Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Uwagi na temat działania serwisu.
Awatar użytkownika
sindar
Project Haven
Posty: 79
Rejestracja: 25 lis 2014, 10:56

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: sindar » 26 lut 2015, 18:26

Jeśli chodzi o powiadomienia, może nie napisałem jasno - miałem na myśli listę powiadomień (a także wiadomości) w "mój profil". Bez potrzeby powadomienia przeczytane jeszcze nawet z połowy stycznia zaśmiecaja górną część strony.
Bardziej mnie interesuje lista napisów, które dodałem, a która jest poniżej.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 26 lut 2015, 19:38

ta lista w profilu będzie zwijana i standardowo zwinięta

JPC
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2015, 12:57

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: JPC » 02 mar 2015, 11:52

1) Dlaczego wyszukiwanie napisów wykorzystuje POST zamiast GET? Boże jak mnie to wk.. irytuje. Kliknę sobie np. na komentarze i już wrócić nie mogę. Jeszcze nie spotkałem strony z napisami, która by wykorzystywała POST! Zupełnie nietrafiony pomysł, proszę niech ktoś to zmieni bo to jest jakiś absurd, wręcz himalaje absurdu.

2) Myślałem, że do nowego wyglądu da się przyzwyczaić, zawsze na początku zmian (jakiejkolwiek strony) jest ból dupki użytkowników, ale w końcu się przyzwyczajamy i jest OK. Ale do nowych napisów24 mimo tych kilku miesięcy nie da się przyzwyczaić, ta strona jest koszmarna. I nie chodzi mi o ciemny styl, lubię takie bo nie męczą oczu. Zobacz jak wygląda ciemny motyw na wykopie, tam wszystko ma swój sens i nie ma się do czego doczepić, a tutaj coś nie gra.. sam nie wiem co..

3) Dlaczego gdy kliknę w "szukaj" to pole szukajki się kasuje? Boże jaki bezsens, szukanie kilku odcinków jednego serialu to katorga.

To jest jedna z najważniejszych stron w Polsce, a wy robicie wszystko, żeby ją obrzydzić. Cierpliwość użytkowników ma swoje granice.. od kilku miesięcy korzystamy z wczesnej wersji beta i już mam powoli dość. Sorry, że tak narzekam, ale chodzi mi tylko o dobro tego serwisu.

rarehare
Grupa Hatak
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2015, 14:47

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: rarehare » 03 mar 2015, 18:19

Hej.

http://napisy24.pl/other/komentowane - To tak na serio, czy coś się źle wgrało?

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 03 mar 2015, 18:29

Strasznie rozjechana ta strona z komentarzami. Jak już powoli się przyzwyczajam do wyglądu serwisu, tak ta podstrona sprawia, że płakać się chce.
Obrazek

elbondo
Project Haven
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:16

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: elbondo » 03 mar 2015, 18:56

Dopasowania w "komentowanych" mogłyby być rozwijane po najechaniu na nie kursorem, tak jak opisy w tabelce.
Chyba byłoby to lepsze rozwiązanie od tego teraz.

grubasek
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2014, 9:17

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: grubasek » 03 mar 2015, 20:23

Nie wiem czy to tylko u mnie, ale nie da się pobrać żadnych napisów?

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: pyros3344 » 03 mar 2015, 21:35

Mi się dodało: Call the Midwife. A ostatnio też 2 odcinki jakiegoś gówienka się samo dodało.
Obrazek

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 03 mar 2015, 21:46

szukamy przyczyny

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 04 mar 2015, 7:46

Na stronie głównej napisy na które czekam, do których mam powiadomienia mogłyby być jakoś wyróżnione. Np. ciut jaśniejsze tło.

neo1989
Grupa Hatak
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: neo1989 » 04 mar 2015, 23:37

Zepsuła się edycja napisów - nie zapisuje zmian.

BTW
Przycisku ostatnich komentarzy już bardziej nie dało się ukryć? :shock:

Gallegher
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2015, 17:24

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Gallegher » 09 mar 2015, 12:24

Szkoda, że w rubryce "Uaktualnione" nie widać do jakiej wersji jest to uaktualnienie. A jeśli są uaktualnienia do kilku wersji, to nie wiadomo, która jest tą właściwą. Mogłoby się wyświetlać info o wersjach po najechaniu na tytuł.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 09 mar 2015, 14:35

uaktualnione będą mocno jeszcze rozbudowywane, już niedługo...

Kadet
Posty: 49
Rejestracja: 19 gru 2014, 13:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Kadet » 09 mar 2015, 18:31

Arczi pisze:uaktualnione będą mocno jeszcze rozbudowywane, już niedługo...
Powinno być jak wcześniej, rozwijane info, plus klik między innymi na Komentarze do nich. A dodatkowo po kliku na belkę "Uaktualnione" powinna pokazać się strona specjalnie dla Uaktualnień z możliwością klikania na kolejne strony starszych Uaktualnień.

stinky
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2014, 15:31

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: stinky » 09 mar 2015, 19:53

Jakieś dziwy dotyczące Family guy
Załączniki
s13.jpg
s13.jpg (38.73 KiB) Przejrzano 31049 razy
s12.jpg
s12.jpg (102.7 KiB) Przejrzano 31049 razy

neo1989
Grupa Hatak
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2014, 23:01

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: neo1989 » 09 mar 2015, 22:25

Formaty pobierania napisów z zakładki serialu są śmieszne - jest TMP, a nie ma MPL2. :P
Do tego ilość wersji, do których można pobrać napisy naprawdę poraża. :P

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 09 mar 2015, 22:55

będzie wybór z każdej wersji jakie są w serwisie, poprawki powoli idą w każdej części serwisu, ale roboty jest naprawdę jeszcze bardzo dużo...

nie ma jednego dnia bez poprawienia/dodania czegoś w serwisie.

stinky
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2014, 15:31

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: stinky » 10 mar 2015, 14:02

Wczoraj czy przedwczoraj ktoś prosił o napisy do sezonu 1 serialu Turn.
Te napisy są w serwisie, ale wyszukiwarka ich nie znajduje, nie znajduje też serialu. Jak się wpisze Turn 1x01 to wyskakują napisy, samo Turn nic nie daje. Dziwne to, pomóżcie człowiekowi bo pewnie nie umie znaleźć ;)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 10 mar 2015, 19:58

aby znaleźć wszystkie odcinki sezonu pierwszego najlepiej wpisać np:
turn 1x

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: GieKa » 12 mar 2015, 6:53

Czy w tym żółtym powiadomieniu nie dałoby się zamykać pojedynczych napisów a nie całego powiadomienia? Przy każdym napisie krzyżyk do usuwania.

Awatar użytkownika
sindar
Project Haven
Posty: 79
Rejestracja: 25 lis 2014, 10:56

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: sindar » 13 mar 2015, 11:50

Sprawa pewnie marginalna i nie ma większego znaczenia, ale chciałem zwrócić uwagę na problem z serialem I, Cluadius - tabelką i wyszukiwarką.
W tabelce wyświetla się 12 odcinków http://napisy24.pl/serial?imid=tt0074006
Serial występuje w 2 wariantach - w Polsce bardziej znana jest wersja z 12 odcinkami (pierwszy odcinek podwójny) - i do takiej pierwotnie przygotowałem napisy.
Tymczasem w niektórych krajach serial był emitowany w 13 odcinkach (pierwszy i drugi odcinek wyemitowano oddzielnie - nieznacznie te odcinki różnią od podwójnego) - i tak to jest pokazane w IMDB - czyli tableka rozjeżdża się z odcinkami według układu znanego w Polsce.

Dodatkowo, aby bardziej skomplikować sprawę, BBC wypuściło rocznicową wersję serialu, gdzie pierwszy odcinek można oglądać wariantowo. Rozdzielony odcinek podwójny oznaczyło jako "1a" i "1b" w wersji 13-odcinkowej, a pierwszy podwójny w wersji 12-odcinkowej nosi numer "1". Numeracja dla dalszych odcinków w obu wersjach jest zgodna i leci od 2 do 12.
Przygotowałem napisy do wersji rocznicowej - przy czym, aby nie robić zamieszania z kolejnością następnych odcinków (także wrzuconych do starszych relków), nadałem nuemry w ślad za BBC - 1a i 1b dla odcinka rozdzielonego.

Reasumując w tej chwili pod I, Claudius 1x01 figurują 3 różne odcinki/wersje odcinków (1, 1a i 1b - oczywiście "a" i "b" nie jest wyświetlane), a tabelka jest przesunięta o jeden.
Trochę to złożone, ale może w przypadku tego serialu pozwolić na nadawanie numeracji 1a i 1b i jakoś "rozłączyć" tablekę od IMDB?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 mar 2015, 12:31

to jest problem i wiele o tym myślałem jak go rozwiązać ale nie ma na to dobrego rozwiazania :-(

Niestety najlepiej tworzyć kilka wersji pierwszego odcinka typu: film 1x01 a po release i np. czasie trwania ktoś sobie rozpozna co ma pobrać.
W programie nie ma problemu bo program poszuka po hashu pliku.

Awatar użytkownika
sindar
Project Haven
Posty: 79
Rejestracja: 25 lis 2014, 10:56

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: sindar » 13 mar 2015, 14:51

Arczi pisze: Niestety najlepiej tworzyć kilka wersji pierwszego odcinka typu: film 1x01 a po release i np. czasie trwania ktoś sobie rozpozna co ma pobrać.
De facto tak jest, że są 3 (a właściwie 4) wersje 1x01 (niestety wszystkie niescenowe) i od biedy, gdy ktoś korzysta z wyszukiwarki, to do tego zapewne dojdzie.
Niemniej, może jakieś opisowe pole dodać (podobne do pola z wydaniem), gdzie można by taki komentarz dodać?

Gorzej, gdy ktoś korzysta z tabelki. Pomijając generalne przesunięcie wszystkich odcinków od drugiego o jeden (może z tym da się coś zrobić?), pobrać można napisy tylko chyba do najstarszego relka.

Awatar użytkownika
martina29
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:51

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: martina29 » 13 mar 2015, 18:46

Wpisałam hash pliku, a jednak go nie widać, ponieważ uparcie i samoistnie nazwa serialu przestawia się na _BRAk (oczywiście wybieram z listy odpowiednią nazwę, nawet wpisywałam ją ręcznie, ale to nie dało żadnych efektów).
Przy aktualizowaniu czas aktualizacji podawany jest niepoprawne - godzinę do tyłu.
Nie widzę w FF żadnego paska postępu (ani paska, ani danych liczbowych - nic, puste pole w tabelce).
Hash dostępny jest tylko z poziomu programu (a ponoc miał być na stronie serwisu, ale jakos go nie ma, tylko do "wybranych" bardzo popularnych pozycji ;/).
Zresztą na co to komu, skoro i tak nie można go dodać, bo wpisywany hash dodawany jest chyba losowo, raz jest widziany, raz nie jest. To irytujące. Każecie wpisywać sobie po sto razy dane, które były już raz wpisane i było ok, a potem jednak ich nie widać. Ile razy można?

Moja domyślna przeglądarka to FF, jednak jak PROGRAM poinformował o aktualizacji, to otworzyła mi się IE (w której de facto wszystko źle się wyświetla, napisy wielkie jak wół, rozjechane).

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Nowy serwis Napisy24.pl - uwagi, propozycje zmian

Post autor: Arczi » 13 mar 2015, 21:44

martina29 pisze:Nie widzę w FF żadnego paska postępu (ani paska, ani danych liczbowych - nic, puste pole w tabelce).
Hash dostępny jest tylko z poziomu programu (a ponoc miał być na stronie serwisu, ale jakos go nie ma, tylko do "wybranych" bardzo popularnych pozycji ;/).
Zresztą na co to komu, skoro i tak nie można go dodać, bo wpisywany hash dodawany jest chyba losowo, raz jest widziany, raz nie jest. To irytujące. Każecie wpisywać sobie po sto razy dane, które były już raz wpisane i było ok, a potem jednak ich nie widać. Ile razy można?
w FF u mnie wyświetla się na 3 komputerach i 3 róznych systemach jak na obrazku poniżej, ale już ktoś pisał że nie widzi poprawnie - czy aby nie są włączone jakieś modyfikacjie styli? - może ktoś pomoże rozwiązac ten problem?

z tym Hash nie kapuje kompletnie o co chodzi?
dla jakich wybranych popularnych pozycji?
może przez to że jest brak poprawnego imdb nie podpowiada hash?
naprawde poproszę troszkę bardziej zrozumiale tak abym nawet ja zrozumiał, zależy mi aby każdy umiał jak najłatwiej współdziałać z serwisem - jakoś to rozpracujemy...
tlumaczenia.JPG
tlumaczenia.JPG (114.96 KiB) Przejrzano 30908 razy

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa