Błedy w programie

Uwagi i sugestie na temat działania aplikacji Napisy24.
Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 21 cze 2016, 10:32

alferek pisze:Do tej pory mogłem dodawać 10 filmów dziennie, po zaktualizowaniu do 1.4 blokada pojawia się od razu. Dlaczego nie mogę już korzystać z programu?
qde jaka blokada?

alferek
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 23:02

Re: Błedy w programie

Post autor: alferek » 21 cze 2016, 11:51

No w wersji 1.4 komunikat o maksymalnej ilości dodanych filmów (10) pojawia się zawsze, obojętne czy dodawałem filmy, czy nie. Chociaż dzisiaj 2 udało sią dodać i potem już komunikat, żeby skontaktować się z info@napisy24.pl, który zresztą odrzuca maile:
INTERIA.PL Mail System
__

<info@napisy24.pl>: host napisy24.pl[87.98.238.2] said: 550 5.1.1
<info@napisy24.pl>: Recipient address rejected: User unknown in virtual
mailbox table (in reply to RCPT TO command)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 21 cze 2016, 20:20

ach chodzi o dodawanie nowych napisów do filmów przez program - wiem że tak piszesz ale czytałem to jakoś w głowie inaczej - podaj nazwe użytkownika na kontakt@napisy24.pl to zwiększę ci ilość :-)

alferek
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 23:02

Re: Błedy w programie

Post autor: alferek » 23 cze 2016, 21:47

Dalej nic nie mogę dodać :(

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 23 cze 2016, 22:01

limit zwiększony

samarama
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2016, 9:07

Re: Błedy w programie

Post autor: samarama » 11 lip 2016, 19:06

Może pierdoła, ale frustrująca – bo jeszcze niedawno to działało. Nagle ni z gruchy ni z pietruchy, przestało działać „usuń pobrane”, czyli po kliknięciu nie usuwa z listy pozycji, do których zostały pobrane napisy. Wersja 1.4.
Można by też trochę dopieścić… Po co w wersji 1.4 informacja o nowej wersji (1.4)? Skoro człowiek ma już tę wersję zainstalowaną, to informacja jest myląca (sugeruje, że jest jakaś nowsza wersja, niż aktualnie używana.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 11 lip 2016, 23:13

a gdzie to tak sugeruje, aby pobrać nowszą? (nie powinno!)

samarama
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2016, 9:07

Re: Błedy w programie

Post autor: samarama » 12 lip 2016, 20:35

Arczi pisze:a gdzie to tak sugeruje, aby pobrać nowszą? (nie powinno!)
Jak inaczej (niż sugestią) nazwiesz informację w wersji 1.4, która brzmi następująco: „Nowa wersja programu Napisy 24 1.4, a w nim: (…)”?

Aaa… I chyba mam kolejny błąd. Na Wentworth s04e08, na chwilę obecną pokazuje 100% postępu w tłumaczeniu. Hmmm… 100% to chyba ukończone, prawda(?), a w takiej sytuacji napisy powinny zostać automatycznie pobrane, co jednak nie następuje. Czy może nie rozumiem tej informacji o postępie tłumaczenia? :)

EDIT:
Fajnie, że zdążyłem edytować, bo znalazłem kolejny błąd. Wszedłem na główną stronę serwisu i zauważyłem, że w końcu(!) wysypało tłumaczeniami do 13 odcinka The Americans. No i z ciekawości zajrzałem do programu, bo tenże epizod siedzi tam od miesiąca w oczekiwaniu na napisy. Oczywiście program nie pokazuje, że tłumaczenie się zakończyło (ani nawet, że ruszyło). Kliknąłem sobie przez przypadek na tę pozycję i co mi pokazuje program? Że to film „Mozart in the Jungle” z 2015 roku. Aż zgłupiałem i musiałem odpalić video, żeby sprawdzić czy pod tytułem The Americans nie kryje się faktycznie ten film. Gdzież tam?! Jest normalnie 13 odcinek 4. serii szpiegów. Babol programu, bazy, wstawiającego? Coś, ktoś?

spex
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:06

Re: Błedy w programie

Post autor: spex » 10 sie 2016, 2:33

Nie wiem, czy to wina samego programu czy N24. Ale jak przypozycji Killjoys kliknę w ikonkę N24 to przenosi mnie do strony http://napisy24.pl/serial?imid=tt5514638 gdzie nie ma żadnych napisów. Natomiast jak sobie wyszukam ten serial na N24 to pod adresem http://napisy24.pl/serial/Killjoys mam wszystkie napisy.

Drazok
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2016, 1:43

Re: Błedy w programie

Post autor: Drazok » 21 sie 2016, 1:47

W załączniku dodałem fotkę problemu. Wyskoczyła mi jakaś cholerna przeglądarka w programie. Na co mi to?

Poza tym, program nie pobiera napisów. Chciałbym skorzystać z napisów do X-Files, na stronie www widzę info, że są do pobrania jedynie przez program
http://napisy24.pl/serial/The+X-Files#sezon6
ale co z tego, skoro program nie chce nic pobierać.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (61.34 KiB) Przejrzano 35588 razy

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Błedy w programie

Post autor: Vieslav » 21 sie 2016, 6:31

Program dalej nie pobiera tytułów odcinków seriali.
Znaków polskich w programie też nie ma.
Obrazek

Ponadto jeśli nick tłumacza, dopasowacza, korektora ma polskie znaki, później na stronie są "krzaki".
Ponoć zostało to naprawione, ale jakoś nie widać :shock:

Przez stronę nie można dodać napisów bez podania autora, a przez program można.
Potem ludzie dodają takie napisy, które nie wiadomo kto tłumaczył.

Obrazek

Dodatkowo tytuł odcinka dodał się do nazwy serialu, a nie powinien.
Ten program leży.

Drazok
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2016, 1:43

Re: Błedy w programie

Post autor: Drazok » 21 sie 2016, 18:25

Jakimś cudem udało się pobrać kilka napisów do X-Files.
Włączyłem ich podgląd, a tam sygnatury:

Kod: Zaznacz cały

www.NapiProjekt.pl - nowa jakość napisów.
Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
;)
Czyli, korzystam z napisy24.pl, aby ściągnąć napisy z napiprojekt, które prawdopodobnie zostały tam dodane z napisy24.pl, abym mógł je pobrać z napisy24.pl :o

Kolejna sprawa. Jeśli dodam filmy do okienka głównego, nie mogę wyszukać do nich napisów. Muszę najpierw zamknąć cały program, a później uruchomić go ponownie i dopiero przycisk "szukaj napisów" jest aktywny. Taka sama zasada działa w przypadku usuwania filmów z głównego okna.

Poza tym, po usunięciu wszystkich napisów z głównego okienka programu, (raz) wyskoczył mi błąd, dołączyłem zdjęcie w załączniku poniżej.

Tak czy inaczej, na obecną chwilę, odinstaluje ten program, ponieważ raczej nie widzę sensu jego używania.

EDIT
Po odinstalowaniu, program pozostawił wpis w panelu menedżer zadań -> uruchamianie: Napisy24Update
Załączniki
Bez tytuł1u.png
Bez tytuł1u.png (8.04 KiB) Przejrzano 35582 razy

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Błedy w programie

Post autor: Vieslav » 22 wrz 2016, 14:07

Ta reklama jest konieczna?
Obrazek

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 22 wrz 2016, 16:29

chodzi ci konkretnie o tą reklamę czy w ogóle o reklamy w programie?

jeżeli nie chcesz mieć tam reklam wystarczy że masz tam dodany dowolny plik, a jak nie masz żadnego to po co tam wchodzić :-)

Ekard
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:50

Re: Błedy w programie

Post autor: Ekard » 22 wrz 2016, 16:52

Jeśli klikniemy prawym na jakiś film i wybierzemy Pobierz napisy, to z aktualnie otwartego okna znika focus

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Błedy w programie

Post autor: Vieslav » 28 wrz 2016, 16:26

Arczi pisze:chodzi ci konkretnie o tą reklamę czy w ogóle o reklamy w programie?

jeżeli nie chcesz mieć tam reklam wystarczy że masz tam dodany dowolny plik, a jak nie masz żadnego to po co tam wchodzić :-)
Mam plik i dalej jest reklama. :shock:

Obrazek

samarama
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2016, 9:07

Re: Błedy w programie

Post autor: samarama » 08 paź 2016, 10:27

Wbrew temu, co pisał ktoś wyżej – reklama pokazuje się także wtedy, gdy mamy dodanych kilka filmów oczekujących na napisy.

To, jak działa nowa wersja (1.5), to jest kpina!
– dodaję (drag'n'drop) trzy odcinki serialu. Pierwszy pojawia się na liście po około 20 sekundach, drugi – po następnych ~20 sekundach. Trzeci, a jakże – tak samo.
– „usuń zaznaczone” – ~20 sekund oczekiwania na reakcję,
– „szukaj napisów” – j.w.

W tej kwestii wersja 1.4 działała ok. Nowa wersja z reklamą na 1/4 okna i jeszcze z takim mułem! To jest rozwój, postęp, usprawnienie?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 09 paź 2016, 16:44

wygląda jakby ci jakiś antywirus mielił filmy albo jakiś problem z dostępem do neta?
nic innego mi nie przychodzi do głowy.

PS. reklamy są w każdej wersji programu, także 1.4 - tylko inne - wystarczy wybrać dowolne napisy i reklama zniknie.

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 11 paź 2016, 18:13

heheh im nowsza wersja tym coraz gorzej :)

- po co te reklamy
- nie wiem mam 10 odcinków serialu i dodaje je ręcznie... to kombajn żeby pokazał je wszystkie to musi minąc dobre 3-4min heheheh
- nie wiem mam na liście z 5-6 filmów i włączam żeby sprawdziło czy są może napisy... to mieli przez 2 minuty sprawdza
- usuń zaznaczone... raz działa raz nie + muli 2minuty
- usuń pobrane, raz działa raz nie + muli 2minuty
- mam zaznaczone w opcjach zawsze powiadamiaj mnie mejlem... ale czasem daje napisy to czasem jest fajka przy powiadomieniu mejlowym, czasem nie ma... działa to jak chce
- Co chwile jakieś błędy request aborted.
- linki jak zwykle jak sie w coś kliknie to otwiera w IE zamiast w przeglądarce domyślnej... no ale co z tego... zgłaszałem to chyba przy werji 1.0 albo beta
- i wiele innych ale nawet juz nie pamiętam

p.s. nie mam antywirusa żadnego, firewall wyłączony, Windows 7 Pro 64bit
błąd błądem pogania a jak to zamula to już inna bajka... miał to być prosty program a jak zwykle wychodzi z tego choinka jak z allplayera heh

Ja nie wiem czemu tego nikt nie testuje zanim wrzuci jako wersja oficjalna.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 12 paź 2016, 10:32

KaweX pisze:Ja nie wiem czemu tego nikt nie testuje zanim wrzuci jako wersja oficjalna.
zakładam że masz wersję 1.5

testujemy, testujemy ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia dlaczego u ciebie tak długo wszystko trwa

nawet nie wiem co zrobić aby to spowodować u siebie, co się ciebie zapytać aby znaleźć ten problem...

ja mam z 50 plików i śmiga perfekt na 4 kompach w różnych konfiguracjach i sprzętowych i systemowych (win7, win10, laptopx2, PCx2)

filmy zakładam masz na dysku twardym? nie na penie jakimś potwornie starym?

i nie masz windowsa emulowanego na jakimś linuxie czy macu?

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 12 paź 2016, 12:20

mam to samo co samarama czyli 2 posty wyżej... przypadek że mamy to samo ? jak tam uważasz ;)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 12 paź 2016, 22:17

tak widziałem, ale nadal nie mam pojęcia o co chodzi i zapytam:

filmy zakładam masz na dysku twardym? nie na penie jakimś potwornie starym?

i nie masz windowsa emulowanego na jakimś linuxie czy macu?

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 13 paź 2016, 11:51

tak mam na dysku twardym

nie mam jakiegoś emulowanego.. zwykły w7 64bit

MaAd
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2014, 11:55

Re: Błedy w programie

Post autor: MaAd » 14 paź 2016, 10:19

Mam to samo, co dwóch kolegów powyżej opisało. Więc nie jest to przypadek jednostkowy, a spieprzona wersja 1.5 (1.4 działała prawidłowo i nie wyświetlały się reklamy - wg tego co pisałeś Arczi). To samo tyczy się strony, rano wczytuje się jeszcze w miarę szybko, ale po południu to jest masakra - podobnie zachowanie programu - sprawdzanie napisów rano ok 15-20 sek., a po południu 40 sek. i więcej. Pewnie serwery nie nadążają ;) I jeszcze jedno; rozumiem, że reklamy są potrzebne do utrzymania serwera, etc., ale osobiście uważam, że przeginacie - na stronie wpychacie je gdzie tylko się da (dlatego zastanawiam się nad ponownym włączeniem blokerów reklam), czytelność strony robi się żadna, no i jeszcze reklama w programie ;)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 14 paź 2016, 22:26

Reklam na stronie jest za dużo i mam nadzieję że to niedługo się totalnie zmieni - szczególnie niezalogowani widzą same reklamy :-(

Ile masz plików mniej więcej dodanych do programu?
10, 100, 1000?

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa