Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Uwagi na temat działania serwisu.
Kadet
Posty: 49
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:26

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Kadet » 03 kwie 2015, 23:11

JacekB pisze:Odkurzacza nie mam. antywirusa nie zmieniałem i jego ustawienia są takie same jak sprzed nowej wersji N24. Inne strony wymagające logowania jak "trzymały " logowanie tak trzymają...
Nie zapominaj, że programy same się uaktualniają, dodatki do chroma i ff również. Może sam dodałeś do adblocka (lub czegoś podobnego) niby niewinną definicję i szlag trafił ciastka niesesyjne na n24.
Gdyby i inni mieli takie kłopoty, byłby tutaj zalew skarg. Pogrzeb głębiej u siebie. Wyłącz na chwilę dodatki, zaloguj się, wyjdź z przeglądarki, wróć i sprawdź... Jak nadal będziesz miał zgrzyt, zainstaluj czystą Operę lub Vivaldi i potestuj...

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 04 kwie 2015, 22:39

Nie zapominaj, że programy same się uaktualniają, dodatki do chroma i ff również. Może sam dodałeś do adblocka (lub czegoś podobnego) niby niewinną definicję i szlag trafił ciastka niesesyjne na n24.
Nie mam adblocka ani nic podobnego. Żadnej definicji do niczego nie dodawałem, bo do niczego nigdy nie dodawałem definicji. Jedyne rozszerzenie to integracja z IDM (od paru lat). I jeszcze raz. Wszystkie inne strony poza N24 "trzymają" rejestrację, więc to na pewno jest moja wina. To, że zliczane pobranie napisów nieistniejących osiąga astronomiczne wielkości to też moja wina a nie strony?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 04 kwie 2015, 23:51

nie jesteś programistą więc ci wyjaśnię że licznik pobrań tych napisów ma sie tak do pamietania loginu jak... :-)

ale z tym licznikiem dzięki Tobie faktycznie wykryłem pewien błąd polegający na tym że serwer nie wykrywał dobrze języka napisów - właśnie nowy skrypt wszystko sprawdza, potrwa to kilka dni ale powinno się ponaprawiać.

PS. czy ktoś jeszcze ma problem z zapamietywaniem loginu? znaczy że codziennie musi się logować od nowa?

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 05 kwie 2015, 0:34

nie jesteś programistą więc ci wyjaśnię że licznik pobrań tych napisów ma sie tak do pamietania loginu jak...
No i dobrze. Odpłaciłeś się złośliwością za złośliwość. I mogę Ci jeszcze napisać czym nie jestem. Nie jestem autorem strony z wodotryskami. Zrób jeszcze ankietę kto jeszcze znalazł jakiś błąd bo jak tylko jeden to się nie liczy. Powtarzam jeszcze raz. Jeśli nowa strona ma mieć jakieś inne wymagania niz setki innych stron to trzeba to wziąć pod uwagę lub zostawić to co było i nie jest to tylko moje zdanie. A jeśli na uwagi pojedyńczego użytkownika macie tak reagować to współczuję.
I pytanie na koniec. Ilu użytkowników zgłaszało problem ze zliczaniem pobrań. Jeden? Bo jakoś na tym forum nie zauważyłem wcześniej takich uwag. A błąd jest. No i jak? Ja na tym zgłaszanie jakichkolwiek uwag kończę, bo w życiu mam inne priorytety niż kopanie się z koniem.
Żyjcie dobrze z nową wersją.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 05 kwie 2015, 12:56

nie chodzi o to że jak tylko jedna osoba ma ten problem to sprawę olejemy i już - najprawdopodobniej skoro jedna ma to także wiele osób może taki problem mieć - problemem jest to jak to wykryć dlaczego akurat u ciebie tak jest - dlatego były te wszystkie pytania - niestety nie udało mi się znaleźć tego problemu, nie potrafie go powielić - być może ktoś inny kto się z takim problemem zgłosi jakoś mnie jeszcze od innej strony na to naprowadzi...
Sorki za uszczypliwości ale nadałeś sam taki ton i jakoś się wkręciłem :-)

PS.logujesz się wpisując login i hasło czy za pomoca facebooka?

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 05 kwie 2015, 14:50

.logujesz się wpisując login i hasło czy za pomoca facebooka?
Login i hasło. Sprawdziłem i hasło jest zapisane w moich hasłach jak i hasła do innych stron wymagających logowania. I jeszcze raz - Wasza strona jest jedyną z używanych przeze mnie, która wymaga ciągłego logowania. Reszta trzyma miesiącami jeśli nie latami i jest ok. Wasza stara strona też trzymała login latami, bo nie od wczoraj jestem jej użytkownikiem. Druga w kolejce "nietrzymania" loginu jest Kinomania, ale u niej logować się muszę, powiedzmy, co pół roku, nie częściej.
A co do zgłaszania tego problemu, to pisałem o nim na tym forum prawie zaraz po uruchomieniu nowej wersji strony. Ale cóż, to ja miałem problem a nie odbiorcy wiadomości.
Wesołych Świąt!!!!

Kadet
Posty: 49
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:26

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Kadet » 06 kwie 2015, 14:06

Gwoli wyjaśnienia zaznaczę, że jestem jedynie użytkownikiem n24.
Korzystam z Opery 12.x i na starym serwisie musiałem się codziennie logować i tam faktycznie coś było nie teges z ciasteczkami. Na nowym na początku również nie było w porządki, ale coś tam pozmieniali i na wymagającej standardów Operze jest od dawna dobrze. Dlatego tak uparcie nawiązuje do jakiś tam u Ciebie programów, które kasują Ci ciasteczka, bo ten element stron jest prosty niczym budowa cepa i jak nikt inny się nie skarży (co oczywiście nie oznacza, że i inni nie mają z tym kłopotów), widziałbym rozwiązanie sytuacji po Twojej stronie. Na odległość ciężko coś poradzić, ale może jednak to program bezpieczeństwa kasuje Ci ciasteczko (mój NIS robi tak z "groźnymi" cookies)? A może spróbuj w przeglądarce skasować wszystkie powiązane ze stroną ciastka - to znana metoda informatyków na odpalenie samochodu, wyjść z niego i wsiąść z powrotem :) Dlatego też proponowałem zainstalowanie na chwilę innej, nowej przeglądarki, gdzie na czysto będzie wiadomo, czy to przeglądarka, czy system wokół niej.

Wesołego Dyngusa :D

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 06 kwie 2015, 17:05

Dziękuję za troskę o mnie, ale jeśli mam już 3 przeglądarki (Chrome, Dragon, Firefox) i wszystkie mają to samo tzn. nie trzymają logowania to ja już czwartej piątej i szóstej instalować nie będę. I jeszcze raz - te 3 przeglądarki, które mam nie trzymają logowania napisy.24 ale trzymają 48 (policzyłem) innych stron. To napisy24 mają coś nie tak czy te 48 jest spieprzone? Właśnie odpaliłem ostatnią stronę z tych do logowania. Nie byłem na niej ok. roku. I co? Po otwarciu okazało że stronka jest zalogowana. To też jest źle? A napisy24.pl przed chwilą znowu musiałem logować!

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Vieslav » 06 kwie 2015, 17:25

Rozumiem, że 3 przeglądarki sprawdzałes na tym samym komputerze.
Jeśli tak, to wynik nie może być do końca wiarygodny.
Sprawdź czy logowanie trzyma na innym komputerze.

Kadet
Posty: 49
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:26

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Kadet » 06 kwie 2015, 17:51

Czyli to program chroniący Twój komputer wysuwa się na podejrzanego nr 1.
Po zalogowaniu na stronie widzę u siebie cztery ciasteczka podpięte pod stronę. Sprawdź ile ty masz, i czy jedno z nich nie nazywa się "_ga" z wartością "GA(cośtam)" i datą korzystania na dwa lata naprzód. A potem zamknij przeglądarkę, otwórz i bez otwierania strony sprawdź czy nadal masz to ciasteczko. Jak jest (czego raczej się nie spodziewam), skasuj go (a najlepiej wszystkie związane z napisy24.pl) i sprawdź jeszcze raz, czy trzyma logowanie. Jak nie ma ciastka, znaczy się, że program ochrony kompa go usunął i może nawet w jego logach znajdziesz po tym ślad.

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 06 kwie 2015, 17:55

Nie mam innego komputera

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 06 kwie 2015, 18:30

Po zalogowaniu na stronie widzę u siebie cztery ciasteczka podpięte pod stronę. Sprawdź ile ty masz, i czy jedno z nich nie nazywa się "_ga" z wartością "GA(cośtam)" i datą korzystania na dwa lata naprzód. A potem zamknij przeglądarkę, otwórz i bez otwierania strony sprawdź czy nadal masz to ciasteczko. Jak jest (czego raczej się nie spodziewam), skasuj go (a najlepiej wszystkie związane z napisy24.pl) i sprawdź jeszcze raz, czy trzyma logowanie. Jak nie ma ciastka, znaczy się, że program ochrony kompa go usunął i może nawet w jego logach znajdziesz po tym ślad.
Więc tak. Cookie było 9. Po restarcie przeglądarki bez napisów24 nadal było 9. No to wyrzuciłem wszystkie i po ponownym uruchomieniu mam 4(w tym -ga.). Teraz się zalogowałem i zobaczę co będzie.
I tak dla porządku. Login na forum trzyma bez najmniejszego problemu.Już nie pamiętam kiedy na forum się logowałem.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 06 kwie 2015, 20:17

no własnie możliwe że miałes jakieś ciasteczko może stare, może usunięcie i jak wgra się nowe bedzie OK.

mrYoggi
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2015, 8:22

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: mrYoggi » 07 kwie 2015, 8:40

Witam, wczoraj zauważyłem że dla niektórych filmów/seriali po klikniecie w link do pliku z napisami pojawia się błąd, który widać na poniższym zrzucie ekranu. Przy okazji chciałem zapytać co ze starą wersją n24, która do niedawna istniała pod adresem old.napisy24.pl. Pozdrawiam
Załączniki
napisy24_error_01.png
napisy24_error_01.png (33.65 KiB) Przejrzano 26323 razy

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 07 kwie 2015, 11:01

możesz podać jakie to dokładnie pliki? czy tylko ten jeden?

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 07 kwie 2015, 18:06

no własnie możliwe że miałes jakieś ciasteczko może stare, może usunięcie i jak wgra się nowe bedzie OK.
No i zjadłem ciasteczka choć były stare i póki co jest dobrze. I tak dla informacji - w Firefoxie ich się naskładało - 13.
Ale wrócę do drugiego tematu czyli zliczania pobrań nieistniejących napisów - widzę, że problem nie zniknął. Liczniki zostały wyzerowane a liczba pobrań rośnie. I dotyczy także innej pozycji niż Americans ale także The Good Wife.
Dzięki!!!!!!

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 07 kwie 2015, 18:47

liczniki nie były wyzerowane, ale baza się samonaprawia i powinno być w ciagu do dwóch tygodni OK.

mrYoggi
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2015, 8:22

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: mrYoggi » 08 kwie 2015, 7:57

Trochę poklikałem i problem dotyczy: Roar od 1x01 do 1x13 TMplayer czasami SubRip, Battlestar Galactica od 3x02 do 3x16 to samo, Lost 3x01, 3x08, 3x10; Star Gate SG-1 10x18; Hostel; The Other Hall, Native Story, Monk od 5x01 do 5x04 podobnie jak wyżej. Jest tego trochę więcej nie sprawdzałem.

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: JacekB » 08 kwie 2015, 18:17

Z olbrzymią przykrością informuje, że dziś od rana już chyba 5 razy musiałem się logować (czyli choroba wróciła). Ciasteczka wyrzuciłem i nic to nie dało. A strona tego forum trzyma logowanie jak diabli. Już parę miesięcy nie potrzeba było się logować. To tak dla informacji.

batman
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2014, 14:50

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: batman » 09 kwie 2015, 20:53

dostaje maile o tym ze są do pobrania napisy a okazuje się że takie w ogóle nie istnieją....

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 09 kwie 2015, 21:23

tak, bywa tak nieraz, niedługo będzie ten problem rozwiązany.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Lui_92 » 11 kwie 2015, 11:19

Nie wiem czy padło to już czy nie, bo jakiś czas temu przestałem śledzić forum, ale jest chyba problem z powiadomieniami o premierach odcinków. Wczoraj dostałem maila, że jest premiera Grimm. A jestem również zapisany na Helix, który ma premierę w tym samym dniu.

yotemka
Rebel Sub Team
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2014, 13:22

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: yotemka » 11 kwie 2015, 12:52

Nie wiem, czy błąd już zgłaszano, ale kiedy dodaję napisy do serwisu, pozycja nie znika z tabelki, przez co powiadomienia nie trafiają do ludzi zapisanych na dany odcinek.
Załączniki
Untitled.png
Untitled.png (102.28 KiB) Przejrzano 26212 razy

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: GieKa » 12 kwie 2015, 18:59

Po wpisaniu "You’re the Worst" przenosi na główną. Po wpisaniu "re the Worst" znajduje wszystko poprawnie.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: GieKa » 12 kwie 2015, 22:24

Godzina przy edycji komentarza jest 2h do tyłu. Teraz edycja komentarza miała miejsce wcześniej niż sam komentarz :)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa