Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 11 gru 2014, 0:45

Witam.
Pod adresem http://napisy24.pl odpalamy nowy CMS.

Stara wersja póki co funkcjonuje pod adresem: http://old.napisy24.pl/

Wdrażanie nowego serwisu będzie płynne, najpierw odpalamy wszystkie funkcje dla zwykłych śmiertelników, a dopiero potem dla tłumaczy i moderatorów (czyli moderujemy i dodajemy napisy narazie w starym CMSie).

Wiele opcji jeszcze nie działa lub działa częściowo - to sie będzie szybko poprawiać.

Piszcie o poważnych zauważonych błędach w działaniu.

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy Serwis

Post autor: dejfit » 11 gru 2014, 2:34

Super, że coś się w końcu konkretnie ruszyło. Wyszukiwanie i pobieranie napisów działa, więc podstawowa funkcjonalność jest ok. ;) Po wyszukiwaniu jakiegoś serialu odcinki na liście są w jakiejś chaotycznej kolejności. W tabelce tłumaczeń nie można posortować po kolumnie. Brak rssa. O tym wszystkim i tak zapewne wiecie, więc chyba nie ma co pisać na razie. Po wejściu w "o serialu" Sons of Anarchy - tabelki są puste, w sezonie 8 w kolumnie Grupa są jakieś numerki chyba z imdb, a jak się kliknie w link "Info: ZapTV.pl" to odsyła do strony "o serialu" Homeland. Tam jak próbuje kliknąć w link to już nic się nie dzieje. ;]
Oby dalej już było tylko z górki.

EDIT: Wyszukiwarka jednak nie śmiga perfekcyjnie. Po wpisaniu "Sin City" oprócz tego co powinno pojawiły się także:
Supernatural 3x04
CSI: Crime Scene Investigation 10x11

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy Serwis

Post autor: Arczi » 11 gru 2014, 11:07

wyszukiwarka szuka wszędzie i "Sin City" znalazła w tytule odcinka w supernaturals - tak zostawiam, ale generalnie wyszukiwarka jeszcze bedzie mocno poprawiona

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy Serwis

Post autor: KaweX » 11 gru 2014, 14:14

takie uwagi zauważone na szybko


1. http://new.napisy24.pl/tlumaczenia - sortowanie dodać po kolumnach

2. http://new.napisy24.pl/ sortowanie z Wszystkie powiedzmy jak zmienimy na Seriale to powinno się to zmieniac dynamicznie bez przeładowania strony

3. Offline Users: 242.221 w statystykach.. trochę to źle brzmi
Lepiej jakby było w formie:
Users Online: 10
Guests Online: 5
Users: 242.221
to Offline tu nie pasuje

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy Serwis

Post autor: Arczi » 11 gru 2014, 15:26

ad1. bedzie
ad2. nie da sie tak bo z bazy pokazuje daną ilość np. 20 i jakby zostawić tylko seriale to pokazało by np. tylko 5 pozycji

offline -zmienimy :-)

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy Serwis

Post autor: KaweX » 11 gru 2014, 17:12

Arczi pisze: ad2. nie da sie tak bo z bazy pokazuje daną ilość np. 20 i jakby zostawić tylko seriale to pokazało by np. tylko 5 pozycji
wszystko się da :) i dobrze o tym wiesz :P po prostu zapewne za dużo roboty z tym i są ważniejsze rzeczy :)
przecież paginacja tez może działać dynamicznie itd.

Awatar użytkownika
nkate
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2014, 0:43

Re: Nowy Serwis

Post autor: nkate » 11 gru 2014, 22:36

Może wygląd jest nowocześniejszy, ale dla mnie czytelniejsza jest stara wersja. Chyba przez ślęczenie przed monitorem wysiadają mi oczy i trudno mi się czyta na czarnym tle. Mam nadzieję, że później będzie opcja wyboru kolorystyki strony)

user
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2014, 19:19

Re: Nowy Serwis

Post autor: user » 12 gru 2014, 22:01

w dalszym ciągu, środkowa kolumna najeżdża na tą prawą, oraz gdy zmniejszy się przeglądarkę to nie włącza się scroll poziomy. no i coś strona działa bardzo powoli :)

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy Serwis

Post autor: pyros3344 » 12 gru 2014, 23:00

Po co uruchamiać serwis, który nie jest w pełni funkcjonalny?

PS czarne tło jest masakryczne :)
Obrazek

felipeef1
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2014, 23:27

Re: Nowy Serwis

Post autor: felipeef1 » 12 gru 2014, 23:31

Czy tylko mnie nie działa sortowanie napisów w zakładce tłumaczenia?
Chciałbym widzieć tylko te na które czekam, stara strona była trochę bardziej czytelna..
Kolumna "nowe napisy" wydaje mnie się trochę za duża.

Usiek1991Rato
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2014, 22:39

Re: Nowy Serwis

Post autor: Usiek1991Rato » 12 gru 2014, 23:43

Kiedy będzie opcja PREMIUM do kupienia?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy Serwis

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 0:00

stronka powoli zaczyna działać, tłumaczenia i wszystkie opcje od strony użytkownika do jutra powinny działać.

dell57
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2014, 23:46

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dell57 » 13 gru 2014, 0:34

No coz ,za czarno i za kolorowo az daje po oczach.Przykro mi ,ja tego ogladac nie moge ,prosze wprowadzic opcje zmiany na stare forum.Pozdrawiam :(

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 1:24

Oki, jak już zakończymy wszystko poproszę grafika o alternatywną jasną skórkę do wyboru:-)
(nie da sie wszystkim dogodzić :-))

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 13 gru 2014, 8:57

Może grupy tłumaczące powinny być "klikalne". Po kliknięciu pojawiałaby się strona ze składem grupy, aktualnie tłumaczonymi serialami przez tę grupę i serialami które już zostały przez nich przetłumaczone.

techniacz
DarkProject SubGroup
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2014, 10:55

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: techniacz » 13 gru 2014, 11:04

Powiem wprost, bez owijania w bawełnę, bo nie ma co owijać a jesteśmy chyba dorośli. Nowy wygląd serwisu jest OKROPNY! Co wy zrobiliście? Abstrahuję od samego poruszania się po stronie, bo do tego można się szybko przyzwyczaić, ale te kolory, wrażenie ogólne, czcionki to jakaś porażka. Aż oczy bolą jak się na to patrzy. Taki wygląd może sprawdzić się co najwyżej dla osób niedowidzących (większy kontrast). Stara wersja serwisu jest tysiąckrotnie lepsza i po prostu o wiele estetyczniejsza. Nowa wygląda jak śmietnik. Błagam was, nie róbcie tego błędu i zmieńcie te bijące po oczach kolory bo patrzeć się na to nie da. A najlepiej to zostawcie starą wersję pod innym adresem (lub zróbcie przełącznik na nowej) i kto będzie chciał to skorzysta ze starej.

I najważniejsza kwestia, na którą zwróciłem uwagę jako tłumacz - gdzie wszelkie funkcjonalności związane z udostępnionymi przez tłumacza napisami? Gdzie tabelka tych napisów, funkcje edytuj, uaktualnij, podgląd? Gdzie info o ilości pobrań? Czy może teraz to będzie działać na zasadzie "wrzucasz i won, nie masz więcej praw ingerencji w swoje napisy, mamy cię w pupie". Obym się mylił i wszelkie stare funkcjonalności zostaną szybko dodane. Jeśli jednak ma zostać tak jak jest, to jestem pewien, że większość nie-Hatakowych tłumaczy pożegna się z serwisem. Ze mną na czele.

Przemyślcie to wszystko.
Pozdro.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 11:13

to już jest trolowanie...

wystarczy poczytać wyżej że serwis własnie się wdraża, bedą działały wszystkie funkcje starego + nowe opcje... (mineło 12h!)
(wygląd to rzecz gustu, taki był zaakceptowany, ale pisałem tez że dorobimy jasny skin do wyboru).

techniacz
DarkProject SubGroup
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2014, 10:55

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: techniacz » 13 gru 2014, 11:18

Masz rację, nie przeczytałem pierwszego posta. Mój błąd. Sorry. W takim razie czekam na funkcje dla tłumaczy.

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 13 gru 2014, 11:20

Ciemne tło jest bardzo nieprzyjazne. Od dużego kontrastu z oczojebnymi kolorami, naprawdę boli głowa.
Chciałbym jednak skomentować plakaciki przy napisach. Pomysł może i fajny, ale ucinane są one tak, że wyglądają pokracznie. Gorzej z tym, że nie wszystkie napisy je mają i strona wygląda jakby się nie załadowała do końca.
Obrazek

blood
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2014, 11:17

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: blood » 13 gru 2014, 11:20

techniacz pisze: I najważniejsza kwestia, na którą zwróciłem uwagę jako tłumacz - gdzie wszelkie funkcjonalności związane z udostępnionymi przez tłumacza napisami?
No niestety ale muszę się zgodzić z adminem. Wypowiadają się tutaj tłumacze, moderatorzy, ludzie czytaci, pisaci, ba, znający nawet języki obce a nie potrafią doczytać i jojczą:
Arczi pisze:Wdrażanie nowego serwisu będzie płynne, najpierw odpalamy wszystkie funkcje dla zwykłych śmiertelników, a dopiero potem dla tłumaczy i moderatorów (czyli moderujemy i dodajemy napisy narazie w starym CMSie).
EDIT:
Ja póki co widzę tylko "Apache 2 Test Page".

Pati1989
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, 12:48

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Pati1989 » 13 gru 2014, 12:57

Tyle użytkowników na napisy24.pl a tylko chyba ja jedyna jestem zadowolona z nowej strony :D
U mnie wszystko ładnie działa. Wczoraj jeszcze były problemy ale dziś jest ok.
Strona w miarę szybko się ładuje. Czarne tło mi jak najbardziej podoba się i reszta kolorków które dla innych użytkowników walą po oczach dla mnie są ok. A wzrok mam bardzo dobry jakby co :P
Nowe skórki na główną mile widziane choć nie sądzę bym chciała zmienić.
Tabelka z tłumaczeniami też elegancka. Wszystko ładnie i wyraźnie pokazane oraz działa też "Oczekiwane przeze mnie" co mnie bardzo cieszy.
Zastanawia mnie tylko jedno w moim profilu. "Połączenia" nie wiem właściwie do czego to jest? :D

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dejfit » 13 gru 2014, 13:34

pyros3344 pisze:...
Chciałbym jednak skomentować plakaciki przy napisach. Pomysł może i fajny, ale ucinane są one tak, że wyglądają pokracznie. Gorzej z tym, że nie wszystkie napisy je mają i strona wygląda jakby się nie załadowała do końca.
Zgadzam się z tą opinią całkowicie. Te plakaty wyglądają tam tragicznie. Myślę, że strona sporo by zyskała usuwając je...

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 13 gru 2014, 14:26

dejfit pisze: Te plakaty wyglądają tam tragicznie. Myślę, że strona sporo by zyskała usuwając je...
Zgodzę się z tym. Trochę wygląda jak kolorowa choinka. Może gdyby wszystkie były ładnie wykadrowane i z tego samego ciemnego wzoru, to wtedy tak.
Gwiazdki po prawej też kłują w oczy. Powinny dopiero być po rozwinięciu napisów albo w komentarzach.

Niedźwiedź
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, 14:33

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Niedźwiedź » 13 gru 2014, 14:40

Ja mam taką uwagę (ale to może tylko ja:P) Oznaczenie aktywnej strony w paginacji poprzez [] trochę mi do designu nie pasuje... Może jakby tło i nr strony zrobić innym kolorem ,albo inne paddingi to by przyjemniej wyglądało.

EDIT:
Hint o serialu w tłumaczeniach mogłby pojawiać się również po najechaniu na nazwę serialu/filmu a nie tylko po najechaniu na postęp.

EDIT2:
Brak responsywności albo chociaż poziomego paska przewijania po zmniejszeniu okna przeglądarki.

marazmista
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2014, 14:46

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: marazmista » 13 gru 2014, 14:55

Cześć.
Nowy layout bardzo ładny, fajna ciemna kolorystyka, ale miałbym sugestię odnośnie tła pasków postępu. Moim zdaniem jest za jasne względem tła strony i w efekcie mamy dość szeroką, białą kolumnę, która daje po oczach, bo reszta jest ciemna. Dodanie trochę szarego zmniejszyłoby kontrast, co ułatwiłoby przeglądanie.
Poza tym, można by dodać wyróżnianie wiersza w tabeli nad którym jest kursor (choć to taki szczegół, bo wiersze parzyste i nieparzyste już różnią się tłem)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa