Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Uwagi i sugestie na temat działania aplikacji Napisy24.
Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: Arczi » 08 mar 2016, 11:31

Pod linkiem poniżej najnowsza wersja programu do testów:
http://napisy24.pl/files/Napisy24Beta.exe

Zmiany i poprawki:
- dodana opcja do klawisza "Dodaj katalog" -> "Monitoruj wybrany katalog"
po dodaniu katalogu do monitorowania, wrzucenie do do niego filmu powoduje automatyczne dodanie filmu do programu (i szukanie do niego napisów). Np. dodajemy katalog "seriale" i wrzucamy do nich nowe filmy - już nie trzeba w takim wypadku do programu dodatkowo dodawać tych filmów, program sam je doda.
- dodana opcja do klawisza "Dodaj katalog" -> "Dodaj filmy z wybranego katalogu"
- dodana opcja do klawisza "Dodaj katalog" -> "Dodaj filmy z wybranego katalogu i podkatalogów"
- dodane menu kontekstowe z przydatnymi opcjami obsługi plików filmowych jak: Otwórz Film, Otwórz forlder zawierający, Usuń pozycję,, Usuń film z dysku wraz z napisami
- poprawiona obsługa napisów na dyskach zewnętrznych i sieciowych: nie pobiera w kółko napisów, nie pokazuje zbędnych komunikató itp.
- poprawiona opcja pobierania informacji z IMDB (tytuł, obrazek, nazwa odcinka itp.)
- poprawiony problem z błędem który pokazywał się po kliknięciu prawym klawiszem myszki na pliku z napisami i wybraniu opcji "wyślij napisy..."
- poprawiony błąd z polskimi znakami w autorze, korekcie, tytule itp.
- sortowanie listy po tytule, dacie dodania, wielkości pliku, statusie/jakości napisów
- inne drobniejsze błędy
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (28.21 KiB) Przejrzano 35883 razy

Piszcie o problemach i propozycjach ulepszeń.

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów

Post autor: Vieslav » 08 mar 2016, 11:40

Poprawiono błąd z polskimi znakami w nickach po przesłaniu napisów programem do serwisu?

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów

Post autor: Arczi » 08 mar 2016, 12:26

tak

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów

Post autor: Vieslav » 08 mar 2016, 16:10

Program nie pobiera napisów do wydań niescenowych.
Przetestowałem sobie na przykładzie filmu In the heart of the sea.
Pobrałem sobie niescenową wersję filmu, w tym wypadku było to czyjeś encode do x265 (coraz bardziej popularne - mały rozmiar, świetna jakość).

Tak jak przypuszczałem program nie pobrał napisów bo nie było hasha w serwisie do tej wersji.
Ale przecież niemożliwym jest dodać hash do wszystkich wersji.
Dlaczego program nie pobrał napisów na podstawie innych danych?
Ten encode to nic innego jak przekonwertowany z użyciem x265 scenowy bluray do mniejszej wagi.
Tak więc czas trwania filmu i sam film nie jest w żadnym stopniu zmieniony i napisy z serwisu do wersji scenowej muszą także działać z tą wersja i jakąkolwiek inną na bazie bluray.
No ale program nie pobrał napisów, chociaż te były w serwisie i idealnie pasowały.

Wydaje mi się, że powinny być inne kryteria, po których program pobiera napisy, bo sam hash to za mało.

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów

Post autor: Arczi » 08 mar 2016, 17:44

jaka jest nazwa tego pliku?

nie zawsze jest łatwo z nazwy pliku odkryć jaki jest tytuł, wydanie itp. - dla człowieka to milisekundy, ale dla programu to zupełnie inna sprawa...

w tej chwili program szuka po nazwie ale ustawiony jest bardzo restrykcyjnie aby nie było błędów i tylko gdy ma 100% pewności że nie pomyli pliku dodaje do niego napisy.

Fajnie by było jakby trochę userzy pomogli i po prostu dodawali takie napisy - to dwa kliki (przy dodaniu tylko do programu).
Raz się wtedy dodaje i każdy kolejny już ma.

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów

Post autor: Vieslav » 08 mar 2016, 18:04

Sprawdzałem to tylko w ramach testu.
Niektórzy jednak pobierają różne niescenowe wersje, które mniej zajmują ze względu na wolny Internet itp.
Wszystkie jednak takie wersje oparte są na scenówkach dlatego dobrze by było, jakby program w miarę je rozpoznawał.

Film po ściągnięciu miał nazwę In.the.Heart.of.the.Sea.2015.720p.BluRay.x265.ShAaNiG.mkv i ważył jakieś 700mb.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów

Post autor: GieKa » 09 mar 2016, 7:10

Już kiedyś pisałem o dopasowywaniu napisów na podstawie czasu trwania filmu, odcinka i też dotyczyło to pliku HEVC/x265. Rip był z Blu-raya, w serwisie napisy były dopasowane do Blu-raya a musiałem ręcznie pobierać cały sezon bo program ich nie widział. Teraz sprawdziłem 3 odcinek The Night Manager, wersja x265. Po wczytaniu do programu, IMDB prowadzi do 3 odcinka, przycisk N24 przenosi na stronę serialu, napisy w serwisie pasują do tej wersji, czas trwania w sekundach się zgadza. Program powinien zaproponować pobranie takich napisów.

Czy wielkość liter w programie nie mogłaby być ciut większa? Padł mi monitor i mam teraz komputer podłączony do TV. Po bojach udało mi się ustawić odpowiednią rozdzielczość ale w Windowsie musiałem powiększyć wszystkie rozmiary tekstu i ikony do 125%. Wszystkie programy są czytelne a Napisy24 muszę czytać prawie że przez lupę :) Można to jakoś poprawić?

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: Chamelleon » 25 mar 2016, 8:17

Sortowanie fajnie działa tylko przydałoby się jakieś oznaczenie, np. ciemniejszy kolor nagłówka kolumny według której jest sortowanie. No i oczywiście czekam na sortowanie według dostępności napisów bo chyba to najważniejsze.
I w sumie mały ot. Da się na forum ustawić powiadomienie o odpowiedzi w subskrybowanych bo szukałem już kilka razy i nie znalazłem?

Adyk
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 9:16

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: Adyk » 25 mar 2016, 9:20

Przy dodaniu serialu do danego katalogu nie dodaje mi się na listę... widać że napisy są szukane ale na liście nie ma, no chyba że jest jakiś czas po którym ma się pokazać? albo ja coś źle robię ale na parę sposobów próbowałem i nic

Arczi
Administrator
Posty: 719
Rejestracja: 23 paź 2014, 18:37

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: Arczi » 25 mar 2016, 11:23

rozumiem że chodzi o monitorowany katalog?

jeżeli film dodany do monitorowanego katalogu nie dodaje się, wejdźcie do opcji dodawania katalogu do monitorowania, usuńcie katalog monitorowany, dodajcie go ponownie i bez wyłączania programu dodajcie ponownie plik do katalogu - czy wtedy się doda na listę?

kasia0504
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 18:15

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: kasia0504 » 25 mar 2016, 17:53

U mnie się nadal nie dodaje. Dziwne, bo pamiętam, że na samym początku część plików się dodawała.

Co do sortowania, to po nazwie i po wielkości działa super, natomiast po dacie już nie... Wyskakuje mi błąd "'24.03.2016' is not a valid date"

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: Chamelleon » 26 mar 2016, 23:18

Ok, znalazłem zależność kiedy działa a kiedy nie. Kiedy mam wyczyszczone foldery w programie i dodam folder a potem ustawię go jako monitorowany to działa. Cokolwiek do niego wrzucę od razu pojawia się na liście ale jest to jednorazowe. Później wszystko co do niego wrzucam już nie jest wykrywane. Nie ma w międzyczasie restartów komputera, nie wyłączam programu, nie odłączam dysku itd. Po prostu pierwszą partię wrzucaną do folderu łyka jak młody pelikan a każdą następną już nie.

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: GieKa » 30 mar 2016, 21:50

Mam jakiś tam serial. Program nie znajduje do niego napisów ale w N24 są napisy które pasują. Pobieram je ręcznie i dodaję programem. Te napisy pojawią się jako nowe czy ta wersja serialu zostanie "dopisana" do już istniejących napisów?

GieKa
Posty: 134
Rejestracja: 22 lis 2014, 19:26

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: GieKa » 05 kwie 2016, 6:38

Po usunięciu programu w Autostarcie zostają jakieś 2 linijki z Napisy24. Po odinstalowaniu nie powinny zniknąć?

Vieslav
Posty: 355
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:21

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: Vieslav » 07 kwie 2016, 13:53

Dobrze by było, gdyby dało się upchnąć gdzieś wyszukiwarkę serialu taka jak jest na stronie:

Obrazek

Natomiast brakuje opcji "zablokuj ocenianie"

Obrazek

Awatar użytkownika
Chamelleon
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2015, 17:04
Kontakt:

Re: Napisy24 w wersji BETA do testów (24.03.2016)

Post autor: Chamelleon » 17 kwie 2016, 9:54

Siema, jak idą postępy??
Coś się wyjaśniło dlaczego monitorowanie katalogów działa tylko przy pierwszym dodaniu filmów do katalogu a później już nie? Co do sortowania to po ustawieniu np. po nazwie pliku i dodaniu nowych plików do listy program wrzuca je na koniec zamiast sortować. No i oczywiście nie pospieszam ale chyba najważniejszego sortowania po dostępności/jakości napisów (czyli na szczycie 3 gwiazdki, potem dwie, jedna i na samym dole brak napisów) nadal jest wyczekiwane. :)

ODPOWIEDZ
meble kuchenne na wymiar warszawa