Propozycje koniecznych poprawek.

Uwagi na temat działania serwisu.
tomasz77k
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2022, 21:39

Propozycje koniecznych poprawek.

Post autor: tomasz77k » 06 gru 2022, 1:12

Mam parę uwag odnośnie strony, według mnie bardzo podstawowe rzeczy, więc dziwię się, że nikt nie na to nie wpadł i nie wprowadził.

1) Możliwość usuwania komentarzy w profilach seriali.

Można usuwać swoje komentarze na stronie głównej, ale w profilach seriali już nie. Ja np. zawsze piszę komentarz właśnie w profilu danego serialu, a gdy sprawa jest już wyjaśniona, to nie można usunąć tego posta, tylko edytować, więc wpisuję "kropkę", ale beznadziejnie to wygląda. Takich moich komentarzy jest pełno, no ale to już nie moja wina.

2) Zakładka "Tłumaczenia"

Jak dla mnie to w ogóle dziwne, że coś takiego jest, czyli postęp tłumaczenia. Zazwyczaj dany serial tłumaczy jedna osoba, bądź grupa, więc po prostu napisy będą, kiedy będą. Oczywiście nie trzeba z tego korzystać, ale to jest takie sztuczne wytworzenie presji na tłumaczach, bo np. po tygdoniu zmieni się 40% na 55% i ludzie się rzucają, czemu tak długo.
Najlepsze, że na górze tamtej strony widnieją napisy do filmu "Steve Jobs" z... 2015 roku. Chyba tylko dlatego, że Igloo to tłumaczy, to widnieje jego nick, żeby był najwyżej na tej liście :D. I zabawna sprawa, bo np. teraz tłumaczę serial "Strefa mroku", które tłumaczył techniacz, ale od ponad roku nie wrzucił żadnych napisów. I tam nadal widnieje, że 34 osoby czekają na odcinek 5x23, tymczasem ja już zrobiłem do 5x32, także chyba już raczej nikt nie czeka, no chyba, że ktoś jest jego wielkim fanatykiem ;)

3) Informacje przy wrzucaniu napisów

To to już w ogóle jest absurd. Powinny być dwie inforamcje: czas trwania i fps-y. Pierwsza, żeby wiedzieć, kiedy napisy się zaczną, w porównaniu do wersji, którą mamy i o ile ją przesunąć (banalna rzecz, można to w swoim programie ustawić; ja np. w Media Player Classic Home Cinema mam ustawione na "+" i "-" - to tak a propos ciągłych komentarzy, że ludzie się pytają, jaka to wersja, bo im napisy nie pasują :D) No i liczba fps-ów, żeby napisy się nie rozjeżdżały - tutaj to sobie można ustawić np. w programie Subtitle Edit, w którym pewnie większość tłumaczy pracuje z napisami.

Po kiego grzyba coś takiego jak rozdzielczość, rok produkcji przy serialach (raczej nikt nie zwraca uwagi na to, że akurat sezon piąty danego serialu był w 2016 roku), a przy filmach to się pisze w tytule, gatunek, wersja (jest przecież info, kiedy napisy zostały zaktualizowane), tłumaczenie, dopasowanie, korekta - to info każdy tłumacz podaje w swoich napisach, rozmiar pliku w bajtach - to to w ogóle rozwala. No i najważniejsze. Wersje. To jest po prostu jawne przyznawanie się, że napisy zrobiło się na pirackiej wersji ściągniętej z torrentów. No, proszę was :D. A praktycznie przy każdych napisach widnieje takie info. Powinniście podawać po prostu BluRay/Dvd/Web/TV.

Wrzucenie tu napisów to faktycznie spory problem, jak ktoś to robi pierwszy raz (jeszcze do tego te wymogi o długości linii itp.), co powoduje, że ludzie się po prostu zniechęcają i wrzucą sobie napisy na OS, nawet bez logowania, gdzie po prostu wystarczy skopiować ID z imdb.

4) Wrzucanie napisów z seriali z Netflixa, HBO itp.

Według mnie na portalu powinny pojawiać się napisy tworzone tylko przez amatorów. Żadnych oficjalnych z platform stimingowych. Szczególnie irytuje to, że zazwyczaj wychodzą całe sezony, więc jakiś gościu, wrzuca cały ten sezon, który się właśnie pojawił i mamy tak stronę zawaloną 8, 10, 12 napisów właśnie tego sezonu. To już jak coś to niech to będzie widoczne jako jedno i dopiero po wejściu w to pokażą się wszystkie napisy do tego sezonu. Każdy tłumacz chce, żeby jego napisy widniały jak najdłużej na stronie głównej, a przez taki proceder, co ja uważam za zwykły spam, znikają czasem po jedenym dniu. Niech to wrzucają na OS, czy NP, ale tu to jest bezsensu, przynajmniej w aktualnej formie.

5) Było coś jeszcze, chyba o programie Napisy24, chociaż nigdy go nie miałem i nawet nie zamierzam pobierać, bo i po co.

deniolps
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2024, 7:36

Re: Propozycje koniecznych poprawek.

Post autor: deniolps » 06 mar 2024, 7:39

Mam ten sam problem...

shdressa
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2024, 12:04

Re: Propozycje koniecznych poprawek.

Post autor: shdressa » 20 mar 2024, 12:06

Hmm. Twoje akcje są całkiem ciekawe. Podobacluster rush mi się Twoje podejście do problemów

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa