Program Napisy24 a Napiprojekt

Uwagi i sugestie na temat działania aplikacji Napisy24.
Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: jednak trzeba miec napiprojekt, obok napisy24.

Post autor: Arczi » 19 lis 2014, 13:07

nie trzeba mieć jeżeli chce się mieć jakość a nie szybkość :-) (głupie zdanie mi wyszło)

fakt że napiprojekt pobierze nieraz 2 godziny szybciej a nieraz 20 godzin szybciej, ale kto lubi napisy z translatora lub lekko lepsze.

z Napisy24 może jest nieraz później, ale mamy dużo większą szansę na dobre napisy!

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: jednak trzeba miec napiprojekt, obok napisy24.

Post autor: Vieslav » 19 lis 2014, 15:08

lukjan pisze:no wiem, ale do tego filmu na napisy, juz czekam poltora miesiaca :(
Ja akurat oglądałem wczoraj ten film z napisami z opensubtitles i były dość znośne.
Do standardów n24 troszkę im brakowało, ale naprawdę można obejrzeć z nimi film.

yagis
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2014, 16:39

Re: jednak trzeba miec napiprojekt, obok napisy24.

Post autor: yagis » 24 lis 2014, 17:13

fakt że napiprojekt pobierze nieraz 2 godziny szybciej a nieraz 20 godzin szybciej, ale kto lubi napisy z translatora lub lekko lepsze.
To, że z serwisu można pobrać nieraz translatory nie wynika z tego że je akceptujemy. Wynika to z tego, że napisy są dostępne od razu po dodaniu przez użytkownika. Może minąć nieraz kilkanaście minut zanim przejdą moderację więc w tym czasie jest duża szansa że napisy zostaną pobrane mnóstwo razy.
Gdyby moderacja przebiegała tak jak u Was pewnie byśmy również nie mieli narzekań na translatory - nasza filozofia jest jednak zgoła odmienna - wolimy żeby napisy były dostępne od razu do pobrania po ich dodaniu - nawet jeśli to ma oznaczać że na początku trafiają się translatory
Warto więc nieraz zapoznać się z zasadami działania danego serwisu zanim zacznie się go negatywnie oceniać bazując na swojej niewiedzy Arczi.
Poza tym wydaje mi się, że ocena należy do użytkowników, którzy mają własny rozum i to oni mogą sami zdecydować, który sposób im bardziej odpowiada - więc proszę cię - nie pisz bzdetów, na podstawie których można wyciągnąć pochopne opinie.

A teraz pytanie ode mnie
Skoro tak bardzo wam zależy na jakości, to czemu używacie w programie również napisów dodanych do NapiProjekt?
Dowód - co rusz napisy zawierają stopki z serwisu Napi.

Z poprzedniego posta na tym forum nie za wiele wynika. Piszesz:
są dwie bazy, baza napisy24 (bez hash jest bez wartości dla programu)
do tego momentu zrozumiałem - to znaczy prawie zrozumiałem - skoro jest bez wartości dla programu to w końcu używacie tych napisów czy nie
i jest też baza dla programu, która składa się z napisów z bazy napisy24
kolejna baza Napisy24 (tego już nie ogarniam)
i wszystkiego co tylko ktoś wklepie, a ktoś to ja i moi znajomi i ludzie z którymi pracuje
wytłumaczysz nam jak według ciebie i twoich znajomych się te napisy "wklepuje" i skąd je "wklepujecie"
programy które to umożliwiają
tutaj też proszę o podanie jakie programy umożliwiają pobieranie takich napisów i skąd dzięki nim można pobrać duże ilości napisów - bo skoro jest taka możliwość to może sam sobie zrobię konkurencję dla Napi i Napisy24 skoro tak po prostu można ściągnąć czyjeś bazy bez większego problemu.

Dlatego czekam Arczi na odpowiedź punkt po punkcie na wszystkie pytania (czy raczej na wyjaśnienie moich i chyba nie tylko moich wątpliwości) jakie znajdują się w tym poście.

PS
lukjan
Te napisy u nas do Reborn były do zwykłego Herculesa i zostały poprawnie przypisane - w sieci raczej na dzień dzisiejszy nie ma napisów do Hercules Reborn.

PS 2:
Będę tu częściej wpadał bo fajnie tu macie. Dużo się można nowych rzeczy dowiedzieć.


yagis
NapiProjekt Moderator

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: jednak trzeba miec napiprojekt, obok napisy24.

Post autor: Arczi » 24 lis 2014, 18:00

witam Napiprojekt

po pierwsze nie neguje Waszej ogromnej wieloletniej pracy, jestem też pełen uznania do programu z którego jeszcze do niedawna korzystałem!

ale pozwól że bedę reklamował własny produkt, a nie konkurencyjny i bedę podkreślał zalety swojego, a wyolbrzymiał wady konkurencyjnego - takie to już prawo konkurencji :-)

a konkurencji nie było dla napi, a to jest źle dla wszystkich (oprócz napi oczywiście).

Oczywiście nie jest łatwo konkurować z programem który jest już tyle lat na rynku, ma swoich fanów i robił dokładnie to co powinien robić czyli pobierał napisy do filmów dwoma klikami, powiem więcej - nie było sensu robić innego takiego samego dopuki nie wpadłem na pomysł, aby połączyć te dwa światy - czyli jakość serwisu napisy24.pl z szybkością działania napi - tak powstał (właściwie jeszcze powstaje) Napisy24.

Już niedługo jest szansa że wszystkie napisy z serwisu zostaną połączone z filmami (hashami).

Nie chce też szczególnie konkurencji :-) zdradzać kto i co wprowadza do bazy, nie chcę też wiedzieć czy większość napisów w napiprojekt które są z serwisu napisy24.pl są w napiprojekt za zgodą tłumaczy czy serwisu napisy24 bo przecież chodzi chyba tylko o to aby napisy które tworzą tłumacze trafiały tam gdzie mają trafic czyli do użytkowników takich jak ja?

Powiem więcej (i pewnie znów za to oberwę od tłumaczy) że dobrze że jest napiprojekt i jego moderatorzy bo dzięki nim zwykli ludzie którzy oglądają sobie filmy w zaciszu domowym, a nie znają języków mogą sobie te filmy oglądać,

a jeszcze lepiej że jest program Napisy24, który podnosi jakość pobierancyh napisów na wyższy poziom :-)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa