Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Awatar użytkownika
vince44
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, 15:00

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: vince44 » 13 gru 2014, 15:08

Nowe Napisy24.pl bardzo mi się podoba, całe szczęście, że nie poszliście w kierunku filmwebu.
Brakuje mi tylko sortowania według tytułów w dziale tłumaczenie.

mkz
Posty: 35
Rejestracja: 16 lis 2014, 18:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: mkz » 13 gru 2014, 15:13

Napiszę bez eufemizmów: strona wygląda koszmarnie. Nawet pomijając błędy wyświetlania, takie jak nachodzące na siebie ramki (bo to jest do wyeliminowania), nowe Napisy24 to czarny sen estety. Kolory, typografia, te przyciski wyglądające niczym wyciągnięte z szablonów Pajączka 2000, źle wykadrowane i spasowane miniatury plakatów/zdjęć, o których ktoś tu już pisał, nijaki logotyp. Myślę, że nie przesadzę pisząc, że i dziesięć lat temu taki layout byłby uznany za archaiczny. Ktoś wziął za to pieniądze czy to robota entuzjasty za dobre słowo?

Druga sprawa: uważam za wysoce nieprofesjonalne odpalanie pod głównym adresem strony w obecnym stanie. Zbyt dużo rzeczy tu jeszcze nie działa, zbyt dużo funkcji nie zostało wdrożonych. Ledwie dwa dni temu ruszyliście z new.napisy24.pl - wersja beta nie mogła powisieć pod tą subdomeną jeszcze przez jakiś czas, jak technicznie portal będzie ogarnięty? Myślę, że sporo osób chętnie testowałoby nowy CMS i wystarczyłoby to do zebrania odpowiedniego feedbacku. Obecnie widzę natomiast, że pocztą pantoflową przekazywany jest adres old.napisy24.pl, bo obecna wersja, przede wszystkim dla samych tłumaczy, nie nadaje się do używania.

Wiem, że spotkaliście się ostatnio ze sporą krytyką, sporo osób zaczęło też pytać o nową wersję i pieniądze na nią zebrane. Ale przygotowywanie tego na aferę (a wszystkie znaki na niebie wskazują, że tak to się właśnie odbywa) to naprawdę nie jest dobre rozwiązanie. Ba, wręcz może pogłębić ten mały jeszcze kryzys...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 16:13

jak widać wyżej o gustach się nie dyskutuje... jasne progressbary w tłumaczone faktycznie do poprawki, ale:

"Obecnie widzę natomiast, że pocztą pantoflową przekazywany jest adres old.napisy24.pl, bo obecna wersja, przede wszystkim dla samych tłumaczy, nie nadaje się do używania. "

przecież opcje które nie działają jeszcze po nowemu jak np. "dodaj napisy" są na nowej wersji widoczne (nie skrywane potajemnie :-))i kliknięcie kieruje na starą stronę.

mdi
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2014, 17:30

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: mdi » 13 gru 2014, 16:46

Po włączeniu adblock'a tabelka z napisami się rozjeżdża, a czemu podpinacie stronę pod główną domenę jak nie jest jeszcze gotowa ?

blood
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2014, 11:17

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: blood » 13 gru 2014, 17:06

mkz pisze:Obecnie widzę natomiast, że pocztą pantoflową przekazywany jest adres old.napisy24.pl, bo obecna wersja, przede wszystkim dla samych tłumaczy, nie nadaje się do używania.
Dodam jeszcze do tego co napisał Archi, że żadna poczta pantoflowa mnie na old.napisy24.pl nie skierowała, tylko jego informacja na forum skierowana do tłumaczy i moderatorów, a na forum trafiłem już dzięki informacji w samym serwisie (dla mnie nie do przeoczenia). Znalazły się jednak osoby, które trafiły na forum, trafiły do tematu, a nie potrafiły już trafić na informację tam zamieszczoną i biły pianę, że coś w new.napisy24.pl nie działa. Na tym skończę by się nad nikim nie pastwić.

Odnośnie serwisu i tak krytykowanej kolorystki to mi osobiście przeszkadza najbardziej kolor zielony. Piszę przede wszystkim o przycisku dodaj tłumaczenie, paski postępu w tłumaczeniach jeszcze może i ujdą, ale może wypróbujecie inne warianty kolorystyczne. Kolejna kwestia to przycisk ze znakiem "v" po naciśnięciu którego widzimy informacje o tłumaczeniu i formaty napisów do pobrania. Osobiście przeszkadza mi, że po najechaniu przycisk wyświetla się w drugą stronę "^" gdy kierunek rozwijania jest wciąż w dół. Wiem, szczegół i zostało to użyte by wyróżnić przycisk na który najechaliśmy ale moim zdaniem sama zmiana koloru podświetlenia przycisku wystarczy by go wyróżnić. Ewentualnie przy zwijaniu listy znak mógłby zmienić kierunek sugerując, że lista będzie zwijana do góry. :P

eNdi~
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2014, 11:45

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: eNdi~ » 13 gru 2014, 17:31

1. Szukajka nie działa po wybraniu swojego profilu (wyskakuje zły adres: component/comprofiler/szukaj).
2. W informacji o napisach brakuje alternatywnych tytułów filmów np. przy filmach chińskich.
3. Strona niby wczytuje się szybko, ale mogłaby szybciej np. poprzez włączenie kompresji gzip na serwerze.
4. W info gdy "Ilość CD" wynosi 2 lub 3 "Czas trwania" i "Rozmiar pliku" jest źle wyświetlany.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 18:41 przez eNdi~, łącznie zmieniany 1 raz.

RobinsonCruzoe
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:54

I komu to przeszkadzało .......

Post autor: RobinsonCruzoe » 13 gru 2014, 18:03

Witam !!!
Nowy wygląd serwisu jest poniżej krytyki. Tak jak w tytule ----KOMU TO PRZESZKADZAŁO ???????
Do tej pory można było wszystko znaleźć, a dziś nie można nawet posegregować - w tłumaczeniu - po nazwie,
po za tym jak można było schrzaniś wyszukiwanie tłumaczeń --- w starej wersji miałem tłumaczenie do odpowiedniej wersji filmu dziś nie wiem do czego pobieram i muszę sam dopasowywać.
NO i wreszcie sam wygląd ---------------- PORAŻKA nie 2x PORAŻKA. Było naprawdę fajnie, wszystko przejrzyste i dobrze dopracowane, nie było żadnych problemów z poruszaniem się po serwisie.
CZEMU TO SPIEPRZYLIŚCIE ???????????????????????????????????
Nie zawsze nowsze jet lepsze,
PROSZĘ O UMOŻLIWIENIE KORZYSTANIA ZE STARSZEJ WERSJI.

Pozdrawiam RC

Pati1989
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, 12:48

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Pati1989 » 13 gru 2014, 18:06

A ja jednak mam jedną uwagę :) Dobrze by było gdyby można było zobaczyć do jakich release są dopasowane napisy. Przy większej ilości dopasowań tego nie widać :( Góra do dwóch lub trzech.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 18:44

@Pati1989

piszesz i masz! :-)

releasy pokazują się w dymku i to ładnie jeden pod drugim aby było łatwiej szukać

(takie "wodotryski" będą i bedzie ich wiele ale najpierw rzeczy najważniejsze)...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 18:46

eNdi~ pisze:1. Szukajka nie działa po wybraniu swojego profilu (wyskakuje zły adres: component/comprofiler/szukaj).
tego nie kapuje? jaka szukajka po profilu?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 18:47

aaa już wiem.

zychu69
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, 19:34

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: zychu69 » 13 gru 2014, 19:42

Ok, w olbrzymim skrócie:

- wygląda jak gotowy szablon, którego ktoś nie potrafił dostosować:
a) nie można pomniejszyć czcionki zmieścić całego napisu 'dodaj tłumaczenie'?
b) placeholder w wyszukiwarce się nie mieści,
c) buttony w menu elementy li reagują na hover, ale klikalny jest tylko a href - źle,
d) rzeczywiście, postawiony na joomli szmelc + gotowy szablon do zakupienia tutaj: http://beautiful-templates.com/evo/st-m ... -template/ każdy może kupić sobie n24 beta. Na domiar złego wnioskuję, że to jeszcze darmowa wersja, bo w kodzie strony pozostawiliście informacje o szablonie

walidacja:
http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ne&group=0
923 błędy, nowy rekord, takiego wyniku jeszcze nie widziałem.

o braku responsywności w roku 2014 (a już prawie 2015) aż wstyd wspominać.

Jeśli ktoś za to wziął więcej niż 500zł, to się obłowił, a wy wyszliście na durni. Żałuję przeznaczonych na dotację pieniędzy. Od dziś używam old.napisy24.pl

eNdi~
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2014, 11:45

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: eNdi~ » 13 gru 2014, 20:03

zychu69 pisze: 923 błędy, nowy rekord, takiego wyniku jeszcze nie widziałem.
Przy pisaniu poprzedniego posta też sprawdzałem i wtedy wyskoczyły 2 błędy i 3 ostrzeżenia. Teraz faktycznie wynik nieziemski :D

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 20:05

ale jesteś zajebistym detektywem - no dobra przyznam się - tam czekał gotowy serwis do wyboru "Napisy24 Nowe" za 200zł i "Napisy24 Zajebiste" za 500zł i wybrałem ten za 200zł.
był jeszcze Onet i WP z 2015 roku po 700zł

no człowieku weź ty sie zastanów - to że używam php i javascriptu to też źle bo powinienem sobie zrobić własny język programowania?, szkoda mi naprawde czasu na pisanie takich bzdur ale chetnie dam ci ze swoich to 500zł i zrób to lepiej!
Tylko pomyśl że nie chodzi o postawienie gołego serwisu który stawiam w 10 minut! -TO ma działać z bazami danych które już są i chyba najważniejszy jest efekt dla użytkownika a nie w jakim jezyku czy CMSie jest robione - no masakra...

Styl powstał dawno temu zanim wiedziałem że cokolwiek będe tu robił: http://n24beta.pl/

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 20:08

eNdi~ pisze:
zychu69 pisze: 923 błędy, nowy rekord, takiego wyniku jeszcze nie widziałem.
Przy pisaniu poprzedniego posta też sprawdzałem i wtedy wyskoczyły 2 błędy i 3 ostrzeżenia. Teraz faktycznie wynik nieziemski :D
bo chciałem pobić wp.pl
http://validator.w3.org/check?uri=http% ... 2Fservices

wspominałem może że serwis jest w trakcie budowy?! :-)

zychu69
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, 19:34

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: zychu69 » 13 gru 2014, 21:24

Arczi pisze: no człowieku weź ty sie zastanów - to że używam php i javascriptu to też źle bo powinienem sobie zrobić własny język programowania?, szkoda mi naprawde czasu na pisanie takich bzdur ale chetnie dam ci ze swoich to 500zł i zrób to lepiej!
Tylko pomyśl że nie chodzi o postawienie gołego serwisu który stawiam w 10 minut! -TO ma działać z bazami danych które już są i chyba najważniejszy jest efekt dla użytkownika a nie w jakim jezyku czy CMSie jest robione - no masakra...

Styl powstał dawno temu zanim wiedziałem że cokolwiek będe tu robił: http://n24beta.pl/
Wszystkie uwagi przeze mnie zgłoszone tyczą się frontu. To źle, że od webdevelopera wymaga się poprawnej składni, semantyki, responsywności i spójności projektu? Przepraszam, że Cię uraziłem. Jeśli masz się obrażać na negatywne opinie, a nie zacisnąć zęby i naprawić ten chłam, to świadczy tylko o n24. Jeśli to jest beta, to czemu wrzuciliście to na produkcję pod główny adres z tak ogromnymi babolami? Przyjmijcie to na klatę, a nie zwalaj problemy związane z frontem na skomplikowane relacje w bazach danych - brak tu logiki.

Kwestia silnika - jak potrafisz dobrze przygotować joomlę pod tak duży serwis, to chwała Ci za to. Jak to w rzeczywistości działa - sam widzisz. Z tego co wiem od tłumaczy, to nie działają podstawowe narzędzia do aktualizacji napisów, ich edycji ani licznik pobrań.

Jest wiele innych frameworków, które bardziej by się nadawały do tego projektu.
Arczi pisze: wspominałem może że serwis jest w trakcie budowy?! :-)
Serwisów w trakcie budowy nie wrzuca się na produkcję by zastąpić działającą wersję. Tyle w temacie

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 gru 2014, 21:51

lukjan pisze: jak potrafisz dobrze przygotować joomlę pod tak duży serwis, to chwała Ci za to
Dzięki, naprawdę nie spodziewałem się miłego słowa :)

elru
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2014, 22:55

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: elru » 13 gru 2014, 23:02

Nie wiem czy to tylko u mnie i czy już ktoś pisał ale nowa wersja ładuje mi się ok 5s przy starej <1s. (wolniejsze ładowanie w chrome w ff chyba ok)
Nie rozumie po co zmieniać, można było chyba rozbudowywać, ale cóż widocznie tak już musi być.

s-e
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2014, 4:43

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: s-e » 14 gru 2014, 4:56

1) strona główna wczytuje się bardzo wolno i ogólnie widać znaczne spowolnienie jej funkcjonowania. Mam nadzieję, że to tylko w wersji beta, bo na obecne czasy taka prędkość wczytywania się strony jest niedopuszczalna
2) "grafika" jest wykonana amatorsko i aż woła o pomstę do nieba, nie wiem czy "grafik" odwiedza inne strony, ale takie wykonanie kafelkowego stylu hmm, nie no śmieszna sprawa że zaakceptowaliście takie coś ;]

Mam nadzieję, że wersja old pozostanie długo aktywna już zmieniłem ulubione, bo z tej to kompletnie brak przyjemności korzystania.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 14 gru 2014, 12:41

Sortowanie tłumaczeń po Aktualizacji nie działa poprawnie. Swego czasu identyczny błąd był na starej wersji. Przydałby się bezpośredni link do Oczekiwane przeze mnie. Na starej wersji link wyglądał tak http://napisy24.pl/tlumaczenia/#oczekiwane i zawsze przez niego wchodziłem.
Forum nie ma favicon.

Wolfram
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2014, 13:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Wolfram » 14 gru 2014, 14:05

U mnie nowa strona n24 czasami strasznie długo się ładuje. Forum i stara wersja w tym samym czasie wczytuje się OK. A chyba wszytko znajduje się na tym samym serwerze? Czy się mylę?
PS mam łącze 60 Mb/s.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 14 gru 2014, 14:09

tak, pracuje nad tym

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 14 gru 2014, 16:04

Na skórce prosilver avatary mogłyby iść na lewą stronę. Chyba tak jest na większości forów.

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Nazgul » 14 gru 2014, 16:58

Szukaj nie działa, wyszukuje jakieś tytuły z czapy :/
Darkness there, and nothing more.

Siera
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:16

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Siera » 14 gru 2014, 17:17

Jest tez problem z podstronami na głównej. Nie da się wejść na 2, przełącza na 1. Raz mi się udało, nie wiem jakim cudem :P

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa