API dla programistów programu Napisy24

Uwagi i sugestie na temat działania aplikacji Napisy24.
tantalosus
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2015, 14:14

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: tantalosus » 12 kwie 2015, 15:31

Witam, dopisałem dla QNapi pobieranie z napisy24.pl. Działa ok, ale mam jeden problem. Otóż Qt nie ma żadnej biblioteki do zipów (dziwne doprawdy) i QNapi używa 7-zipa do wypakowywania napisów. Niestety pojawia się problem z nazwą pliku, musiałbym chyba samemu parsować odpowiedź w poszukiwaniu nazwy, mam dwie propozycje, dodanie pola z nazwą pliku (np. napisName czy coś w tym rodzaju, co jednak może być kłopotliwe jeżeli napisy mają w nazwie |, ten znak trzeba by było wycinać), lub zmienianie nazwy pliku na podstawie nazwy wysłanej w żądaniu, np. jeżeli wysyłam nazwę pliku film.mkv to nazwa napisów byłaby film.mkv.txt albo film.txt, ale ta pierwsza opcja wydaje się bezpieczniejsza, gdyż nie ma ryzyka, że różne biblioteki inaczej zinterpretują co jest rozszerzeniem pliku. Czy istnieje taka techniczna możliwość, tj. zipy są generowane przy każdym żądaniu, czy pliki są na stałe przechowywane w zipach i nie ma to większego sensu?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: Arczi » 12 kwie 2015, 20:29

pliki są na stałe w zipach, po co znać nazwe pliku, poprostu najlepiej wypakować cały zip

tantalosus
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2015, 14:14

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: tantalosus » 14 kwie 2015, 22:01

Trzeba znać nazwę pliku, żeby ją zmienić tak, żeby odtwarzacz automatycznie go ładował. Poza tym QNapi wykonuje kilka dodatkowych operacji na pliku (zmiana kodowania, uprawnień pod UNIX-ami, etc.). Trudno, poszperam jeszcze i może znajdę jakąś bibliotekę do zipów. Sam 7zip, może wyświetlać listę plików, można parsować to co jest zwracane, ale to brzydki trick i ciekawe czy pod różnymi systemami format zwracanych danych się nie różni.

EDIT:
Wysłałem patch dodający silnik napisy24.pl do QNapi na sourceforge. Nie wiem czy ktokolwiek z twórców jeszcze pracuje jeszcze nad programem, jeśli nie to polecam własnoręczne nałożenie łatki i kompilację. Testowałem silnik tylko pod Linuksem.

sha256
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2015, 0:36

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: sha256 » 09 lip 2015, 0:37

Cześć,

coś dziwnego się dzieje. Każdy POST dla nieistniejącego w bazie filmu zwraca najnowsze napisy :( Nie wiem jak długo to trwa. Tematem zainteresowałem się dzisiaj po skompilowaniu nowego QNapi.
Przez większą część wieczoru regularnie do każdego sprawdzanego filmu dostawałem plik: hannibal_3x05_3x5_n24_pl_87119.txt. Chwilę temu zmieniło się na humans.s01e03.720p.hdtv.x264-tla.txt... teraz ponownie jest haninibal.
Dziwne. Testuję w ten sposób:

curl -d "postAction=CheckSub&ua=*&ap=*&fh=7dc6a2485686ac93&fs=7157811617&fn=BARC0DE1080pskin traffik.mkv&nl=pl" http://napisy24.pl/run/CheckSubAgent.php

Podkolorowałem trochę ua i ap ;)

--
pozdrawiam

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: Arczi » 09 lip 2015, 13:43

był błąd (gdy nie był podany parametr MD5 a brakowało hash w bazie) - dziękuję - błąd naprawiony.

PS. w drugim poście dodałem programiki pod Win i Andka do testów zapytań - może się przydadzą.

teszty
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 12:53

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: teszty » 07 kwie 2017, 12:56

Czy jest możliwość wybrania formatu napisów przy sciąganiu z użyciem api tak jak można to zrobić na stronie?

edit: I jeszcze jedno pytanie.
Próbuję sciagnać napisy z parametrem 'tb' ale api zwraca status 'OK-3' mimo że napisy są w bazie i mają swój 'napisId'.
Przykład: http://napisy24.pl/komentarze?napisId=101259

Kod: Zaznacz cały

'fs': 1858047643L
'md': 'c45bff67132eb927f8bfd5b329ca53c8'
'fh': '8337b81ae165a858'
'fn': u'The.Expanse.S02E08.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG.mkv'

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: Arczi » 07 kwie 2017, 23:40

nie ma możliwości wybrania formatu napisów - jeżeli są to napisy z serwisu napisy24 to są to napisy oryginalnie zapisane przez tłumacza, jeżeli są z bazy programu to są takie wysyłane jakie zostały dodane.

niestety to że są napisy w serwisie nie znaczy że dla danego hash pliku zawsze są one dostępne - tłumacze nie wprowadzają hash tylko wydanie - zazwyczaj pewne algorytmy potrafią powiązać po tytule, wydaniu, czasie trwania itp. napisy z plikiem video ale niestety nie zawsze z różnych powodów.
To jest cały czas poprawiane i uzupełniane i niedługo będzie jeszcze lepiej ale na teraz jest jeszcze sporo napisów w serwisie n24 i filmów które się nie powiązały.

teszty
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 12:53

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: teszty » 08 kwie 2017, 0:15

A czy jest w planach kiedyś dodanie takiej opcji? Bo tak to musiałbym pisac converter pomiedzy formatami napisów. Skoro na stronie jest możliwość wyboru formatu to rozumiem że są one konwertowane/zapisywane we wszystkich formatach przy wrzuceniu napisów przez tłumaczy.

Ok, ale api znajduje mi napisy po hash'u (tak mi sie wydaje) ale bez opcji 'tb' zwraca napisId=0 mimo ze na stronie te napisy mają 'napisId=101259'.
Pytam bo jeżeli nie ma opcji wyboru formatu napisów to chciałem je pobierać przez link typu:
http://napisy24.pl/download?napisId=101259&typ=sr
ale do tego potrzebne mi id napisów.

Być może warto by do api dodać opcje szukania po nazwie releasu? Napisy najpierw były by szukane po hash'u potem po md5 a na koncu jezeli nic nie znalazlo to po nazwie releasu.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: Arczi » 08 kwie 2017, 12:28

jest w planach taka opcja ale lista "todo" jest naprawdę długaaaaa :-(

nie da się pobierać napisów przez link

nie ma w planach szukania po release - system sam jeżeli może zamienia release na hash więc nie miało by to sensu - w niektórych przypadkach po prostu trudno zamienić release na hash bo nie zawsze wykrywany jest poprawny tytuł.

teszty
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 12:53

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: teszty » 08 kwie 2017, 20:13

Arczi pisze:jest w planach taka opcja ale lista "todo" jest naprawdę długaaaaa :-(
Aż tak długa? Widze ze wybór typu napisów był juz proponowany ponad 2 lata temu.
Arczi pisze:nie da się pobierać napisów przez link
Wszystko sie da :P


Jeszcze jedno pytanie bo nigdzie nie jest to do konca wytłumaczone.
Czym sie różni baza napisy24 od bazy programu?
Nie jest tak ze jak napisy wrzucone sa przez program to sa w bazie napisy24?
Troche dziwne takie rozdzielenie baz w api.

teszty
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 12:53

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: teszty » 13 paź 2017, 19:19

Coś wiadomo już na temat wybierania formatu napisów przy sciąganiu przez api?

teszty
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 12:53

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: teszty » 13 gru 2018, 19:14

No to strasznie długa ta lista. Chyba musicie przepisywać na nowo całą stronę.

Tak jak mówiłem, można ściągać normalnie przez link. Az 3 linijki pythona:

Kod: Zaznacz cały

data = { 'username': '...', 'passwd': '...' }
response = session.post('https://napisy24.pl/cb-login', data=data, timeout=10)
response = session.get('https://napisy24.pl/download?napisId=...&typ=sr', timeout=10, allow_redirects=False)
I mamy zip z napisami w srt.

Próbowałem przez CheckLogin.php ale to chyba tylko do sprawdzania czy dane są poprawne bo mimo ze mam 'login=ok' to nadal dostaje 403 przy ściąganiu napisów.
Czyli w takim razie nawet wasz autorski program konwertuje te pliki samemu zamiast użyć przekonwertowanych już napisów ze strony? Rozumiem że to jakiś 500iq system i nie jestem w stanie tego pojąć.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: Arczi » 13 gru 2018, 22:15

z tego co widzę pobieranie działa po 300K napisów dziennie z różnych programów
o jaki program chodzi? jaki login ?

teszty
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 12:53

Re: API dla programistów programu Napisy24

Post autor: teszty » 14 gru 2018, 0:42

Samo pobieranie działa bez problemu przez api, chodzi mi o pobieranie napisów od razu w srt a nie w txt, czego w api nie da się aktualnie zrobić.
Jedynym rozwiązaniem jest pobieranie przez link (czego podobno się nie da zrobić)

Kod: Zaznacz cały

https://napisy24.pl/download?napisId=...&typ=sr
Sugerowałem dodanie do api możliwości wyboru formatu półtora roku temu. Można by od razu to dodać do aplikacji napisy24 zamiast lokalnie konwertować napisy z txt do srt, uprościło by to według mnie aplikacje, i dodało możliwość wybrania innego formatu niż srt i txt.
No ale podobno lista TODO jest długa.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa