Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 02 sty 2015, 13:52

Napis pokaż profil pod nickiem jest zbędny, wystarczy kliknąć na nazwę użytkownika, żeby zobaczyć jego profil.

Obrazek

PS
Co z tą opcją podgląd napisów? Ona naprawdę jest bardzo potrzebna.

BB_
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: BB_ » 02 sty 2015, 14:16

Dzień dobry, nie wiem czy już ktoś wspominał, ale przydała by się segregacja napisów, bo teraz ciężko znaleźć cokolwiek(jeśli napisy są od różnych tłumaczy nie są poukładane jeden pod drugim jak to było w starszej wersji n24), gdy chcemy znaleźć konkretne napisy to te są strasznie porozrzucane. Dodatkowo czy dało by się zmienić ewentualnie dodać możliwość zmiany kolejnośći wyświetlania napisów na stronie, tak, żeby np. na stronie pierwszej znajdowały się napisy do pierwszych odcinków a na dalszych stronach do kolejnych? Teraz jest na odwrót. Pozdrawiam!

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 02 sty 2015, 16:52

niestety jak to w demokracji wiekszość wygrywa, a w tym wypadku wiekszość chciała poustawiane napisy wg daty malejąco...

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 02 sty 2015, 17:07

Arczi, czy uzyskam odpowiedź dlaczego usunięto dział komentarze i czy zostanie przywrócony? Przeczytałem cały tematy i ktoś już o to pytał. Tamten post też został olany.
Obrazek

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 02 sty 2015, 21:04

nie było działu komentarze w projekcie nowego CMS, z czym się zgadzam bo nie przedstawia dla większości użytkowników serwisu specjalnej wartości w takiej formie (odwiedzalność była poniżej promila! (mniej niż 0.003% wejść), ale przecież nadal dział ten jest w starej wersji, a w nowej pewnie dodam jeszcze jako opcje gdzieś głebiej w menu na dole strony aby nie straszyć tym userów :-)

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 02 sty 2015, 22:24

No i pięknie. Byle było :)
Zakładam, że te 0,003% wejść to w 99% tłumacze. Zrób też coś dla nas :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazgul
Project Haven
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2014, 12:32
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Nazgul » 02 sty 2015, 22:49

Taki cuś mi się dziś przytrafił: w Taxi Brooklyn jeden z odcinków w oryginale ma tytuł "Frenchmen can't jump", a strona wyświetla krzaczki "Frenchmen Can't Jump" - po poprawieniu tłumaczenie nie dodaje się w ogóle.
Darkness there, and nothing more.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 03 sty 2015, 0:04

proszę wprowadzić narazie z krzaczkami, a ja postaram sie na przyszłość poprawić

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 03 sty 2015, 7:40

Nie da się naprawić sortowania po aktualizacji?
http://napisy24.pl/tlumaczenia
Od początku to źle działa.

Awatar użytkownika
stingwood
Rebel Sub Team
Posty: 89
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:45

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: stingwood » 03 sty 2015, 11:24

Arczi pisze:aby nie straszyć tym userów :-)
Poważnie? Ta strona jest co raz bardziej wroga dla tłumaczy. Tłumacze to nie użytkownicy?

BB_
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: BB_ » 03 sty 2015, 11:45

Proszę raz jeszcze o dodanie możliwości sortowania napisów bo to co się wyprawia teraz woła o pomstę, napisy do serialu 24 są strasznie porozrzucane zamiast być poukładane "sezonami". To mój kolejny post na ten temat i nie będzie to ostatni. Pozdrawiam.

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: KaweX » 03 sty 2015, 12:52

GieKa pisze:Nie da się naprawić sortowania po aktualizacji?
http://napisy24.pl/tlumaczenia
Od początku to źle działa.
już pisałem o tym, ale może to zbyt trudne

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 03 sty 2015, 15:40

lekko poprawione, ale nie całkiem, trzeb by zmienić format wypisywania daty aby to perfekt śmigało, ale w sumie po co segregowac po dacie aktualizacji?

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 03 sty 2015, 16:22

Skoro jest taka opcja, to powinna działać poprawnie. Prosisz o podawanie uwag, propozycji, więc są podawane. Potrafisz to popraw, nie to zostaw w spokoju, ale nie pisz, po co to komu. Mam wrażenie, że próbujesz stworzyć serwis, który będzie pasował Tobie a nie użytkownikom.
Obrazek

paziek
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2015, 16:06

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: paziek » 03 sty 2015, 16:22

Arczi pisze:lekko poprawione, ale nie całkiem, trzeb by zmienić format wypisywania daty aby to perfekt śmigało, ale w sumie po co segregowac po dacie aktualizacji?
Sugeruję dodać kolejną kolumnę, która nagłówek będzie miała ukryty (display:none;), natomiast dane to będzie obecnie wyświetlana data.
Dla kolumny, która obecnie wyświetla datę nagłówek niech będzie jak jest, natomiast dodałbym tam dane z timestampem daty. Komórki z danymi timestampa byłyby ukryte "display:none;", ale po nich sortowałby ten plugin do jQuery.

Przykład: http://jsfiddle.net/paziek/a6nunhvg/7/
Istotny w nim jest tylko HTML, to jest fork jakiegoś innego kodu i nie wiem co tam się dzieje z JavaScriptem.

Awatar użytkownika
stingwood
Rebel Sub Team
Posty: 89
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:45

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: stingwood » 03 sty 2015, 16:39

Arczi, może nie patrz na n24 z perspektywy swojej tylko i użytkowników, i tłumaczy.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 03 sty 2015, 17:26

Na starej wersji przez chwilę też występował ten sam błąd i później został poprawiony.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 03 sty 2015, 18:18

tak, sam go poprawiałem :-)

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 04 sty 2015, 0:40

Arczi pisze:lekko poprawione, ale nie całkiem, trzeb by zmienić format wypisywania daty aby to perfekt śmigało, ale w sumie po co segregowac po dacie aktualizacji?
Jak to po co? Ja tutaj codziennie zaglądam i interesuje mnie kilka pozycji, ale przecież nie będę sprawdzał wszystkiego alfabetycznie... Skoro zaglądam tu codziennie, to znaczy że to co było wczoraj już widziałem i chcę widzieć co zostało dodane bądź też zmodyfikowane w dniu dzisiejszym. W ten oto sposób zapisuję się na nowo dodane tłumaczenia oraz doskonale widzę jak wyglądają prace nad tłumaczeniami... A zakładki "Oczekiwane przeze mnie" używam tylko do weryfikacji by sprawdzić czy zapisany jestem na wszystko co mnie interesuje. Czy przypadkiem czegoś nie przeoczyłem. Także dla mnie, tak naprawdę jest to najważniejsza kolumna. I nie rozumiem jak można oddać komuś coś w ręce, gdzie nie działa to w wersji nowej "lepszej" wersji, a w starej działało bez problemu...

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: KaweX » 04 sty 2015, 0:44

no jak to po co segregowanie po aktualizacji....

ja np. wchodze w zakładke seriale i daje wg aktualizacji sortowanie i zawsze miałem pokolei od góry aktualizacje

czyli np. jakiś tłumacz dodał kolejny odcinek serialu do listy i ja o tym wiedziałem i to zaznaczałem do subskrypcji. teraz takiej opcji nie ma.

Nie wiem czy to takie trudne, bo chyba nie, ale może niektórych przerastają te zadania... skoro niby "paginacja" dynamiczna jest niemożliwa wg niektórych... heh

m0ck
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2015, 9:06

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: m0ck » 04 sty 2015, 9:10

Czy byłaby możliwość wprowadzenia kontaktu z innymi użytkownikami poprzez prywatną wiadomość PW?
Standardowa opcja dostępna w zasadzie na wszystkich stronach.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 04 sty 2015, 11:03

Chyba się nikomu nie spieszy z całym tym sortowaniem, bo nawet nie jest podmieniona ikonka kursora... Jeśli ta strona nie będzie działać w pełni tak jak stara strona, to ja tylko proszę o nie usuwanie starej wersji do tego czasu... Bo aktualnie cały czas korzystam z tego co działa, czyli starej wersji ;)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 04 sty 2015, 14:17

i najlepiej pisać że coś nie działa i nie jest poprawiane nie wchodząc nawet i nie patrząc czy ktos może nie poprawił? (chyba że jest w cache i przydało by się opróżnienie cache)

@m0ck - jest w profilu użytkownika możliwość napisania wiadomości na PW

wczesniej była możliwość pisania email, ale tłumacze nie życzą sobie ciagłego ponaglania ich spamowaniem że za długo robią jakies napisy więc to wyłączyłem.

jeżeli PW bedzie nadużywane albo je tez wyłącze albo bedzie możliwośc blokady albo userów albo całego PW.

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: KaweX » 04 sty 2015, 14:24

proponuje

1. http://www.imgbox.de/users/public/images/MrxTurBk5M.png - tutaj mieściło się to w 1 linijce

2. na starej wersji korzystałem z adresu http://napisy24.pl/tlumaczenia/#oczekiwane gdzie odrazu byłem w zakładce "oczekiwane" i miałem tylko moje napisy, które zaznaczyłem do śledzenia. Teraz niestety się tak nie da. Daloby się to poprawić ?

A tak pozatym to wszystko idzie ładnie do przodu w dobrą stronę. Pozdro

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dejfit » 04 sty 2015, 14:25

Super, że w końcu to sortowanie działa bo dla mnie to też była najważniejsza rzecz w tej tabelce. Teraz tylko warto poszerzyć kolumnę żeby data mieściła się w 1 linijce. Kolorowanie wierszy po posortowaniu nadal nie działa prawidłowo. I ten zielony kolor w tabelce niesamowicie wali po oczach...

EDIT: I jeszcze jedna sprawa. Byłoby możliwe dorzucić do kolumny Info linki IMDB do filmów? Ułatwia to sprawdzanie nieznanych tytułów. Nie trzeba kopiować i przeklejać do tego serwisu...

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa