Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 04 sty 2015, 15:31

KaweX pisze: 2. na starej wersji korzystałem z adresu http://napisy24.pl/tlumaczenia/#oczekiwane gdzie odrazu byłem w zakładce "oczekiwane" i miałem tylko moje napisy, które zaznaczyłem do śledzenia. Teraz niestety się tak nie da. Daloby się to poprawić ?
Też o to prosiłem tuż po starcie nowej wersji strony :)

Czy ten ptaszek pokazujący napisy które śledzę to nie lepiej żeby był przed tytułem, na samym początku tabeli? Albo żeby zmieniało się tło całej linijki. Chyba na poprzedniej wersji tak było.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 04 sty 2015, 18:08

Arczi pisze:i najlepiej pisać że coś nie działa i nie jest poprawiane nie wchodząc nawet i nie patrząc czy ktos może nie poprawił? (chyba że jest w cache i przydało by się opróżnienie cache
Akurat tu masz rację, nie sprawdzałem czy działa sortowanie po kolumnie "Aktualizacja", bo najechałem tylko myszką na kolumnę i jak zauważyłem, że kursor nie zmienił się na odpowiedni, to założyłem, że nie było to w ogóle ruszane... I racja, sortowanie działa, ale kursor dalej jest nieprawidłowy... Nadal w większości kolumn jest "n-resize", a nie "pointer". Napisałem, że w większości, bo kolumna "Info" oraz "Akcje" (btw. po co ona? o.O) mają kursor zwykły defaultowy. I tak, użyłem Ctrl+R / Ctrl+F5, i kursor bez zmian ;)
Przy okazji, ktoś już wyżej wspomniał... Czy ten kolor zielony można zmienić na jakiś inny? Bo mega razi w oczy... Mówię o nim w przypadku zastosowania go, w kolumnie "Aktualizacja". W sumie przy "Postępie" też słabo widać ile % jest ukończone.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 04 sty 2015, 18:28

kursor "n-resize" był w projekcie i wydaje mi się że ktos pomyślał przede mną dobrze (bardziej oddaje to co sie stanie niż pointer)

a kolor zielony fakt, wali po oczach :-), może nasz grafik coś wymyśli z tym :-)

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dejfit » 04 sty 2015, 19:30

W tabelce tłumaczeń coś jest chyba nie halo z kodowaniem polskich znaków bo grupa Maszyniści wyświetla mi się tak: Maszyni�ci.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 04 sty 2015, 20:35

Arczi pisze:kursor "n-resize" był w projekcie i wydaje mi się że ktos pomyślał przede mną dobrze (bardziej oddaje to co sie stanie niż pointer)
Ale "n-resize" nie służy do tego. Nim się zmienia rozmiar czegoś. Tu nie jest to przecież możliwe i nie za bardzo to pasuje... Ani też moim zdaniem nie oddaje tego co się stanie. Na old'ie jest pointer i chociaż wiadomo, że element jest klikalny... N-resize tu naprawdę nie pasuje, bo to nie jest jego zastosowanie ;/ Jeśli chcecie zobrazować co się stanie po kliknięciu, to wystarczy dać takie strzałeczki (raczej same groty - góra/dół), które pojawiają się po najechaniu na kolumnę, ale niech to będzie pointer, żeby ludzie wiedzieli, że w element można kliknąć.

dejfit
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: dejfit » 05 sty 2015, 1:21

Lubię widzieć, że zgłaszane błędy są szybko naprawiane. Także dzięki za to i za linki do imdb. Nadal w tabelce tłumaczeń w dziale "wszystkie" i "filmy" data jest wyświetlana w 2 liniach a w "seriale" i "oczeiwane..." już jest ok.
Do tego serial "Parks and Recreation" jest rozpoznawany jako film. Specjalny odcinek "The Walking Dead 4x00: Inside The Walking Dead" tak samo, ale to może akurat jest specjalnie...

JacekB
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:03

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: JacekB » 05 sty 2015, 18:20

Wprawdzie od kilku godzin strona jest martwa ("pętla przekierowań"), ale wcześniej zauważyłem takie niedogodności, delikatnie rzecz ujmując:
1. Za każdą wizytą na stronie trzeba się o nowa logować (stara strona "trzyma" logowanie cały czas)
2. Niemożliwym jest dodanie oceny napisów w terminie późniejszym czyli w ramach opcji "edytuj". Jedyne co pozostaje to usunięcie komentarza i dodawanie go na nowo wraz z oceną. A chyba nie tak to powinno wyglądać.
Pozdrawiam

Kadet
Posty: 49
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Kadet » 09 sty 2015, 1:19

Wgrałem przed chwilą awatara na nowy system i wyszła z tego masakra :shock:
Wystarczy w komentarzach do Lost Girl porównać ze starym systemem...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 09 sty 2015, 2:29

akurat dzisiaj grafik zmienił kolory na niebieskie w oryginale... :-)

myślę że troche za wcześnie na modyfikacje css bo jeszcze sama strona troche się zmienia i zauważyłem że najwięcej osób narzeka na coś co nie istnieje bo jest zmienione przez wymiany css lub adbloka :-(

ale oczywiście nie wnikam i nie namawiam na nic tyle że warto nieraz wyłaczyć modyfikacje i zobaczyć co się zmieniło na stronie :-)

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 09 sty 2015, 9:50

Troszku bez sensu wydaje mi się podświetlanie poszczególnych wersów w Tłumaczeniach - czarny, szary. Działa to jak należy tylko jeśli napisy są posortowane po "Oczekujący". Nie lepiej zrobić jeden kolor dla wszystkich wersów np. czarny a szary niech będzie dla tych które dany user śledzi (zamiast jaskrawego kwadraciku)?

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Vieslav » 09 sty 2015, 11:01

Vieslav pisze:Nie można wejść do prywatnych wiadomości.
Menu wiadomości pojawia się dopiero, jak dostaniemy pw.
Ponadto nadejście nowej wiadomości trzeba wyróżnić jasnym kolorem i boldem, bo inaczej łatwo ją przeoczyć.
Zniknęło w gąszczu innych uwag...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 09 sty 2015, 16:13

PW dodane do profilu.

Awatar użytkownika
nkate
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2014, 0:43

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: nkate » 10 sty 2015, 12:39

Dlaczego przestają przychodzić maile o komentarzach?
Na 4 ostatnie otrzymane komentarze dostałam powiadomienie tylko o jednym (do Crownies, innych mogłam nie zauważyć).

Wolfram
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2014, 13:09

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Wolfram » 11 sty 2015, 20:10

Arczi czy nie łatwiej będzie dla Ciebie i użytkowników jeśli zrobisz spis w pierszym poście wszystkich uwag, błędów i propozycji wraz z ich statusem realizacji lub odmową.
Sam mam kilka propozycji i uwag, ale nie wiem czy się wysilać, bo mogły już takowe paść, a przeglądać ponad 300 postów to masakra.

GES36
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GES36 » 12 sty 2015, 16:25

Witam

Mam problem ze ściągnięciem napisów z N24.pl.
Gdy np. jedne mi się ściągną to w następnych wyskakuje taki błąd :


Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań

Odśwież

Ukryj szczegóły:
Strona internetowa http://napisy24.pl/download/82607/index ... =&Itemid=0 spowodowała zbyt wiele przekierowań. W rozwiązaniu problemu może pomóc usunięcie plików cookie tej witryny lub zezwolenie na pliki cookie innych firm. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie jest to błąd konfiguracji serwera, a nie problem z komputerem.
Więcej informacji na temat tego problemu.
Kod błędu: ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

Taką informacje mam z przeglądarki.

Dobrze że program działa bo było by zgrzytanie zębów.
Wiem że cały czas pracujecie nad doprowadzeniem strony do 100% użyteczności.Dziękuje za rozwiązanie tego problemu i Pozdrawiam.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 12 sty 2015, 17:23

w starych powiadomieniach w serwisie są złe linki, są do starego serwisu - nowe powiadomienia działają już OK.

Awatar użytkownika
nkate
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2014, 0:43

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: nkate » 12 sty 2015, 17:39

Nie bardzo rozumiem. Jeżeli ktoś napisze komentarz na starej stronie, to nie dostanę powiadomienia?

Awatar użytkownika
zbiczek
Project Haven
Posty: 25
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: zbiczek » 12 sty 2015, 17:48

Strzałka do rozwijania informacji o napisach przy najechaniu na nią kursorem, kiedy informacje nie są jeszcze pokazane, niepotrzebnie zmienia kierunek (powinna dalej wskazywać na dół).

Obrazek

Poza tym: było to chyba wspomniane, ale brakuje mi karty "komentarze".

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 12 sty 2015, 22:36

A po rozwinięciu dalej jest skierowana do dołu :D

Czy jak wyjdą napisy do naszego serialu, to ten żółty message musi być cały czas widoczny po wejściu na stronę, mimo iż go zamknęliśmy? Po jego zamknięciu nie powinniśmy już go więcej widzieć moim zdaniem... Po za tym on nie odróżnia w tym komunikacie filmu od serialu:
Wiadomość
Tłumaczenie do filmu Grimm zostało zakończone. Napisy możesz pobrać klikając w ten link.

Tłumaczenie do filmu The Flash (2014) zostało zakończone. Napisy możesz pobrać klikając w ten link.

Tłumaczenie do filmu 2 Broke Girls zostało zakończone. Napisy możesz pobrać klikając w ten link.
Poza tym nie kumam czemu mi to się teraz pojawia, jak to było dawno temu, a wyszły już inne napisy do innych seriali. Np. Lost Girl, Banshee czy też The Mentalist.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 12 sty 2015, 22:42

przez pewnien czas nie pokazywały się na nowej stronie powiadomienia i teraz pokazują się zaległe - proszę je pozamykać to więcej się nie pokażą, chyba że będą nowe.

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 12 sty 2015, 22:54

To chyba muszę wyklikać wszystko co się pojawiło... Bo zamykam i pojawiają się kolejne i kolejne, i tak w kółko... On mi chyba pokazuje info o wszystkich napisach... Przecież kiedy wyszły napisy do Franklin & Bash, kilka miesięcy temu. Coś jest nie tak :D Zróbcie coś bo zwariuje :D Jeśli jest ich więcej, to nie można całej listy stworzyć? W jednym oknie albo odnośnika czy coś? Bo już z 15 okien zamknąłem i mam dalej co zaczyna mnie irytować :D

Co ciekawe, po wejściu w link gdzie teoretycznie mogę pobrać napisy wpadam w pętlę przekierowań... Przykładowy link: http://napisy24.pl/download/81055/index ... =&Itemid=0

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 12 sty 2015, 23:03

nkate pisze:Nie bardzo rozumiem. Jeżeli ktoś napisze komentarz na starej stronie, to nie dostanę powiadomienia?
tu chodzi o powiadomienia o dodanych napisach na które ktoś zapisał się w tłumaczeniach.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 12 sty 2015, 23:06

@Lui_92 - poprzedni system powiadomień na starej stronie szwankował i możliwe że teraz pokazuje wszystkie zaległe powiadomienia, bo zakładam że nie pokazuje w kółko tych samych tylko cały czas nowe i pewnie coraz starsze?

Awatar użytkownika
Lui_92
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:02

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Lui_92 » 12 sty 2015, 23:46

Tak mi się wydaje, chociaż przez chwilę zwątpiłem, bo jak mówiłem przekierowanie do napisów wrzuca nas w pętlę przekierowań, przez co nie wiem do którego odcinka były napisy. Ale zakładam, że pokazuje coraz starsze bo tak to były seriale te, które pojawiały się w przeciągu ostatniego miesiąca bądź też dwóch, a taki Franklin & Bash to hohoho temu było...

Nie da się tego jakoś wyłączyć, żeby maksymalnie pokazywał takich 5 okienek? Albo robił cała listę? Bo ja sporo oglądam i jeśli mam tak klikać od samego początku od kiedy się zapisuje na napisy, to ja chyba sobie po prostu to okienko ukryję xD

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 sty 2015, 0:09

włączyłem aby pokazywało po 10 naraz, nie wiem jak poprzedni system to robił ale nie powinno być aż tak dużo pominiętych.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa