Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Uwagi na temat działania serwisu.
Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Lui_92 » 15 gru 2014, 18:29

Arczi pisze:to jest konkret! :-)
Znalazlem jeszcze kilka i znajde zapewne wiecej, ale to napisze bedac w pracy, bo w domu aktualnie nie mam klawiatury. Ogolnie rzecz biorac to moim zdaniem ciut za szybko strona zostala oddana do uzytku dla wszystkich, i co wiecej bledem jest brak info/odnosnika do starej wersji dla mniej ogarnietych...

anahella
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2014, 0:13

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: anahella » 15 gru 2014, 21:15

Arczi pisze:no wpisałem CSI i wyskoczyło 1111 tylułów? w czym problem?
Ok, teraz działa poprzednio sprawdzałam na serii CSI i NCIS - nie działało.

Ale...

Jak wpisuję "Bones" to wyskakuje mi mnóstwo napisów do wielu odcinków, w tym napisy do sezonu 9 odcinka 18 - wzięłam to jako przykład.
Wpisałam więc: "Bones s09e18" - (oczywiście bez cudzysłowu) i wyszukiwarka nic nie znalazła.
Po wpisaniu "Bones 9x18" pokazał mi szukane napisy.
Trochę to upierdliwe, bo większość seriali nazywana jest: "sXXeXX"

Przy opcji "wybierz plik" wczoraj nie działo się nic, dziś mam komunikat, że ta jest w trakcie budowy - czyli fajnie, że coś się dzieje.


Nie krytykuję w czambuł, po prostu chciałeś aby pisać o błędach, to piszę.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 15 gru 2014, 21:47

pewnie, dzieki za rzeczowe uwagi :-)

wyszukiwarka jeszcze nie wiem czemu działa raczej poprawnie na głównej stronie, a potem juz na innych niekoniecznie :-(
ale uporam się i z tym.

powoli rozkręcam wyszukiwarkę po plikach...

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Lui_92 » 16 gru 2014, 10:39

  1. Tabela z napisami do pobrania nachodzi na prawa kolumne. Plik nowe.css:

    Kod: Zaznacz cały

    section#content {
       float: left;
       width: 768px;
       margin-left: -29px;
    }
    
  2. Reklama w prawej kolumnie... No to nie jest dobre, bo dwie ważniejsze elementy są pod nią. Ogólnie reklama mogła by być też trochę mniejsza...
  3. Nie wiem czy to bug czy chwilowy zamiar, ale na nie widać avatara użytkownika.
  4. W profilu użytkownika obniżyć trochę ten element co ma w sobie te buttony: Edycja oraz Połączenia. Tak, żeby tylko button tam był, bez żadnego dolnego paddingu czy coś. Czyli wysokość buttona i od razu to szarawe tło.
  5. Czym są te połączenia? o.O
  6. Podstrony w połączeniach oraz w blogu nie są do końca przetłumaczone.
  7. Edycja danych profilu:
    1. Zakładka tło - brak tłumaczenia, buttony mogłyby zaczynać się na równi z lewą krawędzią opcji wyboru co chcemy zrobić.
    2. Po dodaniu tła i jego aktualizacji mamy zielony alert, ale po angielsku.
    3. Zakładka profil - checkbox od "Schowaj moje napisy" wyrównałbym do położenia napisów (mówię o wyśrodkowaniu pionowym w stosunku do napisów, oo :P). To samo z buttonami co w przypadku tła. Wyrównać do jednej lewej krawędzi tak jak są inputy.
    4. Zakłada avatar, również brak tłumaczenia przy wyborze załadowania obrazka.
  8. Strona główna - na dole oznaczenie aktualnej strony jest słabe :P Wystarczyło by pogrubić i dać może inny odcień.
  9. Również dziwne zachowaniu buttonów na dole... O ile po najechaniu na numer strony wygląda to ok, to przyciski "Start", "Poprzednia" oraz "Następna" prezentuje się już znacznie gorzej.
  10. Podczas logowania brak opcji, zapamiętaj moje logowanie itp.

sluzu
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:53

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: sluzu » 16 gru 2014, 10:40

Odkryłem już dlaczego są błędy w logowaniu, otóż
jeśli w przeglądarce widnieje czysty adres: napisy24.pl, to wtedy nie pokazuje błąd o którym wcześniej pisałem
prawidłowo loguje na głównej stronie wtedy gdy jest wpisany taki adres: http://napisy24.pl/?page=1&lang=0&search=&typ=0#

eNdi~
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2014, 11:45

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: eNdi~ » 16 gru 2014, 14:48

Kolejny błąd do kolekcji. Mimo podania linku imdb dla niektórych filmów (np. Libera me, The Wicked) nie są dla nich zliczane głosy i brakuje oceny.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 16 gru 2014, 16:55

tak, filmy stare, nieznane bez okładki na imdb nie są nieraz dobrze zczytywane

Rafeal
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2014, 17:29

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Rafeal » 16 gru 2014, 17:33

Witam.

Wchodząc na stronę główną, lista aktualnie najnowszych napisów w ogóle nie jest aktualna, dopiero po wciśnięciu opcji SZUKAJ (bez podawania tekstu) lub Nowe napisy > wszystkie lub seriale, strona główna się odświeża z poprawnie najnowszymi napisami.

Brakuje opcji zapamiętania logowania. Co dziwne po wejściu na stronę główną nie pisze że jestem zalogowany, tylko są pola do logowania ale mogę normalnie ściągać napisy tak jak bym był zalogowany. Dosyć dziwne.
Zaś jak dam Zaloguj, mimo to, to dostaję błąd:

Session expired or cookies are not enabled in your browser. Please press "reload page" in your browser, and enable cookies in your browser. Please refresh/reload page before filling-in.

Śmiem twierdzić że chodzi o oczyszczenie przeglądarki z plików cookies ?

Nie widzę nigdzie swojego avatora xD Mniemam że trzeba na nowo dodać...
Bez przesady, kto będzie tak wpisywał stronę... to powinno działać jak działało przed zmianami :P

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 16 gru 2014, 17:48

strony były niepoprawnie cachowane, stąd ipisane wyżej błędy - myślę że teraz jest OK ale ci co wchodzili wtedy kiedy tak nie było mają złe dane w cache przeglądarek.

opróżnienie bufora cache w przeglądarce (CTRL + F5) powinno sprawę załatwić.

(bywa jeszcze tak że łącza są poprzez proxy czyli cache serwerów po drodze - wtedy w zależności od ustawień sprawa naprostuje się sama po pewnym czasie)

Avatary niestety trzeba wgrac od nowa.

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: pyros3344 » 16 gru 2014, 21:38

Przy sortowaniu wg. tytułów w tłumaczeniach, pozycje 1x10 są wyżej niż 1x09.
Obrazek

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 16 gru 2014, 23:35

tak już narazie zostanie - to sortowanie alfabetyczne, czasochłonnie było by to poprawić...

dam
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2014, 12:55

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: dam » 17 gru 2014, 17:19

Wyszukiwarka nie znajduje nic dla "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D."
Wygląda to tak jakby problemem były kropki, wpisanie do pierszej kropki działa "Marvel's Agents of S.", ale już "Marvel's Agents of S.H" nie działa.

Ponadto nie działa filtrowanie wyników po typie Filmy|Seriale i przełączanie stron, którakolwiek z tych akcji generuje komunikat "Nie znaleziono takiego pliku w naszej bazie", chyba ktoś wyłączył obsługę żądań GET w zapytaniach wyszukiwarki, bo w niedzielę działało :D

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 17 gru 2014, 17:31

poprawione

Jess
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2014, 20:02

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Jess » 18 gru 2014, 20:05

Trudno mi się zalogować, udaje się za jakimś trzecim razem. Jako zalogowany użytkownik nie widzę listy tłumaczonych napisów. Gdy wchodzę na swój profil widzę napisy na które czekam. Tylko ja tak mam?
Edit: wyczyściłam ciasteczka i już działa :) Jakieś zaćmienie miałam :)

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Lui_92 » 18 gru 2014, 22:44

Patrząc na komentarze, widzę że naprawa wyszukiwarki itp jest zakończona. Zastanawiam się za to, kiedy zostanie poprawiona cała stylistyka... Zwłaszcza, że te najbardziej rażące rzeczy podałem jak naprawić :P

Przy okazji widzę, że w edycji profilu było coś robione, ale odkryłem coś nowego.
  1. Jak są dwa przyciski "Aktualizuj" i "Anuluj" to ten drugi jest zepsuty... Po pierwsze jest biały i ma... białą czcionkę! Zaś po najechaniu na niego jest w połowie niebieski, a w połowie biały - nie wiem czy efekt zamierzony, ale mam nadzieję, że nie bo niezbyt to pasuje...
  2. Zamieniłbym zakładki miejscami w edycji profilu... Uważam, że tło i avatar powinny być obok siebie :P
  3. W tle i avatarze zmieniłbym trochę ten tekst przy zmianie obrazka, na czytelniejszy... Tzn. dał:
    Twój obraz musi być w formacie GIF (.gif), PNG (.png), JPG (.jpg), JPEG (.jpeg) i zostanie automatycznie przeskalowany w razie potrzeby do wymiarów 200 x 500 px, plik nie może mieć więcej niż 2000 KB.
    Jak widać wyszczególnione zostały formaty plików oraz ich wymiary również są czytelniejsze, i przed przecinkiem nie ma spacji! :D
  4. Będąc na stronie swojego profilu, mówiłem o zmniejszeniu granicy między buttonami "Edycja" oraz "Połączenia" a grafiką tła, a zamiast tego ktoś dał żółtą ramkę w rozsuwanym menu po najechaniu na te buttony. WTF!
  5. Czy nagłówek edycji profilu "Edytuj dane" nie wyglądałby lepiej, gdyby był wyrównany do lewej strony? Tak żeby zaczynał się w tym samym miejscu co te cienkie paseczki nad/pod nim.

user
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2014, 19:19

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: user » 20 gru 2014, 0:15

http://i.imgur.com/5kPb08c.png ah to "debugowanie" na produkcji... :)

kain1906
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2014, 12:53

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: kain1906 » 20 gru 2014, 13:03

Witam, jeśli już ktoś zgłaszał to można zignorować :)
1. Tabelka z tłumaczeniami i sortowanie po aktualizacji - powinno być 1 dzień miesiąca to 01 drugi 02 itd. bo teraz u samej góry jest 9 grudnia a niżej 11,12 itd.
2. Powiadomienia mailowe o zakończonych tłumaczeniach - linki w treści prowadzą do nikąd - ani się nie da pobrać napisów ani (co mnie bardziej uwiera) skomentować

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Lui_92 » 21 gru 2014, 23:15

Kiedy w końcu naprawicie wyświetlanie tabelki z dostępnymi napisami na stronie głównej?! Przecież to jest chwila moment, a jest to jeden z najbardziej rażących błędów... Jak nie macie czasu by szybko zrobić duży udpejt, to nie lepiej wprowadzać kilka mniejszych?

I jeszcze jedna rzecz, która chyba pominąłem... W edycji profilu jak mamy możliwość załadowania własnego obrazka to i button i tekst na prawo od buttona nie jest również przetłumaczony... Chodzi mi o "Choose file" oraz "No file chosen".

tom70
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2014, 14:52

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: tom70 » 23 gru 2014, 15:04

Witam nadal nie mogę dodać swojego avatara,po wybraniu odpowiedniego pliku otrzymuję komunikat
Szukaj Napisów
Nie znaleziono takiego pliku w naszej bazie
Pozdrawiam

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 23 gru 2014, 19:38

proszę oczyścić cache przeglądarki i zobaczyć ponownie - jest Ok?

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: dejfit » 23 gru 2014, 20:52

Nowa wyszukiwarka nie radzi sobie z tytułem "A Merry Friggin' Christmas". Niczego nie znajduje. Stara nie ma najmniejszych problemów.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 23 gru 2014, 21:40

proszę oczyścić cache przeglądarki i zobaczyć ponownie

wyszukiwarka wzbogaciła się m.in. o szukanie w nazwach odcinków seriali i sortowanie od najnowszych (a nie alfabetycznie jak było wczesniej)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Arczi » 23 gru 2014, 21:44

Lui_92 pisze:Kiedy w końcu naprawicie wyświetlanie tabelki z dostępnymi napisami na stronie głównej?! Przecież to jest chwila moment, a jest to jeden z najbardziej rażących błędów... .
możesz dać obrazek w czym rzecz?

chyba masz włączony adbloker czy podobny program wyłaczający reklamy? (albo nie wiem o co chodzi) daj znać czy tak jest i w jakiej przeglądarce jest błąd i jaki to program.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: Lui_92 » 23 gru 2014, 21:48

O faktycznie... Bardzo za to przepraszam! Nie zwróciłem w ogóle na to uwagi. Zgadza się. AdBlock'a miałem włączonego na Chromie. Chodzi o to, że tabelka najeżdża na prawą kolumnę :P

P.S.
Widzę, że powoli wprowadzane są zmiany, o których wspominałem :) Widzę, że w edycji profilu usunięto przerwę między zakładkami "Edycja" oraz "Połączenia", a tłem profilu :) Ciekawe kiedy będzie reszta rzeczy, o których wspominałem :P

tom70
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2014, 14:52

Re: Błędy, ale tylko od strony użytkownika

Post autor: tom70 » 23 gru 2014, 22:57

Arczi pisze:proszę oczyścić cache przeglądarki i zobaczyć ponownie - jest Ok?
Pomogło wyłączenie Adblocka,ale niestety mój avatarek jest trochę okrojony

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa