Błedy w programie

Uwagi i sugestie na temat działania aplikacji Napisy24.
Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Błedy w programie

Post autor: Chamelleon » 28 lut 2015, 19:39

Muszę z przykrością stwierdzić, że idąc dalej tą drogą ciężko będzie zainteresować potencjalnego użytkownika tym programem. Używam napiprojektu w sumie od powstania programu, jaki jest każdy widzi ale ma jedną sporą przewagę - support. Ktoś wstawi napisy z translatora, złe synchro czy do kompletnie innego filmu, dwa kliknięcia i max kilka godzin napisy są usunięte. Tak samo problemy z serwerem czy samym programem nie trwają dłużej niż dobę.
Specjalnie piszę posta pod postem żeby było widać godzinę, minęła prawie doba a napisy jak się złe pobierały tak się dalej pobierają a program dalej blokuje mi możliwość raportu.
Naprawdę liczyłem, że w napisy24 naprawią błędy napiprojektu a na chwilę obecną mamy tylko ładniejsze gui i kilka całkiem fajnych dodatków ale niezbyt przydatnych skoro główne funkcje programu nie działają poprawnie.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 01 mar 2015, 0:19

problem z limitem raportów znalazłem i poprawiłem, dzięki za info

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Błedy w programie

Post autor: Chamelleon » 01 mar 2015, 10:20

No i super, teraz tylko czekam na usunięcie. Dzięki.
Jeszcze jedno pytanko czy w nowszej wersji da się zrobić żeby program nie pobierał napisów do plików, które już je posiadają?? Co dodam mu jakiś katalog to mi nadpisuje napisy, które już mam i nie koniecznie chcę inne.

Aaa i jeszcze czytanie plików w katalogach. Mając strukturę dysku na zasadzie D:/Filmy/Tytuł/Plik.avi klikając żeby pobrał napisy w całym katalogu D:/Filmy nic nie znajduje. Dopiero jak kliknę na D:/Filmy/Tytuł dopiero wtedy widzi plik a klikanie na każdy z kilkudziesięciu katalogów jest lekko irytujące.

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 03 mar 2015, 0:26

czemu nadal mi nie ściągneło napisów do
House.of.Cards.2013.S03E03.WEBRip.x264-2HD

mimo iż są już od wczoraj?

W programie zawiesiło sie na 99% i tak tam zostało....

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 03 mar 2015, 2:18

i wciąż dostaje bezsensowne mejle w stylu że
są już twoje napisy do shameless.us.507.hdtv-lol.mp4

wchodze w program, napisów nie ma, wchodze na napisy24.pl też nie ma...


do tego zauważyłem, że jak się zaznacza powiedzmy 10 plików naraz i da pobierz napisy to tylko do pierwszego z nich jakby zaznacza powiadomienie e-mail ON ... reszta ma jakby to wyłączone

Awatar użytkownika
pyros3344
Project Haven
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:04

Re: Błedy w programie

Post autor: pyros3344 » 10 mar 2015, 18:17

Dodałem napisy do The.Judge.2014.BDRip.x264-SPARKS łącznie z hashem, a program nadal pobiera jakieś na 1 gwiazdkę.
Obrazek

mkz
Posty: 35
Rejestracja: 16 lis 2014, 18:01

Re: Błedy w programie

Post autor: mkz » 10 mar 2015, 19:46

Pewnie Twoje są na pół gwiazdki ;) :lol:

Awatar użytkownika
wareczek
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:34

Re: Błedy w programie

Post autor: wareczek » 10 mar 2015, 20:02

Gdzie zgłaszać złe połączenie filmu z hashem na liście?

1. "Finn sam w domu - Swiateczny skok" (hash: 9B7A5FE782E3B49F) (imdb: http://www.imdb.com/title/tt2308733/)
powiązał z "Avengers" (imdb: http://www.imdb.com/title/tt0848228/)

2. "Swingowanie z Finkelami" (hash: 315655720407DB81) (imdb: http://www.imdb.com/title/tt1502420/)
powiązał z "F" (imdb: http://www.imdb.com/title/tt1486670/)

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 10 mar 2015, 20:05

pyros3344 pisze: Dodałem napisy do The.Judge.2014.BDRip.x264-SPARKS łącznie z hashem, a program nadal pobiera jakieś na 1 gwiazdkę.
to ten przypadek kiedy wczesniej nikt nie szukał tego pliku - to jeszcze nieraz bywa i nie wprowadziłem na to poprawki.

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Błedy w programie

Post autor: Chamelleon » 13 mar 2015, 19:48

Nowa wersja i dalej to samo, program szuka plików tylko w folderze, na który się kliknie i ani jeden wgłąb i dalej pobiera w kółko napisy dla plików, które mają już napisy. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie klikanie co chwile na pojedyncze pliki żeby dodać je do programu to lekka porażka. Próbując tak pobrać napisy do całego sezonu gdzie każdy odcinek jest w innym folderze można zgłupieć od klikania bo program nie widzi plików w podfolderach.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 13 mar 2015, 21:46

będzie taka opcja, jeszcze trochę cierpliwości.

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Błedy w programie

Post autor: Chamelleon » 13 mar 2015, 21:49

Sorry za marudzenie ale z napisy24 jest jak z Operą od wersji 15 - ogromny potencjał ale sama podstawa to za mało. Tak więc z każdą wersją sprawdzam czy to już jest to czy jeszcze nie.

MaAd
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2014, 11:55

Re: Błedy w programie

Post autor: MaAd » 18 mar 2015, 10:41

Pobiera błędne napisy do Better Call Saul 1x07
Szykuj popcorn, chipsy i co tam jeszcze lubisz bo mamy dla ciebie napisy do filmu "I`m Not There."
[better.call.saul.107.hdtv-lol.mp4]
Włącz program Napisy24, a program pobierze je dla Ciebie.
Zgłaszałem wczoraj przez program błędne napisy, również dzisiaj i bez zmian. Po co jest ta funkcja skoro nie przynosi żądanego efektu?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 08 kwie 2015, 11:11

tak było od zawsze że w pliku był tez skrót i jest to forma reklamy, ale faktycznie gdy już ktoś pobiera przez program firmowy nie musi być tego pliku - nie bedę go rozpakowywał w przyszłości z paczki z napisami.

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 08 kwie 2015, 21:25

nie działa mi autoaktualizacja programu ? kiedy zostanie ona włączona bo ciągle mam 0.97

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 08 kwie 2015, 21:56

przy starcie windowsa powinno wyskoczyć info o aktualizacji, ale przeciez mozna pobrac ze strony: http://napisy24.pl/program

ale faktycznie widze że na stronie nawet nie za bardzo widać info...

zbliżamy się do wersji 1.0 - powinna być jeszcze w tym miesiącu.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Błedy w programie

Post autor: GieKa » 10 kwie 2015, 9:57

Zainstalowałem program bo chciałem dobrać napisy do całego sezonu. Program nic nie dopasował a wszystko pobrałem "ręcznie". Program odinstalowałem a mimo to pod prawym przyciskiem myszy mam "Pokaż parametry filmu z Napisy24.pl".

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 10 kwie 2015, 11:06

do jakiego serialu nic nie dopasował?
możesz podać też dokładne nazwy plików?

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Błedy w programie

Post autor: GieKa » 10 kwie 2015, 15:31

To był 1 i 2 sezon GoT, BDRIP tyle że HEVC/x265. Napisy z N24 z wersji BDrip i DVDrip pasują. Z tego co później zauważyłem te wersje HEVC są o 1s. dłuższe niż te wersje do których pasują napisy.

WiKiH
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2015, 1:28

Re: Błedy w programie

Post autor: WiKiH » 17 kwie 2015, 21:53

Program od pewnego czasu (nie wiem, może miesiąc - chociaż bardziej prawdopodobnym jest to, że od momentu jak zaktualizowałem go do najnowszej wersji) pokazuje następujący komunikat http://i.imgur.com/gFosIKG.png przy uruchamianiu. DNSy googlowskie, w hosts nic nie zmieniane, w firewallu jak i na routerze blokad programu ani domeny n24 nie mam (na wyłączonym AV też bez zmian). Z tego co zauważyłem to program sam w sobie raczej działa jak należy (choć czasem dość długo próbuje zebrać dane z imdb), ale komunikat wyskakuje. Co do dodawania napisów to kliknięcie przycisku Sprawdź (wg mnie) nie przynosi nic pożytecznego, otóż po co pobierać dane, które i tak trzeba wyedytować ? Nr sezonu i odcinka, nazwy odcinka oraz alternatywnego tytułu nie wstawi, jedynie co pobierze to tytuł serialu, który i tak trzeba manualnie skorygować bo nie jest to format taki jaki obowiązuje na n24 (zamiast pozostawienia samego Vikings i uzupełnienia pól nr sezonu i odcinka lub wpisania już odpowiedniej formy "Vikings 3x09" to wpisuje" "Vikings" Episode #3.9" http://i.imgur.com/AIRqOyl.png - totalnie bez sensu). W poprzedniej wersji były możliwe do zaznaczenia relki, tutaj są jakieś bzdety http://i.imgur.com/a6jclGS.png . W sumie pożyteczną modyfikacją byłoby dodanie w opcjach możliwości dowolnego edytowania domyślnych pól Tłumaczenie/Dopasowanie/Korekta/Release (dodawania swoich, kasowania itp). Można też zmodyfikować program, aby takie dane zapisywał i pobierał z edytowalnego pliku configu znajdującego się w głównym folderze programu (po co wszystko na sztywno implementować w dllce). Znacznie ułatwiłoby to wysyłanie napisów do serwisu - jak na razie program poprzez te niedoskonałości zniechęca do dodawania napisów przy jego pomocy. Innym niuansem, może być opcja wyświetlania programu na pasku zadań w momencie gdy jest uruchomiony (aktualnie gdy np. szukam linku do imdb i chcę go wkleić do programu to muszę albo zminimalizować wszystkie okna albo lecieć alt+tab tak długo aż nie trafię na program). W opcjach mogłaby też być opcja wyboru tego co ma zostać dodane do menu kontekstowego (PPM). Programu do pobierania napisów ani zbierania informacji o danych filmu nie używam - chciałbym korzystać z niego tylko do uploadu napisów dlatego te dwie wcześniejsze opcje (pobieranie napisów i metadanych filmu) są dla mnie zbędne, ale dla kogoś innego zbędną opcja może być np. opcja dodawania napisów. Oczywiście wiem jak to usunąć czy zmodyfikować w rejestrze, ale nie o to w tym chodzi (bo jak zaktualizuje program to on na nowo doda te odnośniki, zresztą nie każdy wie gdzie w rejestrze tego szukać).

PS: Aktualizacja programu powinna odbywać się "w tle" - może nie automatycznie, ale na pewno nie w taki sposób, aby kierować na stronę pobierania i z każdą aktualizacją pobierać instalkę i instalować - przy okazji dodając za każdym razem denerwujące skróty na pulpicie - wiem, że promowanie serwisów, ale jak ktoś będzie chciał to albo zapamięta adres albo doda go do ulubionych, ALE w przeglądarce! :D

Pozdrawiam i kibicuję rozwojowi programu,
WiKiH.

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 24 kwie 2015, 15:21

znowu nie działa autoaktualizacja programu z 0.98 na 1.00 ...

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 29 kwie 2015, 23:34

w ustawieniach od wersji 1.0 musi być jeszcze ustawione: "Nie pobieraj napisów gorszej jakości...."

KaweX
Posty: 56
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:53

Re: Błedy w programie

Post autor: KaweX » 01 maja 2015, 11:14

taka pierdoła ale w momencie kiedy chce powiadomienie mejlowe a nie mam wpisanych danych konta napisy24 wyskakuje mi komunikat żebym sie zarejestrował i jest Yes No ... po angielsku

Jay85
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2015, 16:26

Re: Błedy w programie

Post autor: Jay85 » 04 maja 2015, 16:30

Takie pytanie. Program pokazuje, że nie znalazł napisów, mimo, że na stronie n24 one są i jest przy nich napisane "w programie - jest". Ktoś wie dlaczego tak może być?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Błedy w programie

Post autor: Arczi » 04 maja 2015, 20:49

Jay85 pisze:Takie pytanie. Program pokazuje, że nie znalazł napisów, mimo, że na stronie n24 one są i jest przy nich napisane "w programie - jest". Ktoś wie dlaczego tak może być?
nieraz program może mieć kilkuminutowe odpóźnienie, plik na kompie może być źle pobrany i źle wylicza "hash" dla pliku, wersja na stronie jest źle opisana np. źle podany numer imdb, jedne napisy w serwisie pasują do 10 róźnych plików ale jeszcze nie wszystkie połączenia rozgryźliśmy...

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa