Z jakiej bazy...

Uwagi i sugestie na temat działania aplikacji Napisy24.
WILUsiek
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:05

Z jakiej bazy...

Post autor: WILUsiek » 23 paź 2014, 21:08

... napisów korzysta program N24? Czy jest śmietnikiem24? Czy jednak zasługuje na nazwę Napisy24, czyli wyselekcjonowana przez lata baza napisów serwisu napisy24? Ktoś wie? :-)

PS: Pierwszy! (w tym dziale) ;)

Usiek1991Rato
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2014, 22:39

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Usiek1991Rato » 23 paź 2014, 22:41

z żadnej bazy zapewne nie korzysta, napisy są od zera dodawane..

Awatar użytkownika
Goro
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2014, 20:54
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Goro » 24 paź 2014, 21:00

Mnie trochę przestraszył wpis w napisach do Arrow.S03E02.720p.HDTV.X264-DIMENSION pobranych przez program.
13
00:00:44,700 --> 00:00:48,650
www.NapiProjekt.pl - nowa jakość napisów.
Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
W napisach dostępnych na stronie tego niema.

yotemka
Rebel Sub Team
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2014, 13:22

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: yotemka » 24 paź 2014, 23:15

.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 14:15 przez yotemka, łącznie zmieniany 1 raz.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 25 paź 2014, 1:47

oki to jeszcze raz znów od nowa w kołko:
nic nie jest pobierane z serwera Napiprojekt bo Napiprojekt by na to niepozwolił, zablokował, wywalił itd., no i ogólnie było by to nie etyczne totalnie, jak ma być konkurencja to zdrowa.
są dwie bazy, baza napisy24 (bez hash jest bez wartości dla programu) i jest też baza dla programu, która składa się z napisów z bazy napisy24 i wszystkiego co tylko ktoś wklepie, a ktoś to ja i moi znajomi i ludzie z którymi pracuje i programy które to umożliwiają - lecimy jak popadnie, aby na początek coś było - bez tego program bez hash znajdował by 20 napisów z 500.000 bo program nie ma inteligencji zbyt dużej i nie umie dopasować sam napisów do filmu - dla niego to tylko zera i jedynki - po nazwie można, ale to jest totalnie niewiarygodne, ale tak też.
W programie w pierwszych wersjach też była możliwość dodawania do bazy programu! wszystkiego, ale wystarczy jedna osoba aby zepsuć całą bazę więc to odpadło i została w programie możliwość wgrywania napisów tylko do bazy napisy24.pl.

Zbudowanie dobrej bazy musi potrwać, dlatego jak nie zgadza się tytuł do filmu to zamiast narzekać wprowadźcie właściwy!

Zmiany i poprawki może robić każdy - wystarczy być zarejestrowanym i kliknąć na klawiszu IMDB czy FILMWEB prawym! (nie lewym) klawiszem myszki i wpisać poprawne dane.

Jeżeli program pobrał złe napisy do innego filmu to też, aby pozostali nie dostali tego samego zamiast pisać tu eonami przykre komentarze, śmieszki i hiszki wystarczy kilka kliknięć i w programie zgłosić taki błąd :-)

i jeszcze najważniejsze...

troche luzu :-)

PS. dziekuję wszystkim którzy pomagają, szczególnie tłumaczom, którzy w tej chwili wstawiają już na bieżąco hashe do filmów.
Chętnych do pomocy z wielkimi bazami filmów zapraszam - proszę pisać na PW.

Niedługo dojdzie mi pomoc - odpale potężny algorytm, który zestawi mam nadzieję lepiej napisy z filmami z bazy napisy24 i inna jeszcze większa, ale o tym za trochę.

GoodGuyGreg
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2014, 21:30

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: GoodGuyGreg » 25 paź 2014, 12:58

"Trochę luzu"?

OK.

Tylko jak wrzucić na ten luz, jeśli używając programu o nazwie "Napisy24" (który - to chyba logiczne...? - powinien korzystać tylko i wyłącznie z bazy serwisu napisy24.pl) dostaje się napisy, których stopki reklamują program "konkurencyjny", tak jakby były pobierane za jego pomocą z wykorzystaniem jego baz danych...?

Twierdzisz, że w bazie serwisu napisy24.pl znajdują się napisy ze stopką "tego drugiego programu"?
Że grupa moderatorów ich nie wychwyciła i pozostawiła, by człowiek ściągający je z n24.pl był raczony tą stopką?

Tak wynika z Twojego tłumaczenia, choć bardziej prawdopodobne jest to, że pozostawiając szarym użytkownikom możliwość samodzielnego dodania napisów do "tej drugiej bazy, z hashami" sami (wy, czyli twórcy przedsięwzięcia) strzeliliście sobie w stopę. Nie bez przyczyny nad jakością napisów w serwisie czuwają osoby chociażby pokroju ludzi z Grupy Hatak, którzy znają się na rzeczy. Nagle, od tak, zmieniła się polityka serwisu?

I nie dziw się, że w takim wypadku pojawiają się pytania dotyczące wiarygodności "baz danych" Waszego programu. On od samego początku powinien korzystać TYLKO i WYŁĄCZNIE z zamkniętej bazy danych serwisu n24.pl, nad którą pieczę sprawują chociażby wspomniani przeze mnie członkowie GH.

Pozdrawiam
GGG

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 25 paź 2014, 15:43

brak zrozumienia tekstu i w kółko to samo
baza serwisu Napisy24.pl jest nietykalna! są dwie bazy - proszę przeczytajcie cały tekst ze zrozumieniem ten powyżej.

a jeżeli pytacie i nie wierzycie w odpowiedź to po co pytacie? w ten sposób bedą zawsze pytania w kółko, insynuacje i olewanie odpowiedzi - qde jak w polskiej polityce... :-)

neo1989
Grupa Hatak
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2014, 23:01

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: neo1989 » 25 paź 2014, 23:09

Miałem się tu nie rejestrować, ale sytuacja tego wymaga.

Arczi, zrozum jedno, GoodGuyGreg pisze dokładnie to samo, co ja mam na myśli.
W skrócie: zamiast kombinować jak ulepszać napisy dodawane do bazy własnej programu to kombinuj jak napisy z n24 (wrzucane tam od lutego 2007 roku :!: ) powiązać z programem (podpowiedź: przede wszystkim nazwa pliku, dodatkowo czas trwania, FPS, rozdzielczość, rozmiar w bajtach). Hash to poroniony pomysł, pomyśl o serialach i filmach, które mają kilkanaście pasujących relków.
Wywal tę nieszczęsną bazę własną napisów programu i pracuj WYŁĄCZNIE na bazie n24, która jest moderowana przez ludzi mających pojęcie o jakości, a to właśnie jakość napisów (do wakacji tego roku, czuli bez obecności chorego, na ten moment, programu) była w serwisie najważniejsza. Program i jego własna baza tylko niszczą wizerunek strony, nad którą do tej pory pracowało i pracuje wiele osób, w tym moja skromna osoba.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 0:17 przez neo1989, łącznie zmieniany 1 raz.

GoodGuyGreg
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2014, 21:30

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: GoodGuyGreg » 26 paź 2014, 0:10

neo1989 pisze:W skrócie: zamiast kombinować jak ulepszać napisy dodawane do bazy własnej programu to kombinuj jak napisy z n24 (wrzucane tam od lutego 2007 roku :!: ) powiązać z programem (podpowiedź: przede wszystkim nazwa pliku, dodatkowo czas trwania, rozdzielczość, rozmiar w bajtach).
Wywal tę nieszczęsną bazę własną napisów programu i pracuj WYŁĄCZNIE na bazie n24, która jest moderowana przez ludzi mających pojęcie o jakości, a to właśnie jakość napisów (do wakacji tego roku, czuli bez obecności chorego, na ten moment, programu) była w serwisie najważniejsza.
Dokładnie.

Ten cały pomysł z hashem i tworzeniem drugiej niezależnej bazy napisów to - moim skromnym zdaniem - wymyślanie koła na nowo. I to na dodatek kwadratowego. ;)

Idea programu nie jest zła, ale wymaga więcej prac projektowych i przemyśleń dotyczących podstaw jego działania. Według mnie za szybko wyszedł z fazy planowania. Nie uwierzę w to, że przypisywanie napisom całkiem nowego rekordu (w tym wypadku: hasha) jest najlepszą i najlepiej zoptymalizowaną opcją na przeszukiwanie bazy. Jak słusznie zauważyłeś - przez to bazę trzeba tworzyć na nowo.

Od biedy program może nawet symulować połączenie via WWW z serwisem i korzystać z "szukajki" na stronie, listując wyniki użytkownikom. Wszystko w obrębie osobistych kont użytkowników portalu.

Jednak najlepszą opcją będzie wymyślenie algorytmu, który będzie pozwalał na "buszowanie" w obecnej (jednej i jedynej!) bazie n24.pl. Polecam wzorować się np. na algorytmach katalogów bibliotecznych.

Spójrz na to z tej strony - serwis na pewno odpowiada na żądanie wyszukiwania "[nazwa serialu] [y]x[z]". Takie wyszukiwanie zwraca np. trzy rodzaje napisów o ID 1, 2 i 3. Wystarczy określić "słowa kluczowe" dla każdego ID napisów (np. czas trwania, fps, rozdzielczość), które będzie kojarzył program. To wszystko już jest w bazie serwisu. Dlaczego by z tego nie skorzystać?

Chyba że jest to ponad Twoje siły... :?

Uwierz: my nie chcemy źle. My tylko chcemy profesjonalnie.

Awatar użytkownika
moniuska
Rebel Sub Team
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2014, 9:40
Kontakt:

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: moniuska » 27 paź 2014, 7:15

Zastanawiam się, po co ktoś usilnie dopisuje mi hash do Grimm 4x01, skoro wcześniej niż ja ktoś dodał już do bazy programu inne napisy, nie wiem czy lepsze, czy gorsze, ale program, nawet przy dopisanym do mojego Grimma hashu, ściąga tamte napisy. ;)

Chyba coś tu jest nie tak, bo zdaje się, że baza n24 miała być "święta i najważniejsza", a wyszło jak zawsze.

Dlatego też proszę o NIE DOPISYWANIE mi hasha na siłę, skoro sama tego nie robię.

Dziękuję.

Psych
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2014, 12:33

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Psych » 27 paź 2014, 11:33

Dlaczego skasowaliście mój komentarz? Jak bawicie się w taką cenzurę, to sorry, ale to forum będzie bez sensu.

WILUsiek
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:05

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: WILUsiek » 27 paź 2014, 16:22

Psych pisze:Dlaczego skasowaliście mój komentarz? Jak bawicie się w taką cenzurę, to sorry, ale to forum będzie bez sensu.
Ja Ciebie bardzo proszę nie ośmieszaj się, czego się spodziewałeś po wywaleniu do kosza całego wątku ze strony głównej? Obiektywnej moderacji? Choćby wyjaśnienia dlaczego? Co ty z byka spadłeś? Nie tutaj, a przynajmniej nie zawsze ;---)))

</sarkazm>

Awatar użytkownika
JugoS
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2014, 19:32

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: JugoS » 27 paź 2014, 19:51

Witam Wszystkich na forum :)

Coś mi świta z tej Waszej rozmowy ale...

Widzę na "stronie" n24, że są tłumaczone napisy do filmu "22 jump street" przez Ludzi z Project Haven - gitara bo będzie dobre tłumaczenie. Chce żeby program "jakoś" dał mi znać, że to właśnie od Nich są już napisy gotowe. ALE dodając film do prog. (on) mi znajduje jakieś napki do tego filmu, których w ogóle nie ma na stronie i których ja w ogóle nie chce... Oczywiście z wymienianym przez Was "www.NapiProjekt.pl - nowa jakość napisów. Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu."
Może by się dało przynajmniej zrobić jakąś opcje, że preferuje napisy tylko z serwisu n24 ?
Bo jaki ma sens, że za każdym razem gdy mi program znajdzie napisy, ja muszę wbijać na stronę, żeby sprawdzić czy to są odpowiednie napisy dla mnie a nie znowu jakiś bull sh*t. O ile na początku napisów nie będzie jakiejś stopki "kto, co itp."
No chyba, że ja czegoś nie ogarniam w programie, to proszę mnie nakierować na właściwe użytkowanie...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 27 paź 2014, 20:49

tak, bedzie tak opcja że jeżeli napisy są jeszcze w tłumaczeniu to inne wbite w program bedą olewane, a w programie będzie widać postęp tłumaczenia - to jest dobry pomysł.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 27 paź 2014, 23:04

Opcja, aby program czekał na napisy z serwisu napisy24.pl mimo że są już napisy gdzieś w sieci wyglądać będzie (już działa u mnie, testuje) tak:
PreferujNapisy24.JPG
PreferujNapisy24.JPG (52.16 KiB) Przejrzano 20946 razy
Aby program wykrył że napisy są tłumaczone musza być dodane do menu w serwisie "tłumaczone" i muszą mieć wstawiony Hash.

takie napisy w programie będą czekały i będzie oczywiście widać postep prac tak jak dla każdych napisów z działu tłumaczone do jet pory:
PreferujNapisy24b.JPG
PreferujNapisy24b.JPG (43.14 KiB) Przejrzano 20946 razy

uff, brakowało mi tej opcji, jest kilka seriali do których w sieci są napisy wcześniej.
Dawniej poprostu takie oglądałem niewiedząc, że lepsze się jeszcze tłumaczą! :-)
Od niedawna co jakiś czas sprawdzam czekając na nowe, ale mam poważne braki czasowe - ta opcja rozwiązuje problem :-)
Dzięki JugoS.

Awatar użytkownika
JugoS
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2014, 19:32

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: JugoS » 27 paź 2014, 23:12

No i taka odpowiedź mi się podoba :)

Thx

Pozdro i trzymam kciuki za dalszy rozwój.

Może nie ten dział ale przy okazji zapytam, żeby nie śmiecić dalej. Widzę, że ikonka komentarza/oceny już się pojawiła, kiedy jakieś pierwsze testy tej opcji ruszą ?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 27 paź 2014, 23:22

Ikonka działa, ale dla filmów które maja podany na stronie hash.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 27 paź 2014, 23:37

moniuska pisze:Zastanawiam się, po co ktoś usilnie dopisuje mi hash do Grimm 4x01, skoro wcześniej niż ja ktoś dodał już do bazy programu inne napisy, nie wiem czy lepsze, czy gorsze, ale program, nawet przy dopisanym do mojego Grimma hashu, ściąga tamte napisy. ;)

Chyba coś tu jest nie tak, bo zdaje się, że baza n24 miała być "święta i najważniejsza", a wyszło jak zawsze.

Dlatego też proszę o NIE DOPISYWANIE mi hasha na siłę, skoro sama tego nie robię.

Dziękuję.
jeden hash to jedno wydanie, grimm akurat ja lubię i pewnie ja dopisałem do wydania, które miałem
być może masz inne wydanie więc hash od mojego tu nie pomoże, ale przecież chcemy, aby napisy były przez program pobierane najlepsze z bazy Napisy24.pl, aby mozna było komentować i oceniac tłumaczenia, więc jeżeli tylko byś po przecinku dodała hash swojego wydania wszyscy mieli by już tylko twoje tłumaczenie!
(przepraszam za bezpośredniość, i pisanie na "ty", ale pewnie jestem starszy:-))

(oczywiście ktoś napisze zaraz że nie chce nowego programu, nowości, zmian, większej liczby użytkowników serwisu, czy gwiazdki - ale prosiłbym wszystkich jednak o powstrzymanie się od hejterskich wpisów, żali czy wpisów nie na temat :oops: )

Wolfram
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2014, 13:09

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Wolfram » 28 paź 2014, 13:31

A jak to będzie z tą oceną i komentarzami, po dodaniu komentarza poprzez program pojawi się on również na stronie n24?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 28 paź 2014, 18:38

tak, komentarz jest od razu na stronie, wogóle jest pisany na stronie - program tylko kieruje w odpowiednie miejsce, ułatwia dostęp do serwisu

Awatar użytkownika
moniuska
Rebel Sub Team
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2014, 9:40
Kontakt:

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: moniuska » 03 lis 2014, 9:24

Arczi pisze:
moniuska pisze:Zastanawiam się, po co ktoś usilnie dopisuje mi hash do Grimm 4x01, skoro wcześniej niż ja ktoś dodał już do bazy programu inne napisy, nie wiem czy lepsze, czy gorsze, ale program, nawet przy dopisanym do mojego Grimma hashu, ściąga tamte napisy. ;)

Chyba coś tu jest nie tak, bo zdaje się, że baza n24 miała być "święta i najważniejsza", a wyszło jak zawsze.

Dlatego też proszę o NIE DOPISYWANIE mi hasha na siłę, skoro sama tego nie robię.

Dziękuję.
jeden hash to jedno wydanie, grimm akurat ja lubię i pewnie ja dopisałem do wydania, które miałem
być może masz inne wydanie więc hash od mojego tu nie pomoże, ale przecież chcemy, aby napisy były przez program pobierane najlepsze z bazy Napisy24.pl, aby mozna było komentować i oceniac tłumaczenia, więc jeżeli tylko byś po przecinku dodała hash swojego wydania wszyscy mieli by już tylko twoje tłumaczenie!
Chciałam, żeby było dobrze, więc (na próbę) do hasha, który znowu ktoś mi dopisał do Grimma, po przecinku dopisałam hash do mojego relka. Przy próbie pobrania napisów do Grimma 4x02, bo o tym odcinku mowa, pobiera napisy, które ktoś wrzucił wcześniej, a które zostały ze względu na słabą jakość z serwisu usunięte. Poza tym program ściąga te napisy jako .srt, ale z rozszerzeniem .txt, a ustawione mam pobieranie w .txt i oczywiście zaznaczony magiczny przycisk o preferowaniu napisów z bazy n24 ;)
Więc mimo szczerych chęci i tak wychodzi jak zawsze, dlatego proszę o nie dopisywanie hasha do moich seriali.
Jeśli ktoś będzie chciał pobrać napisy, do seriali, które tłumacze, to pobierze je sobie ze strony :)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: Arczi » 03 lis 2014, 10:30

możesz podac mi ten Hash? sprawdzę co nie zadziałało...

Awatar użytkownika
moniuska
Rebel Sub Team
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2014, 9:40
Kontakt:

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: moniuska » 03 lis 2014, 15:30

Arczi pisze:możesz podac mi ten Hash? sprawdzę co nie zadziałało...

Jest dopisany do relka w moich tłumaczeniach. Nie usuwałam go na razie. I wciąż pobiera te "inne" napisy.

dzidek
Grupa Hatak
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2014, 12:13

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: dzidek » 03 lis 2014, 19:13

Numerki wersji programu rosną, a cały czas działa słabo. Nie znajduje np. napisów do Arrowa 3x04 do web-dl, mimo że przy dodawaniu wpisałem hash (do 720p) odczytany z programu. Poza tym jestem na 99% pewny, że wszystkie napisy wstawiane przez "Automat", czyli zapewne znaczna większość, są podpierdalane z napi, a ich stopka, którą wrzucają gdzieś na początku (w okolicach pierwszej minuty) jest zastępowana tą z n24 (vide 1:10 The Walking Dead 5x04), choć nawet i to nie zawsze działa.

Awatar użytkownika
nkate
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2014, 0:43

Re: Z jakiej bazy...

Post autor: nkate » 03 lis 2014, 19:14

Możliwe, ze program nie odczytuje prawidłowo, jak są 2 hashe. Wstawiłam 2 hashe do odcinka, który tłumaczę (po przecinku, bez spacji) i program widzi tylko pierwszy (pokazuje % tłumaczenia), drugiego już nie.
Podaję hashe:
Crownies.S01E04.BDRip.Xvid-aAF.avi - 6431352493EBEB39
crownies.s01e04.ws.pdtv.xvid-tastetv.avi - B3901FDF2837E4EE - tego nie widzi.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa