączania reklam na stronach, a nie strony ale pewnie i na to coś poradzimy

3. rozciaganie profilowego zdjęcia - no cóż mamy tu troche inny system niż poprzedni, myślę że w kilka sekund można dostosować fotke aby tu wyglądała OK i widze że większości się to udaje, ale moge zmienić ustawienia tylko podajcie na jakie; teraz jest tak:
max wysokość: 500
max szerokość: 200
thumb max wysokość: 86
thumb max szerokość: 60
Aspect Ratio: Tak, z przycinaniem do w/w

4. lista własnych napisów - opcja do tłumaczy, jak pisałem będzie na końcu, myśle w ciagu 2-3 dni max.

jeżeli chodzi o kolory to kwestia gustu i jednym sie bardzo podoba a innym nie, ja dostałem gotowca i taki miałem zrobić i jest, ale jak pisałem wcześniej dorobimy wersje white, ale już po zakończeniu wszelkich prac.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 26 gru 2014, 20:59

KaweX pisze:no arczii nawet nie poprawiłeś tych błędów, które wypisali ludzie przez te 4 strony więc jaki jest sens pisania kolejnych...
jeżeli są kolejne to chciałbym o nich wiedzieć więc napisz proszę, chyba że tylko sobie lubisz ponarzekać? :-)

Green
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Green » 26 gru 2014, 21:29

Po pierwsze - witam wszystkich gdyż jest to mój pierwszy post :)

Po drugie, zarejestrowałem się pod wpływem szoku jakiego doznałem widząc co się stało.

Oczywiście design to kwestia gustu, ale IMO to co się stało z wyglądem to jest to ogromny krok wstecz. Jeśli nawet można by uznać, że rozmieszczenie elementów ma ręce i nogi to sama ich prezentacja wywołuje u mnie drgawki. Design jak z przed 15 lat... to, że jest moda aby było teraz wszystko "flat" nie znaczy, że nie trzeba się znać na grafice by to dobrze zrobić. Typografia leży i kwiczy, wszechobecny Arial bo widocznie ten jakiś "oswaldbook" się nie wczytuje. Ogólnie można by było zatrudnić jakiegoś grafika aby zaprojektował coś na miarę dzisiejszych czasów.

Teraz kilka uwag jako webdeveloper...
Szerokość strony 970px ? Nawet nie wiem do jakiego standardu to dopasować bo nawet na tych (już) małych monitorach z 1024px szerokości, robi się strony szersze ( osobiście optuje by w ogóle zaczynać od monitorów 1280 a niżej bawić się z RWD ).
Właśnie... RWD, nowa strona powinna mieć choć namiastkę tego. RWD to już standard i nawet większość firm webdeveloperskich ma doliczone to do ceny w standardzie. Szczególnie, że widzę, iż ładuje się bootstrap.responsive.min.css

Ogólnie wydajność strony leży... pierwsze ładowanie ok 10s, ponad 100 odwołań, dużo plików css i js które powinny być zminifikowane i połączone... Sam kod css dość niepoprawny, jak by jakiś początkujący koder go pisał.
DOM też zawalony elementami, które częściowo są zbędne a częściowo powinny być inne...

eh, no smutno mi sie zrobiło ;p Mnie by za takie coś wywalili z roboty ;p

btw. cały box z "nowe napisy" wchodzi mi delikatnie na prawą kolumnę.

user
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2014, 19:19

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: user » 26 gru 2014, 23:06

Green pisze:btw. cały box z "nowe napisy" wchodzi mi delikatnie na prawą kolumnę.
to chyba forma mszczenia sie na ludziach uzywajacych addblocka :D

Awatar użytkownika
OleYek
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2014, 2:07

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: OleYek » 27 gru 2014, 12:04

Arczi pisze:
KaweX pisze:no arczii nawet nie poprawiłeś tych błędów, które wypisali ludzie przez te 4 strony więc jaki jest sens pisania kolejnych...
jeżeli są kolejne to chciałbym o nich wiedzieć więc napisz proszę, chyba że tylko sobie lubisz ponarzekać? :-)
Już wcześniej pisałem, tylko chyba zaginęło. Brakuje tytułów odcinków przy serialach.

Awatar użytkownika
FILyo
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2014, 11:44

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: FILyo » 29 gru 2014, 11:10

Brak polskich tytułów w okienku informacyjnym! Wyszukiwarka działa sprawnie, znajdzie i "Prawdziwy romans" i "True romance", ale po wyszukaniu pojawia się tylko tytuł oryginału. Jest to szczególnie uciążliwie, jeśli tytuł nie jest anglojęzyczny. Dziś np. dodałem napisy do filmu "Soleil rouge" - nikt się nie dowie, że polski tytuł to "Samuraj i kowboje"...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 29 gru 2014, 11:44

poproszę grafika aby gdzieś to upchnął :-)

1piotr13
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014, 13:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: 1piotr13 » 29 gru 2014, 13:09

Witam
Zawsze mi brakowało daty dodania napisów. Czasami jak zaczynam szukać nowych napisów to nie wiem jak daleko w tył mam szukać żeby nie marnować czasu na przeglądanie już tych dodanych wcześniej.

Pozdrawiam

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 29 gru 2014, 15:25

Brakuje opcji podgląd napisów!

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 02 sty 2015, 2:03

Jeśli już było, wybaczcie.

Proszę o dodanie zakładki komentarze. Dzięki tej zakładce odkryłem np. świetny serial Utopia. Nie wiem z jakich powodów zostało to usunięte, ale nie rozumiem tego.
Obrazek

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa